Takie tematy nas interesują

Dlaczego nie mogę wypłacić pieniędzy z bankomatu?

Czasem zdarza się, że próbując wypłacić pieniądze z bankomatu, najzwyczajniej w świecie nie da się tego zrobić. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Zawsze warto zastanowić się, czy akurat któraś nie zastała właśnie akurat nas, zamiast od razu mówić pod nosem niecenzuralne słowa.

Jeśli bankomaty nie działają masowo, to przyczyny mogą być tego dwie:

1. Pierwszą i główną przyczyną niezrealizowanej wypłaty jest po prostu wyłączenie maszyn z powodu przeprowadzanych modernizacji. Tak też będzie się działo w najbliższy weekend ( w nocy z 6 na 7 października br. w przypadku sieci EURONET). Raz na jakiś czas firma przeprowadza niezbędne konserwacje, czy modernizacje systemów i wtedy wyłącza maszyny na określony czas. Zazwyczaj wtedy pojawia się stosowny komunikat odpowiednio wcześniej.

2. Jeśli próbujesz wypłacić po raz kolejny z bankomatu, jednego, drugiego, trzeciego i nadal nic, to najprawdopodobniej twoja karta nie działa. Nie oznacza to, że już jest kompletnie bezużyteczna. W takim przypadku najlepiej najpierw sprawdzić datę ważności karty. Jeśli ta nie wygasła, to można zadzwonić do banku i zgłosić problem. Z reguły jednak banki, jeśli planują same wprowadzać jakieś modernizacje techniczne, to też informują o tym klientów odpowiednio wcześniej.

Jednorazowe wpadki przy bankomacie to już inna kwestia. Jeśli bankomat nie działa to z reguły pojawia się na nim stosowny komunikat. Czasem jednak ekran bankomatu jest prawidłowy, można dokonywać transakcji, jednak mimo wszystko nie otrzymujemy gotówki. Albo po prostu bankomat jej już nie ma, lub nie ma nominałów, których akurat sobie życzymy. Wtedy najlepiej udać się do kolejnej maszyny.

  • co zrobić ze starą kartą płatniczą? on October 12, 2012 at 11:57 am

  Witam wszystkich. Mój bank przysłał mi nową kartę płatniczą do domu. Posiadam, jeszcze starą i nie wiem co mam z nią teraz zrobić. Zanieść do banku, zniszczyć, czy jakoś zastrzec? Niech mi to ktoś wyjaśni bo nie mam zamiaru sterczeć w kolejce bankowej!

  Gruby Benek/Strzelce

   • Zamiana karty na PayPass on October 12, 2012 at 12:05 pm

   Witam Witam, zapewne przesłali Tobie kartę zbliżeniową. Stara karta pewnie jeszcze jest ważna. Nie trzeba jej niszczyć i nigdzie odnosić. Jeśli przeprowadzisz aktywację nowej karty-stara wygaśnie i będzie bezużyteczna….

   Solorz/Wrocław

  • Czy wypłaty z bankomatów będą dodatkowo płatne? on November 9, 2012 at 10:35 pm

  Media podają, że polscy konsumenci znów padną ofiarą dostosowywania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej. Chodzi o dodatkowe opłaty dla korzystających z bankomatów. Słyszeliście coś o tym? Jeśli tak to please podajcie jakieś szczegóły.

  Pozdrawiam
  Ewka z Milcza

   • Opłata surcharge w bankomatach on November 9, 2012 at 10:36 pm

   Prawo Unii Europejskiej stwarza możliwość właścicielom bankomatów do pobierania od klientów dodatkowej prowizji-opłata surcharge za korzystanie z urządzenia. Według Gazety Prawnej wprowadzi to chaos na polskim rynku. Nie będzie wiadomo, do którego bankomatu się udać, żeby nie przepłacić…..Pewnie znów do łask powrócą wypłaty gotówkowe z oddziału bankowego….

   Kamil/Gorzów Wielkopolski

Leave a Reply