Linki sponsorowane

Jak znaleźć korzystną pożyczkę pozabankową?

Nad tym jak znaleźć korzystną pożyczkę pozabankową zastanawia się wiele osób. Może to rzeczywiście przysporzyć niemało kłopotów – ostatecznie przecież do wyboru jest mnóstwo ofert. Na pierwszy rzut oka mogą one wyglądać dość podobnie, ale to tylko pozory. Wystarczy porównać chociażby kilka spośród nich, aby przekonać się o tym jak duże różnice  w ich zakresie występują. Jeżeli pożyczka ma być naprawdę atrakcyjna, musi być przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Kolejna sprawa to taka, że nie wszyscy dysponują jednakowymi możliwościami finansowymi – jedną osobę stać bez problemu na płacenie wyższych rat, druga już zaś nie może sobie na to pozwolić. Należy również zastanowić się nad tym, na co potrzebne są pieniądze i czy oby na pewno jest to tak pilny wydatek, aby od razu składać wniosek o przyznanie pożyczki. Każdy powinien pamiętać o tym, by pożyczać pieniądze tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne i gdy innego wyjścia po prostu nie ma.

Robienie tego tylko i wyłącznie po to, by zaspokoić swoje zachcianki mija się z celem i na dłuższą metę przynosi więcej problemów niż korzyści. Zadaniem pożyczki jest pomoc w określonych sytuacjach, gdzie jedynie nakładem środków własnych niewiele da się zdziałać. Naturalnie nie wolno zapominać o tym, by sprawdzić, co poszczególne firmy mają do zaproponowania. Bacznie przyglądać się trzeba zwłaszcza kosztom oraz warunkom umowy, nie bez znaczenia jest też sposób w jaki została ona skonstruowana. Nie trzeba chyba przypominać o konieczności czytania umów przed ich podpisaniem.

5 thoughts on “Jak znaleźć korzystną pożyczkę pozabankową?”

  1. byłam właśnie w moim banku, w którym mam konto od kilku lat i jestem załamana bo nie mam tam nawet najmniejszej szansy na kredyt. Otóż stwierdzili, że mam zbyt niską zdolność kredytową i nie będą mogli mi pomóc i najprawdopodobniej żaden bank w Polsce nie będzie chciał ze mną rozmawiać bo moje dochody są nie udokumentowane. Pilnie naprawdę potrzebuję jakąś uczciwą i na korzystnych warunkach pożyczkę bez banku i wiem, że w tym celu powstają właśnie różne instytucje pozabankowe które udzielają pomocy dla osób pilnie potrzebujących gotówki. Muszę kupić drogie lekarstwa dla córki i samo leczenie też jest drogie więc postanowiłam wziąć szybką pożyczkę i teraz muszę już szukać bez banku.
    Wiesława Kielce

  2. Pożyczki pozabankowe zwykle są bardzo drogie. Nie mam zbyt dużych dochodów, więc szukam najbardziej korzystnej oferty, gdzie koszty nie są zbyt wysokie – odpowiednie dla osób uboższych. Czy wiecie, gdzie taką pożyczkę otrzymać? Najlepiej w Katowicach lub gdzieś blisko…

  3. Mam trochę długów z ostatnich lat i straciłęm prawdę mówiąc kontrolę nad nimi wszystkimi. Dlatego pilnie potrzebuję pożyczyć gdzieś z banku lub firmy pozabankowej większą kwotę ok 20 tys. zł żeby te wszystkie pożyczki i kredyty spłacić za jednym razem i mieć tylko jedną ratę, której będę pilnował i starał się płacić zawsze w terminie. Tylko nie wiem gdzie taki dłużnik jak ja może liczyć na jakieś dogodne warunki na kredyt lub pożyczkę i czy w ogóle gdzieś taką dużą gotówkę dostanę.
    Marian Świebodzin

  4. Ja juz kilka razy dałam sie naciac na super pozyczke i w konsekwencji bardzo duzo mnie to kosztowało, ostatnio po raz kolejny szybko potrzebowałam pieniedzy ale tym razem postnowiłam nie dac sie naciągnac, dokladnie przejżałam oferty roznych instytucji pozabankowych i natrafiłam na kasy stefczyka.. zaryzykowałam, mysle, ze tym razem bede zadowolona:)

  5. Ja korzystałem ostatnio z pożyczki udzielonej przez portal Via sms, obyło się bez papierkowej roboty cyz jakichś dalszych komplikacji, także polecam

Leave a Reply