Takie tematy nas interesują

W jakim banku jest niska marża na kredyty hipoteczne?

Obecnie na rynku kredytów hipotecznych jest mało ofert z niską marżą pomimo tego, że miesiąc wrzesień był miesiącem gdzie przeciętna marża nieznacznie spadła z  1,45% do 1,39%. Już tylko trzy banki w swojej ofercie proponują marżę poniżej 1,2%.

Z rynku zupełnie zniknęły oferty z marżą poniżej 1%. Jeszcze na wiosnę i w okresie wakacyjnym mogliśmy zobaczyć mnóstwo reklam banków, które prześcigały się w oferowaniu najmniejszej marży. Teraz tylko 3 banki mają marżę poniżej progu 1,2% gdzie jeszcze w czerwcu było ich aż 8!

Poniżej tabelka przestawiająca 10 banków, które oferują najkorzystniejszą marżę. Warto jednak pamiętać, że na koszty kredytu hipotecznego nie wpływa sama marża. Często bywa też tak, że jeśli bank oferuje niską marżę, to ma zwiększone wymagania wobec przyszłego kredytobiorcy. Np. wyższy dochód.

    • Z czego tak naprawdę wynika marża kredytowa? on October 11, 2012 at 5:28 pm

    Z czego wynika marża kredytowa w banku?

    wiem oprocentowanie w pewien sposób regulowane jest przez RPP lub przez prawo bankowe. Natomiast wysokość marży z tego co widzę zależy od banku. Można zaobserwować w tym względzie duże różnice. Może ktoś mądry wyjaśni mi tą sprawę 😉

    Daro/Poznań

Leave a Reply