Takie tematy nas interesują

Podatek od deszczu

Czy deszcz podlega opodatkowaniu? Jeszcze nie! Ale niebawem może się to zmienić, gdyż posłowie Platformy Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy zakładającej wprowadzenie podatku od opadów spływających z dachów. Bardzo dużo się dziś mówi na ten temat. Ciekawe co nasi czytelnicy sądzą na temat tego absurdalnego podatku?

Jak miałby być on naliczany podatek od deszczu?

Wysokość podatku miałaby być uzależniona od powierzchni, na którą pada deszcz. Zatem im większy, obszerniejszy dom, tym większy podatek. Opłata za odprowadzanie deszczowej wody do kanalizacji ma być uzależniona od metrażu „powierzchni zanieczyszczonej o trwałej nawierzchni”. Do tej pory kosztami objęte były ścieki odprowadzane kanalizacją z miast, terenów przemysłowych, parkingów itp.

Od nowego roku także dachy miałyby zaliczać się do powierzchni, z których spływa deszczowa woda drogą kanalizacyjną.
Co jeśli podstawiamy sobie pod rynny beczkę i wodą taką podlewamy ogródek? A co jeśli pogoda spłata psikusa i na dach sąsiada oddalonego o 20 metrów pada deszcz, a na nasz własny nie? Bo to deszcz z jednej chmury? Pomysł wydaje się być absurdalny, jednak rząd zawsze znajdzie pomysł na to aby załatać dziurę budżetową. Zatem projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków trafił już do rozpatrzenia.
Głosowanie nad poprawkami odbędzie się w piątek.

  • Na czym polega podatek od deszczu on October 29, 2012 at 7:18 pm

  W mediach ostatnio pojawił się termin podatku od deszczu. Co to jest za wymysł naszych rządzących…w ogóle co to za nazwa! co będę płacił podatek dlatego, że pada na mnie deszcz?

   • Na czym polega podatek od deszczu on October 29, 2012 at 7:18 pm

   Nie nie nie 😉 nowa ustawa, którą PO przedstawił do laski marszałkowskiej przewiduje opłatę od powierzchni dachu po której spływa deszcz do gminnej kanalizacji. DO tej pory takie ścieki samorząd przyjmował za darmo. Podatek ma być pobierany wyłącznie od powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni.

  • Podatek od deszczu w prywatnych domach on October 29, 2012 at 7:19 pm

  A się ma ta nowa ustawa do domów jednorodzinnych. Dojdzie nam kolejny wydatek?

   • Podatek od deszczu w prywatnych domach on October 29, 2012 at 7:19 pm

   Z tego co słyszałem w mediach to podatek może być pobierany również od dachów zwykłych domów-zależnie od ich powierzchni….

Leave a Reply