Takie tematy nas interesują

Jak wpłacać pieniądze bez prowizji – wpłatomaty Euronet

Czy mogę skorzystać z wpłatomatu? Wpłatomat to urządzenie, które realizuję wpłatę na konto. Czyli taka odwrotność bankomatu. Nie wszystkie banki mają własne urządzenia, niektóre korzystają z rozwiązań firm zewnętrznych, a takie proponuje właśnie Euronet. Póki co sieć wpłatomatów Euronetu nie jest duża, bo jest to 150 takich maszyn. Jednak oferta zwiększa się z upływem czasu.Wszystko wskazuje na to, większość z nas będzie mogła korzystać z takiego udogodnienia.

Firma Euronet udostępnia dostęp do sieci wpłatomatów wszystkim klientom, wszystkich banków w kraju. Dotychczas z tych urządzeń mogli korzystać posiadacze kont mBanku, MultiBanku, Citi Banku, Alior Banku, Banku Pocztowego ponieważ banki te miały podpisana umowę z Euronetem. Wpłaty gotówki odbywały się bez prowizji i takie też pozostaną.

Usługa Euronet działa tak, że klient, który chce zacząć korzystać z możliwości wpłaty środków na konto, będzie musiał się zarejestrować przy okazji dokonywania pierwszej wpłaty. Rejestracja kosztuje 1 zł. Każdorazowa wpłata będzie wynosić 0,4% od wpłacanej kwoty. Np. wpłacając kwotę 1000 zł, za transakcję klient zapłaci 4 zł. To często o wiele mniej niż wpłata w kasie banku. Prowizja ta może wzrosnąć o kwotę 5 zł, ale tylko w przypadku wybrania opcji wpłaty ekspresowej.

Inicjatywa sieci Euronet jest unikatowa w skali światowej, ponieważ umożliwia wpłaty na wszystkie konta w bankach krajowych. Do tej pory nie ma takiego rozwiązania. Z wpłatomatów mogli korzystać klienci banków, którzy je udostępniali swoim klientom. Są to między innymi : Eurobank, Citi Handlowy, Credit Agricole, BRE Bank, Polbank czy ING Bank Śląski.

Oczywiście w pierwszej kolejności opłaca się skorzystać z wpłatomatu własnego banku, bo tam wpłata jest darmowa, dopiero następnie rozważać wpłatę w sieci Euronet. Wierzymy, że taka usługa będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. Wpłatomaty Euronetu z reguły zlokalizowane są w centralnych miejscach każdego większego miasta. Zatem dostęp do nich nie jest jakimś skomplikowanym logistycznie przedsięwzięciem.

    • Czy korzystanie z wpłatomatu jest bezpieczne? on October 31, 2012 at 11:32 am

    Nigdy nie miałam okazji korzystać z takiego urządzenia i zawsze zastanawiałam się, czy jest to bezpieczne rozwiązanie. Zawsze miałam obawy, że pieniądze wpłyną nie na to konto, co trzeba, albo przelew się nie uda, a banknoty już utkną w maszynie. Może jestem przesadną pesymistką, ale to wynika bardziej z niewiedzy niż czystego czarnowidztwa.
    A może wiecie, gdzie w Szczecinie można spotkać wpłatomaty?

Leave a Reply