Takie tematy nas interesują

Co dalej z Amber Gold i OLT Express

Najnowsze fakty w sprawie Amber Gold. Dziś pojawiły się kolejne informacje dotyczące Marcina P. – właściciela firmy Amber Gold. Jak się okazuje Marcin P. sprzedał linie lotnicze OLT Express Germany za symboliczną kwotę 1 euro! Do tej transakcji doszło dwa miesiące przed upadkiem parabaku z trójmiasta.

OLT Express jednoczyło w sobie polskie i niemieckie linie lotnicze, a firma Amber Gold była jednym właścicielem tych linii. Polska linia ogłosiła upadłość, a jak się okazuje niemiecka strona ma się całkiem dobrze i nadal funkcjonuje. Można kupić bilety lotnicze na trasę Zurych-Warszawa.

Komu Marcin P. sprzedał OLT Express? Z doniesień wynika, że jest to holenderska spółka lotnicza, która nabyła firmę za bagatela wielką sumę 1 euro. Były dyrektor OLT nie chciał wypowiedzieć się w sprawie tej transakcji, więc nic więcej niestety nie wiadomo. Jak sam stwierdził, nadal jest zobowiązany do zachowania poufności. Jednak jak twierdzą eksperci, Marcin P. wykonał taki ruch, aby nie mieć na głowie niemieckich prokuratorów, którzy mogliby go wziąć pod lupę po ewentualnym bankructwie.

Prokuratura już zajęła się sprawą sprzedaży OLT. Szacuj się, że wartość mienia niemieckiej linii lotniczej wynosi 25 milionów złotych. Z kolei zdaniem Marka Serafińskiego (portal Polski Rynek Transportu Lotniczego) linia lotnicza to dobry sposób na wyprowadzenie pieniędzy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje w tej sprawie, o których na pewno nie omieszkamy napisać w naszym serwisie.

    • co dalej z amber gold on October 26, 2012 at 2:21 pm

    wicie może co dzieje się teraz z Amber Gold. Syndyk przejął już majątek i go licytuje? Jestem ciekawy jakie jeszcze brudy wyjdą na jaw przy okazji tej afery. Możliwe, że ktoś z rządu był zaangażowany w sprawy piramidy finansowej. Bo nie mam wątpliwości, że ta spółka była chroniona.

      • co dalej z amber gold on October 26, 2012 at 2:22 pm

      Gdyby to była jakaś zwykła firemka to nużby dawno było po sprawie….ja się śmieje z tego, że żona Marcina P. dalej działa. Przejęła wyprowadzony z Amber Gold majątek i tworzy kolejne spółki, a prokuratura do dzisiaj jej nie przesłuchała!

Leave a Reply