Linki sponsorowane

Jak zapłacić za zakupy telefonem komórkowym

Zapłać swoją kartą SIM w telefonie. Niedawno w jednym z artykułów wspominaliśmy, że konkurencję dla banków może stworzyć branża IT. Tak naprawdę branża ta jest świetnie do tego przygotowana, jednak na przeszkodzie stoją przepisy prawa. Dziś operator telefonii komórkowej Orange oficjalnie potwierdził komercyjny start usługi polegającej na wprowadzeniu płatności mobilnych!

Płatność mobilna kartą SIM znajdującą się w telefonie, będzie polegać na technologii zbliżeniowej NFC. Szczegóły oferty będą pewnie bliżej znane w poniedziałek, gdyż wtedy ma się odbyć konferencja prasowa, jednak już teraz wiadomo, że będzie ta usługa bazować na karcie przedpłaconej.

Już od kilku tygodni na stronach Orange klienci mogli wybrać między zwykłą kartą SIM, a kartą SIM NFC, która umożliwi dokonywanie płatności zbliżeniowych. Klik i telefon płaci nam za zakupy w sklepie, czy inne usługi. Wydaje się być to bardzo wygodną opcją, bo telefon mamy niemalże zawsze przy sobie. Tym bardziej wzbudzać powinno zaufanie, bo nie jest powiązane z kontem bankowym, a jedynie znajduje się na „koncie SIM” tyle pieniędzy, ile sami zadecydujemy.

Usługa ma zacząć działać już 15 października i będzie dostępna m.in. dla użytkowników Samsunga Galaxy S3 i Sony Experia T. Karta SIM ma wbudowany tzw. „bezpieczny element”.  Taki system płatności kartą SIM z technologią NFC to zapewne początek nowej konkurencyjności na rynku IT. Już kilka miesięcy temu bowiem T-Mobile ogłosiło podobne plany, we współpracy z MasterCardem.

7 thoughts on “Jak zapłacić za zakupy telefonem komórkowym”

 1. Ja się tylko tak na spokojnie zastanawiam czy płacenie za zakupy przez swój telefon komórkowy jest całkowicie bezpieczne i czy jakoś ktoś nam nie ukradnie pieniędzy i nie może łatwo się pod nas podszyć? A co w razie gdy zgubimy komórkę lub jeśli ktoś nam ukradnie nasz telefon? Gdzie trzeba zgłosić kradzież telefonu komórkowego służącego do płacenia w sklepach i jak odzyskać pieniądze jeśli ktoś dokona płatności naszą komórką która została skradziona?

 2. Jak to właściwie jest z tymi wszystkimi płatnościami telefonem komórkowym? Kompletnie tego nie rozumiem. Trzeba mieć jakiś specjalny telefon czy nakleja się jakieś naklejki na niego? I czy jak będę płacić przez komórkę to będzie trzeba podawać PIN czy do jakiejś tam sumy nie trzeba? Do jakiej sumy nie trzeba podawać numeru pin przy płaceniu telefonem komórkowym? Miło by było gdyby znalazł się ktoś kto mi to wszystko ładnie wytłumaczy 🙂

 3. Czy przy płatnościach telefonem komórkowym płaci się jakieś prowizje ?
  Jeśli to wiąże się z jakimiś kosztami, to ja dziękuję za taki bajer.
  Czy to już w ogóle ruszyło ? W jakiej sieci działa ? Jakieś sklepy to honorują ?

 4. Ja osobiście bardzo sobie chwalę rozwiązanie umożliwiające płacenie w sklepach mając tylko sam telefon komórkowy. Co prawda do tej pory korzystam regularnie z naklejki pay pass na moją Nokię, ale chyba czas najwyższy żeby przerzucić się na coś co ma NFC tylko musze posprawdzać takie modele komórek mają wbudowaną taką możliwość. Dla mnie to jest naprawde wygoda bo jak gdzieś jadę rowerem, czy idę pobiegać to nie muszę mieć przy sobie ani pieniędzy, ani portfela i wystarczy , że mam tylko swoją komóreczkę z naklejeczką i przytykam w żabce lub w fresh market na kilka sekund i nie trzeba nawet podawać pin ani nic podpisywać.

 5. A ja mam pytanie : czy ktoś już używał tej opcji z teelefonu
  ebroker.pl/centrum-wiedzy/artykuly/10/iko-wyprzedza-epoke-w-pko-bp-zaplacisz-telefonem,2453 muszę założyć konto, opłaca się tam? są opłaty duże?

 6. jestem kompletnie zielona w tym. musze mieć jakieś konto bankowe? można płacić za zakupy pieniędzmi z doładowania telefonu? mam na koncie 200zł a chce to jakoś wykorzystać bo przechodze na abonament a nie chce żeby poszła kasa w błoto. pomóżcie.

 7. Za płacenie telefonem nie ma prowizji, wręcz przeciwnie jeśli masz Superkonto w PKO BP i płacisz przez telefon czyli korzystasz z IKO, to prowadzenie konta masz za darmo. Ale konto musisz mieć. Pieniądze mozna przesyłać komuś na telefon albo rachunek bankowy. Są też zniżki na stacji shell, w McDonald jeśli płąci się przez IKO. Polecam , bo dlacego nie mieć zniżek jeśli mozna mieć 😛

Leave a Reply