Takie tematy nas interesują

Pożyczka pozabankowa dla nowej firmy

Własna firma sposobem na życie. Własna firma to coś więcej aniżeli jedynie sposób zarabiania na utrzymanie. To również i sposób na życie umożliwiający realizowanie tego, czego pracując na etacie najczęściej nie da się zrobić. Nie jest to łatwa droga, wymaga wiele ciężkiej pracy, wyrzeczeń oraz poświęceń, ale osoby, którym udało się odnieść sukces są zgodne co tego, że naprawdę warto. Podstawowymi powodami, dla których ludzie decydują się na uruchomienie działalności gospodarczej jest chęć poprawy jakości swego życia oraz robienia tego, co naprawdę się kocha.

Jak jednak doskonale wiadomo, początkujący (i nie tylko) przedsiębiorcy mają w naszym kraju mocno pod górę. Ich kłopoty wynikają nie tylko z zawiłości przepisów, ale również z trudności w zakresie pozyskania środków finansowych jakie na rozkręcenie biznesu i jego prowadzenie są po prostu nieodzowne. Banki tego typu inicjatyw nie chcą kredytować. Bardzo często zatem jedynym rozwiązaniem jest pożyczka pozabankowa. W ofercie wielu firm pożyczkowych można znaleźć specjalne pakiety gotówkowe skonstruowane specjalnie z myślą o przedsiębiorcach.

Wymagania względem nich są znacznie niższe aniżeli w bankach. Stosowane są uproszczone procedury polegające między innymi na tym, że nie trzeba dostarczać biznesplanu czy posiadać bardzo dobrej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Przedsiębiorcy decydujący się na pożyczkę pozabankową muszą dobrze przemyśleć kwestię wyboru odpowiedniej oferty. Przy bogactwie różnorodnych propozycji ze strony firm pożyczkowych nie jest to co prawda proste, ale innego wyjścia nie ma.

    • pożyczki dla przedsiębiorców on September 25, 2012 at 9:08 am

    Niedawno otworzyłem firmę i szukam jakiejś formy finansowania. Kredyt w banku niestety raczej nie wchodzi w grę… pozostają mi parabanki. Czy ktoś wie, gdzie można najkorzystniej załatwić pożyczkę dla początkującej firmy?

    • Czy warto brać pożyczkę dla nowej firmy? on September 26, 2012 at 11:55 am

    Prowadzę działalność zaledwie od kilku miesięcy. Na razie generuję więcej kosztów niż dochodów, dlatego zastanawiam się, czy już teraz próbować rozszerzyć działalność biorąc kredyt, czy odczekać jeszcze trochę czasu aż działalność się trochę rozkręci? Jakie macie doświadczenia?

Leave a Reply