Takie tematy nas interesują

Gdzie tanio i szybko wymienię walutę w internecie – Mondeo.pl

Internet daje nam tyle możliwości, że już czasem sami się dziwimy co jeszcze może się w nim pojawić? Co nas zaskoczy? A tu okazuje się, że z czasem pojawia się „coś”, co powoduje, że przystajemy na chwilę i rozważamy za i przeciw.  Pojawiło się kolejne rozwiązanie pozwalające na korzystne wymienianie walut. Mowa o portalu społecznościowym, który zrzesza ze sobą ludzi chcących zbyć i nabyć dewizy. Jest to portal Mondeo.pl, który w doskonały sposób łączy ze sobą kantor internetowy z popularnymi w dzisiejszych czasach stronach społecznościowych.

Jakie są zalety tego serwisu? Przede wszystkim jego dostępność przez 24 godziny. Ale na tym się one nie kończą. Waluta jaką można się wymieniać to oczywiście złotówki, euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty szterlingi. Czyli taka waluta, która na naszym rynku jest najbardziej pożądana.

Kolejną zaletą jest fakt, że to użytkownicy serwisu ustalają kursy wymiany walut, a system zajmuje się dobieraniem kontrahentów na podstawie utworzonych informacji w profilach. Portal przedstawia także najatrakcyjniejsze zlecenia i internauci mogą sobie sami wybrać partnera do przeprowadzenia transakcji.

Serwis zatem nie jest stroną transakcji, a jedynie depozytariuszem środków klientów i platformą, która ich kojarzy. Taki system to brak pośrednictwa i spreadu, który jest znany na tradycyjnym rynku, co z kolei pozwala na sporą oszczędność pieniędzy bo nawet do 9% z pojedynczej operacji. Na stronie znajduje się także odpowiedni kalkulator, z którego można skorzystać jeszcze przed zawarciem umowy.

Serwis Mondeo.pl wyróżnia także niska prowizja za konwertowane kwoty. Standardowo wynosi ona 0,2%. A dla nowych użytkowników portalu jest promocja, bo przez dwa miesiące od daty zarejestrowania, wynosi ona 0,1%. Dodatkowo osoby, które wymieniają miesięcznie spore kwoty (min. 200 tys. zł.) mogą liczyć na okresowe rabaty.

Czy korzystanie z usług wymiany walut w internecie jest bezpieczne?

Twórcy serwisu jak i sami użytkownicy zapewniają, że jest to bezpieczna forma wymiany walut. Wszystkie wpłaty zatwierdza się kodem SMS, który wysyłany jest na numer podany w trakcje rejestracji konta. Natomiast weryfikacja tożsamości osób korzystających z serwisu, dokonywana jest poprzez przelew zasilający portfel on-line. Aby móc zawierać transakcje, trzeba mieć środki na tym wirtualnym portfelu, którym zarządza serwis Mondeo.pl. Połączenie z serwisem jest szyfrowane protokołem SSL. Ponadto cenną informacją dla przyszłych użytkowników serwisu może być też fakt, że jego twórcami są osoby, które stworzyły działający od ponad 7 lat sklep on-line Cześci24.pl. Jest to lider na runku handlujący częściami samochodowymi i motocyklowymi wszystkich marek.

  • Czy internetowe kantory wymiany walut są bezpieczne on October 28, 2012 at 5:07 pm

  Do tej pory nie miałame jeszcze sposobności żeby wymieniać walutę poprzez jakiś serwis internetowy, ale chyba czas zacząć bo dość często istnieje u mnie potrzeba sprzedaży lub kupna walut. Dlatego potrzebuję więcej porad i opinii o tym jak kupić lub sprzedać walutę euro albo dolary przez internet i jeszcze żeby to było opłacalne i bezpieczne. Czy naprawdę opłaca się wymieniać waluty w internecie na tych wszystkich internetowych kantorach wymiany walut?

  • Jaki kantor w Internecie polecacie? on October 29, 2012 at 7:46 pm

  Pracuję w Berlinie, ale mieszkam w Szczecinie i z racji tego często dokonuje wymiany Euro na PLN. Denerwuje mnie te ciągłe szukanie na mieście odpowiednio wysokich kursów. Chyba zacznę na poważnie przygodę z którymś internetowym kantorem. Podobno są super! Jaki kantor mi polecacie?

  • Wymiana waluty w Internecie on October 29, 2012 at 7:47 pm

  Zdecydowanie polecam Cinkciarz.pl. Miła i fachowa obsługa. Bardzo pomocna jest całodobowa infolinia. Co więcej Cinkciarz współpracuje z 2 bankami w Polsce, przez co można dokonywać ekspresowych przelewów. Oczywiście wymiany walut można dokonywać przez całą dobę. Oferta skierowana jest do firm i osób fizycznych.

  • Tadzik on November 16, 2012 at 11:14 am

  Używałem MONEDO i rzeczywiście, ten brak spreadu powoduje, nie można znaleźć miejsca, gdzie taniej wymieni się walutę. Jeśli dwóch użytkowników chce sprzedać/kupić walutę, to jeśli nie muszą płacić pośrednikowi, to wiadomo, że oboje będą na plusie, bo w bankach, kantorach – jest jeszcze trzecia osoba/instytucja, która musi na transakcji coś zyskać…

  • wymiana walut w internecie on November 20, 2012 at 11:52 pm

  Ostatnio pojawiło się dość sporo serwisów oferujących wymianę walut w internecie. Nie mam jeszcze na ich temat wyrobionego zdania. Na pewno jest to jakaś nowinka, ale czy to dobre i praktyczne rozwiązanie? Nie wiem. Nie próbowałem jeszcze korzystać z tego typu usług. Może kiedyś będę miał okazję. Na razie jednak odwiedzam tradycyjne kantory…

  • Patryk on November 28, 2012 at 1:17 pm

  Polecam Fritzexchange. Są bardzo konkurencyjni…! niskie spready szybkie przelewy! wspołpraca na 5tke

  • Frezer on November 28, 2012 at 5:02 pm

  Już któryś raz się spotykam z przekręceniem nazwy Monedo na mondeo ;). Ach, mocno nam się w głowie zagnieździła nazwa samochodu ;). Artykuł zdecydowanie auta nie dotyczy, ale jak mniemam, serwisu monedo.pl – przyglądam się mu od jakiegoś czasu, jak kilku innym platformom wymiany walut i naprawdę, zapowiada się nieźle, ten brak spreadu jest tutaj dużym plusem, prowizje niskie, byle tak dalej :]

  • Alicja on February 6, 2013 at 11:28 pm

  A ja myślę, że kantory Internetowe mają napewno spore grono wielbicieli i osób, które bez tego typu transakcji już żyć nie mogą. A jednak myślę, że wiele osób między innymi starszych, ale też napewno sporo z tego młodszego pokolenia zostanie jednak dalej wierna kantorom stajonarnym może mniej wygodne, ale nie wszyscy napewno bynajmniej nie tak od razu przekonają się co do tego typu transakcji

Leave a Reply