Takie tematy nas interesują

Termin składania wniosków Rodzina na Swoim

Grudzień 2012 roku jest specyficznym miesiącem. Ostatni miesiąc roku może przebiegać pod znakiem preferencyjnego kredytu Rodzina na Swoim. Przypominamy, iż z dniem 31 grudnia bieżącego roku wygasa rządowy program dofinansowania zakupu mieszkań dla rodzin i singli.

Specjaliści szacują, że zainteresowanie kredytami Rodzina na Swoim przewyższy mocno eksponowane w okresie przedświątecznym kredyty konsumpcyjne. Wiele osób zwlekało ze złożeniem wniosków RnS, oczekując dalszych spadków cen nieruchomości. Po części ma to związek z mocno wyśrubowanymi limitami cenowymi mieszkań, określonymi przez ustawodawcę. W szale świątecznych zakupów warto się poważnie zastanowić nad skorzystaniem z rządowego programu. Tym bardziej, że zostało niespełna trzy tygodnie na złożenie wniosku.

Co należy zrobić, by ubiegać się o kredyt w Rodzinie na Swoim?

– do końca br. złożyć wniosek kredytowy
– podpisać umowę przedwstępną zakupu nieruchomości do końca grudnia 2012 r.

Kto jeszcze może się ubiegać o kredyt w Rodzinie na Swoim?

– małżeństwa(wówczas nabywana nieruchomość musi być pierwszą w życiu, kryterium wieku musi spełniać przynajmniej jedna osoba)
– osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe, osoby samotnie wychowujące dzieci (tzw. single, kredytobiorca nie może mieć ukończonych 35 lat i być wcześniej posiadaczem mieszkania lub domu).

  • Kłopoty z wnioskami w rodzinie na swoim on February 14, 2013 at 9:07 pm

  Słyszeliście, że osoby składające wnioski w ramach RnS pod koniec ubiegłego roku mają poważne problemy. Otóż większość tych osób złożyło wraz z wnioskiem kredytowym jedynie umowy rezerwacyjne z deweloperem. Niestety ustawowo do końca roku, w którym obowiązywał rządowy program powinna zostać podpisana bardziej zobowiązująca umowa z deweloperem. Najprawdopodobniej wszystkie wnioski z umowami rezerwacyjnymi zostaną odrzucone…

  • Na czym polega ustawa deweloperska on February 14, 2013 at 10:28 pm

  Widocznie wszyscy zapomnieli o ustawie deweloperskiej, która weszła w życie w kwietniu ubiegłego roku. Ustawa mówi wprost, że umowa przedwstępna z deweloperem powinna mieć formę aktu notarialnego. Tylko się dziwię, że w banku przyjmowali wnioski z umowami rezerwacyjnymi. Szkoda mi tych ludzi bo w sumie zostali wpuszczeni w kanał. Jednak powinni się orientować w tym temacie.

   • Jak uniknąć opłat notarialnych on February 14, 2013 at 10:41 pm

   Wydaję mi się, że był taki nawał składania wniosków w Rodzinie na Swoim pod koniec 2012 roku, że chyba nikt się nie przejął wspomnianą ustawą deweloperską-a szkoda!A Polak jak to Polak nie patrzył na przepisy tylko patrzył jak obniżyć koszty…i tak uniknął kosztów notarialnych, a z drugiej strony zamknął sobie drogę do zdobycia wymarzonego mieszkania.

  • Odrzucony wniosek w rodzinie na swoim on February 14, 2013 at 10:47 pm

  Słyszałem, że jest szansa rozwiązania problemu odrzucanych-ostatnich wniosków w ramach rządowego programu Rodzina na Swoim. Otóż niektóre banki będą żądały uzupełnienia wniosku o umowę cywilnoprawną z deweloperem. W umowie deweloper musi się zobowiązać do wybudowania danego lokalu(o określonej powierzchni oraz za określoną cenę).

Leave a Reply