Takie tematy nas interesują

Czy i w co inwestuje Swendrak.pl?

Piramida finansowa Swendrak.pl? Czy rośnie kolejna afera podobna do Amber Gold? Tego jeszcze nie wiadomo, ale wygląda na to, że firma Swendrak.pl ma poważne kłopoty finansowe. Swoim klientom jest winna około 100 milionów złotych. Komisja Nadzoru Finansowego ma poważne obiekcje wobec tej działalności, a przede wszystkim jej wyrolowani klienci.

Najprawdopodobniej swendrak.pl to kolejna piramida finansowa, która opierała się na podobnych mechanizmach, jak Amber Gold. Klientom, którzy zdecydowali się ulokować środki obiecywała zyski wyższe niż w bankach. Wyższe to, bo nawet kilkudziesięcioprocentowe. Niestety taka oferta nie wzbudziła wątpliwości wśród inwestujących i skończyło się na obietnicach, a klienci nie odzyskali swoich środków. Już kilka miesięcy temu zaczęły się problemy finansowe firmy, kiedy to zaczęła nie dotrzymywać wyznaczonych terminów wypłat.

Co ciekawe, firma już w 2010 roku została wpisana na listę ostrzeżeń, sporządzoną przez KNF. W związku z tym Komisja Nadzoru Finansowego skierowała sprawę do prokuratury, która jednak postępowanie umorzyła. Po tych wydarzeniach firma Swendrak.pl  zniknęła z listy ostrzeżeń publicznych, jako firma wzbudzająca wątpliwości. Jak widać przez dwa lata firma zdążyła uzbierać niezły kapitał , który wyparował. Pewna rozgłośnia radiowa ustaliła, że majątek firmy jest obecnie w posiadaniu komorników, a konta firmowe są puste.

Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń. Miejmy nadzieję, że są to przejściowe kłopoty firmy, jednak wiele wskazuje na to, że proces odzyskiwania środków będzie żmudny. Być może jutro zostanie zalicytowany grunt należący do firmy o wartości 5 mln złotych. Jak t wpłynie na wypłaty dla klientów?

Zostałeś oszukany? Czekamy na Twoje opinie!

    • Czy parabanki są bezpieczne ? on October 18, 2012 at 12:37 pm

    Przecież to nie pierwszy raz jak w Polsce czy na świecie jakaś firma parabankowa oszukała klientów. Możliwe, że na początku mają dobre zamiary i sumiennie budują piramidę, jednak one nigdy dobrze się nie kończą. Trzeba zdać sobie sprawę, że jaka by to nie była piramida to kiedyś się po prostu skończy z hukiem i część klientów zostanie bez pieniędzy.

Leave a Reply