Takie tematy nas interesują

Gdzie i jak można już płacić mPay oraz SkyCash

Portfel w telefonie. Nie dziwi nas już, że telefon to już nie tylko telefon, a swoiste centrum rozrywki dopasowane do własnych potrzeb. Kolejną istotną funkcją jako może pełnić nasz osobisty telefon, w tym wypadku smatfon, jest portmonetka! Od jakiegoś czasu Polska wpada w szał używania dostępnych aplikacji na smartfony. Powoli, ale z czasem przekonujemy się do użyteczności, niektórych z nich, bo znaczącą ułatwiają nam funkcjonowanie w szarej codzienności. Funkcją tak może być system płatności mobilnych, a najpopularniejsze z nich to mPay i SkyCash, które telefon zamienią w mobilny portfel.

Aby móc korzystać z takiego rozwiązania należy zarejestrować się, doładować powstałe konto jakąś kwotą, ustalić hasło i w niezbędnych sytuacjach wydawać pieniądze lub je przelewać między użytkownikami. Aby doładować konto w mPay lub SkyCasch wystarczy:

– Przelać pieniądze ze swojego osobistego konta w banku
– skorzystać z internetowego przelewu, tzw. pay-by-link
– wpłacić gotówkę w sklepach Żabka lub Freshmarket
– podłączyć do swojego rachunku kartę płatniczą

Ostatni podpunkt brzmi dość tajemniczo, jednak nie jest to nic skomplikowanego. Po prostu powiązuje się swoją kartę z mobilną portmonetką i dzięki temu wybierając odpowiednią opcję w menu, w każdym momencie można będzie zasilić swoje konto w mPay lub SkyCash.

Jest to ciekawe rozwiązanie na pewno dla tych, którzy podróżują komunikacją miejską, ponieważ w ten sposób można szybko zapłacić za bilet! Nie trzeba stać w kolejce do kiosku, czy szukać drobnych po kieszeniach. SkyCash obsługuje 15 miast w Polsce, a mPay w 13 miejscowościach – za bilet zapłaci się dokładnie taką kwotę, jaka w danym mieście obowiązuje.

Bardzo przydatna jest też mobilna portmonetka w opłatach za parking. Można z niej zapłacić za parking, ale także dokładnie wyznaczyć czas parkowania i uiścić taką kwotę, która będzie wymagana. Już nie trzeba będzie parkować „na oko”. A kiedy czas upłynie, a my nadal nie dotrzemy do samochodu, wystarczy ponownie zapłacić za postój.

Bilet w telefonie bez ruszania się z miejsca

Mobilna portmonetka przyda się przede wszystkim w komunikacji miejskiej. Uruchamiając aplikację w telefonie możemy w kilka chwil kupić bilet na tramwaj lub autobus. SkyCash obsługuje 15 miast w Polsce, a mPay działa w 13 miejscowościach. Bilety kosztują dokładnie tyle samo, co w kiosku, ale dzięki elektronicznej formie są znacznie wygodniejsze w użyciu. W razie kontroli pokazujemy na ekranie komórki specjalny kod, który pełni rolę ebiletu.

E-portmonetka to także świetne rozwiązanie dla różnych grup osób, które często przelewają między sobą kwoty. Np. wspólnie się na coś zrzucają. Często są to uczniowie i studenci. Dzięki mobilnemu portfelowi wystarczy podać sumę i wprowadzić numer telefonu użytkownika, a kasa dotrze w mig do wyznaczonej osoby!

Czy ktoś z naszych czytelników miał okazję korzystać z takiego rozwiązania? Czekamy na wasze opinie!

  • czy bezpiecznie przez skycash i mpay on October 16, 2012 at 10:31 am

  Czy rzeczywiście jest bezpiecznie płacić telefonem komórkowym przez te całe mpay i skycash? Widziałem jak to fajnie wygląda bo wczoraj facet przede mną w sklepie płacił czymś takim i zastanawiam się co się stanie gdyby ktoś mu to ukradł? Przecież obleci wszystkie sklepy w mieście i w każdym w ciągu godziny narobi zakupów na grube tysiące zanim właściciel zdąży gdziekolwiek zgłosić zagubienie lub kradzież.

  • Konrad on January 29, 2013 at 9:45 pm

  Moim zdaniem mPay nie Jest taki dobry jak skycash.W moim top 10 aplikacji na Smartphone skycash Jest na pierwszym miejscu.A mPay jest niestety na miejscu ostatnim.Na drugim miejscu zakwalifikowała mobilna portmonetka t-mobile.Ale specjalnemu pierwszemu miejscowi dałem wygrać sieci Play.

  • JUREK on February 13, 2013 at 10:04 pm

  DLA MNIE TO WIELKIE OSZUSTWO ZAPŁACIŁEM 150 ZŁ. OPŁACIŁEM UBEZPIECZENIE KLIENT MNIE OSZUKAŁ ZŁOŻYŁEM REKLAMACJĘ I DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE FIRMA MPAY NIE POCZUWA SIĘ DO ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W MYŚL PRAWA SĄ CZYŚCI DLA TEGO SZCZERZE ODRADZAM KORZYSTANIE Z USŁUG TEJ FIRMY

  • JUREK on February 13, 2013 at 10:11 pm

  WYKONAŁEM PŁATNOŚĆ POPRZEZ TĄ SIEĆ ZGODNIE Z SUGESTIĄ UBEZPIECZYŁEM TRANSAKCJE,GDY ZOSTAŁEM OSZUKANY ZŁOŻYŁEM REKLAMACJĘ ŻEBY SIĘ DOWIEDZIEĆ ŻE FIRMA NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ,A JA JESTEM JELENIM KTÓREGO TRZEBA WALIĆ W ROGI NO CÓŻ JAKIE PAŃSTWO TAKIE FIRMY

Leave a Reply