Takie tematy nas interesują

MyWallet w T-mobile – płatności telefonem komórkowym NFC

Już jakiś czas temu T-mobile planowało wdrożenie płatności NFC. Takie rozwiązanie proponuje już swoim klientom także Orange, jednak oferta T-mobile jest o wiele bogatsza, warto się zatem jej przyjrzeć. Dziś podczas konferencji prasowej telefonia komórkowa zaprezentowała usługę o nazwie MyWallet i również opiera się o technologię NFC. Jednak usługa jaką proponuje swoim klientom jest bardziej rozwinięta niż ta, którą wprowadziło konkurencyjne Orange. Po pierwsze klienci korzystający z NFC będą mieli dostępną dedykowaną aplikację do obsługi takich płatności. Klient będzie mógł skorzystać z dwóch banków i będzie miał wybór między Polbankiem i mBankiem. Różnica między nimi będzie taka, że Polbank oferuje w tym modelu kartę kredytową a mBank debetową powiązaną z eKontem.

Jeszcze do końca tego roku w planie jest aby do płatności MyWallet podpiąć karty z Millenium i Getin Banku. Aby móc korzystać z usługi MyWallet należy posiadać telefon obsługującym standardy NFC. W głowie pewnie rodzi się pytanie, jak drogie będą telefony obsługujące NFC, na szczęście nie będą one drogie, bo chociażby Nokia 603 kosztuje jedynie 1 zł (w abonamencie 59zł). Cała lista telefonów dostępna jest na stronie operatora T-mobile. Ważną informacją podaną na konferencji jest fakt, iż płatności NFC będą mogły być realizowane wyłącznie z telefonami certyfikowanymi przez T-mobile. Te zakupione na własną rękę mogą nie działać.

Jakie możliwości daje aplikacja powiązana z usługą MyWallet? To nie tylko opcje związane z wydawaniem pieniędzy i płatnościami, ale także zakup biletów komunikacji miejskiej, czy inne bilety na wydarzenia kulturalne. Usługa zostanie uruchomiona pod koniec października a dokładnie 29 dnia tego miesiąca. Już niebawem w TV pojawią się spoty reklamowe promujące płatności za pomocą karty SIM w telefonie.

  • Telefony z modułem NFC on October 23, 2012 at 3:16 pm

  Wiem, że sieć T-Mobile(pierwsza jaka wprowadziła takie płatności) oferuje następujące modele telefonów z modułem NFC:
  – Nokia 603
  – Nokia 808 PureView
  – Samsung Galaxy SIII
  – docelowo będą to również modele Sony Xperia S, T oraz P

  Amorek/Wieleń

   • Które banki mają ofertę MyWallet on October 23, 2012 at 3:16 pm

   Oprócz Polbanku i mBanku, płatności w formule NFC zamierza wprowadzić w Polsce szereg innych banków. Należą do nich: Millennium Bank, Getin Bank oraz Citi Handlowy. Do korzystania z płatności przez telefon potrzebne jest założenie odpowiedniego rachunku bankowego. W mBanku będzie to rachunek eKonto-dodam, że to darmowe konto. Ponadto wpłacając co miesiąc 1000 zł na rachunek, będziemy mogli otrzymywać zwrot 10 procentowy wartości transakcji dokonanej telefonem-maksymalnie 180 zł w ciągu 6 miesięcy.

   Max/Warszawa

  • Płatności bezdotykowe on October 25, 2012 at 3:13 pm

  Technika idzie do przodu jak szalona. Niedawno karty zbliżeniowe były nowością, a teraz to codzienność. Za chwilę to samo będzie z telefonami. Aż trudno sobie wyobrazić, co będzie za 2-3 lata…

Leave a Reply