Takie tematy nas interesują

Czy można samemu wybrać ubezpieczenie kredytu

Obowiązkowe ubezpieczenia w bankach – W niedalekiej przyszłości być może zmieni się prawo, dotyczące ubezpieczeń kredytów w bankach. Komisja Nadzoru Finansowego apeluje bowiem do Ministerstwa Finansów, aby te ustanowiło zmiany w prawie, tak aby kredytobiorca miał możliwość wyboru zakładu, w którym chce wykupić ubezpieczenie.

Obecnie zaciągając kredyty banki narzucają nam „swojego” ubezpieczyciela. Godzimy się na to bez mrugnięcia okiem, bo po prostu nie ma innego wyjścia. A z reguły jest obowiązek ubezpieczenia kredytu. W szczególności hipotecznego, ale dotyczy to też kredytów gotówkowych, samochodowych itp.

W przypadkach, kiedy z ubezpieczenia trzeba skorzystać, często dochodzi do odmowy wypłacenia roszczenia, bo OWU nie zakładały „pewnych zdarzeń”. Klient wybierając samodzielnie ubezpieczyciela, na pewno bardziej świadomie podchodził by do tej kwestii, wiedząc jakie zdarzenia są objęte ubezpieczeniem.

    • Czy bank ma prawo wybierać mi ubezpieczyciela on October 29, 2012 at 5:33 pm

    Przyznacie że ostatnio banki robią z nami dosłownie co tylko chcą i narzucają nam swoje warunki a my nie zawsze wiemy czy musimy to zaakceptować czy nie. Nie inaczej jest też jeśli chodzi o ubezpieczenia różnych usług u produktów bankowych a w szczególności kredytów samochodowych lub hipotecznych. Banki starają się nam narzucić swoje ubezpieczenia i starają się nam sugerować że nie da się innego. Oczywiście nie jest to zgodne z prawdą bo w każdej chwili możemy sami sobie wybrać firmę ubezpieczeniową i to my decydujemy kto będzie ubezpieczał nasz kredyt lub mieszkanie, dom czy samochód na który ten kredyt został w banku zaciągnięty.

Leave a Reply