Takie tematy nas interesują

Kredyt dla osób będącyh na emeryturze

Osobom mało zamożnym obecnie trudno dostać kredyt. Niestety emerytom w naszym kraju nie powodzi się najlepiej, więc można uznać, że należą oni do grupy osób mało zamożnych. Oczywiście są też wyjątki. Aczkolwiek i tak sytuacja jest lepsza niż przed rokiem, kiedy to jeszcze więcej instytucji bankowych odmawiało udzielenia kredytu osobom z dochodem netto około 1 tys. zł. Wielu takich klientów uciekało się do uzyskania środków od instytucji pozabankowych.

Teraz KNF planuje rozluźnić supełek, który związał banki i tym samym utrudnił podpisanie umowy kredytowej. Może to wpłynąć korzystnie na zwiększenie akcji kredytowych, dla osób z dochodem około tysiąca złotych netto. Obecnie na 21 banków, 6 z nich odmówiło by kredytu osobie ze wspomnianym wyżej dochodem, na okres trzech lat. Jeszcze rok temu było to 9/10 banków, zatem widać, że polityka kredytowa staje się bardziej przyjazna.

Które banki odmówią emerytowi udzielenia kredytu?

Będzie to BOŚ Bank, Cici Handlowy, DB PBC, Millenium, Nordea i Raiffeisen. Kredytu nie ma co szukać także w DNB Nord, ponieważ ten bank w ogóle zrezygnował z obsługi detalicznych klientów.  Banki, które zdecydują się pożyczyć emerytowi pieniądze w różny sposób oceniają zdolność kredytową, dlatego kwoty mogą się znacznie różnić.

Kwota pożyczki może sięgać aż 18 tysięcy złotych, lub zaledwie 1 tys./2 tys. Najhojniejszy jest Polbank, który jeszcze rok temu w ogóle nie brał pod uwagę podpisania umowy kredytowej z emerytem. Średnio 2-3 tysiące kredytu udzielą BNP Paribas i BGŻ. Około 4 tysięcy przyzna Bank Pocztowy i PKO BP. O większe sumy można się starać w MultiBanku, ING Banku Śląskim i mBanku, bo około 7 tysięcy. Maksymalnie 9 tysięcy udzieli BPH. Nieznacznie mniej niż w Polbanku emeryt może otrzymać w Eurobanku i Kredyt Banku, bo kwota wynosić może nawet 14 tys. złotych. Oczywiście zdolność kredytowa każdego z nas jest inna, bo wpływa na nią wiele czynników, nie tylko wysokość dochodu.

  • Pożyczka dla osób z niską rentą on October 11, 2012 at 12:03 pm

  Firmy pożyczkowe dedykują swoją ofertę do szerokiego grona klientów. Parabanki nie zapomniały także o naszych emerytach i rencistach. Mogą oni praktycznie zawsze liczyć na pozytywną decyzję kredytową-niezależnie od wysokości miesięcznego dochodu z tytułu renty lub emerytury. Przykładowa oferta pożyczki pozabankowej dla emerytów i rencistów w Profi Credit:

  – pieniądze na dowolny cel
  – pożyczka gotówkowa w wysokości od 500 do 10 000 zł
  – na oświadczenie o dochodzie
  – bez BIK
  – kredyt na okres od 6 do 48 miesięcy
  – miesięczne raty kredytowe

  Szulik/Konstancin

Leave a Reply