Linki sponsorowane

Kredyt dla osób będącyh na emeryturze

Osobom mało zamożnym obecnie trudno dostać kredyt. Niestety emerytom w naszym kraju nie powodzi się najlepiej, więc można uznać, że należą oni do grupy osób mało zamożnych. Oczywiście są też wyjątki. Aczkolwiek i tak sytuacja jest lepsza niż przed rokiem, kiedy to jeszcze więcej instytucji bankowych odmawiało udzielenia kredytu osobom z dochodem netto około 1 tys. zł. Wielu takich klientów uciekało się do uzyskania środków od instytucji pozabankowych.

Teraz KNF planuje rozluźnić supełek, który związał banki i tym samym utrudnił podpisanie umowy kredytowej. Może to wpłynąć korzystnie na zwiększenie akcji kredytowych, dla osób z dochodem około tysiąca złotych netto. Obecnie na 21 banków, 6 z nich odmówiło by kredytu osobie ze wspomnianym wyżej dochodem, na okres trzech lat. Jeszcze rok temu było to 9/10 banków, zatem widać, że polityka kredytowa staje się bardziej przyjazna.

Które banki odmówią emerytowi udzielenia kredytu?

Będzie to BOŚ Bank, Cici Handlowy, DB PBC, Millenium, Nordea i Raiffeisen. Kredytu nie ma co szukać także w DNB Nord, ponieważ ten bank w ogóle zrezygnował z obsługi detalicznych klientów.  Banki, które zdecydują się pożyczyć emerytowi pieniądze w różny sposób oceniają zdolność kredytową, dlatego kwoty mogą się znacznie różnić.

Kwota pożyczki może sięgać aż 18 tysięcy złotych, lub zaledwie 1 tys./2 tys. Najhojniejszy jest Polbank, który jeszcze rok temu w ogóle nie brał pod uwagę podpisania umowy kredytowej z emerytem. Średnio 2-3 tysiące kredytu udzielą BNP Paribas i BGŻ. Około 4 tysięcy przyzna Bank Pocztowy i PKO BP. O większe sumy można się starać w MultiBanku, ING Banku Śląskim i mBanku, bo około 7 tysięcy. Maksymalnie 9 tysięcy udzieli BPH. Nieznacznie mniej niż w Polbanku emeryt może otrzymać w Eurobanku i Kredyt Banku, bo kwota wynosić może nawet 14 tys. złotych. Oczywiście zdolność kredytowa każdego z nas jest inna, bo wpływa na nią wiele czynników, nie tylko wysokość dochodu.

One thought on “Kredyt dla osób będącyh na emeryturze”

 1. Firmy pożyczkowe dedykują swoją ofertę do szerokiego grona klientów. Parabanki nie zapomniały także o naszych emerytach i rencistach. Mogą oni praktycznie zawsze liczyć na pozytywną decyzję kredytową-niezależnie od wysokości miesięcznego dochodu z tytułu renty lub emerytury. Przykładowa oferta pożyczki pozabankowej dla emerytów i rencistów w Profi Credit:

  – pieniądze na dowolny cel
  – pożyczka gotówkowa w wysokości od 500 do 10 000 zł
  – na oświadczenie o dochodzie
  – bez BIK
  – kredyt na okres od 6 do 48 miesięcy
  – miesięczne raty kredytowe

  Szulik/Konstancin

Leave a Reply