Takie tematy nas interesują

Czy polskie parabanki są bezpieczne?

Czy warto skorzystać z para banku? Temat parabanków, czy ładniej mówiąc instytucji pozabankowych, nabiera w naszym kraju większego tempa. Coraz więcej słychać o nich w prasie czy Internecie. Okazuje się, że nie bez powodu, ponieważ zabierają one sporą część klientów, którzy w bankach kredytu dostać nie mogą. Z roku na rok skała działalności firm pożyczkowych rośnie, bo rośnie też zaufanie do tego typu działalności. Choć oczywiście zdarzają się przypadki, takie jak chociażby  z Amber Gold.

Warto wiedzieć, że udając się do takiego parabanku nie otrzymamy kredytu, bo po prostu prawnie otrzymać go tam nie możemy. Pieniądze, które otrzymujemy od takiej firmy to pożyczka, która sfinalizowana została za pomocą umowy cywilno-prawnej. Co za tym idzie, hasło „kredyt bez BIK” ma się nijak do rzeczywistości. Instytucje pozabankowe po prostu nie mają dostępu do bazy danych Biura Informacji Kredytowej, więc zawsze jest to pożyczka (nie kredyt!) bez BIK. Jednak nie każda firma daje pieniądze na ładny uśmiech i schludne ubranie. Firmy pożyczkowe mogą sprawdzać swoich klientów np. w Krajowym Rejestrze Długów.

Z instytucji pozabankowych najczęściej warto skorzystać jeżeli:

– mamy z BIK złą historię kredytową
– niski dochód, którego bank nie jest w stanie wziąć pod uwagę w przypadku chęci podpisania umowy kredytowej

Dlatego też firmy pożyczkowe mniej skrupulatnie selekcjonują klientów, ale tym samym życzą sobie większego oprocentowania. Niestety jest to cena, którą klient musi zapłacić za brak swojej wiarygodności. W porównaniu do pożyczek para bankowych, kredyty gotówkowe wypadają o wiele korzystniej. Są po prostu zdecydowanie tańsze, choć czasem zdawać by się mogło, że i banki zdzierają z klientów.

Z pewnością zanim zdecydujesz się zawiązać umowę z firmą pożyczkową poszukaj opinii na jej temat w Internecie. Im pożyczkodawca daje korzystniejsze warunki „kredytowania”, tym można uznać go za bardziej wiarygodnego, ponieważ nie narzeka na brak klienteli i tym samym może pozwolić sobie na niższy procent. Warto też rozeznać się w kilku takich instytucjach i poszukać najlepszej oferty. Przecież takich form pożyczenia pieniędzy jest coraz więcej i tak samo jak z banku do banku, można „popukać” z parabanku do parabanku.

  • Czy parabanki sprawdzają w BIK on October 21, 2012 at 11:31 am

  Mnie interesuje taki temat czy te wszystkie polskie parabanki sprawdzają swoich klientów w bazach bik i krd? Jeśli tak to czy robią to jakimś swoim sposobem czy mają do tego normalnie prawo i czy wolno im sprawdzać nas w bik-u? Druga sprawa czy parabanki mogą zgłaszać zadłużonych klientów do bik? Czy jeśli zalegamy u nich z ratą za kredyt to mogą nas podać do bik i przez to potem będziemy mieli problemy w polskich bankach? Jak ktoś zna się na tych wszystkich formalnościach to bardzo proszę o pomoc w wytłumaczeniu mi jak działają parabanki jeśli chodzi o bazy bik.

  • Uczciwy parabank on October 22, 2012 at 7:45 pm

  Trzeba mieć świadomość, że wolny rynek daje nam różne warianty wyboru. Wbrew pozorom oferta pożyczek pozabankowych jest uczciwa. Przecież w parabanku pożyczamy szybką kasę bez sprawdzania naszej zdolności kredytowej i nawet dochodów. W tym momencie instytucja pozabankowa przenosi na siebie kolosalne ryzyko-stąd tak duże oprocentowanie pożyczanego kapitału. Dodam jeszcze, że większość para banków udziela pożyczek z własnego kapitału. Musimy mieć świadomość, że jeśli chodzi o szybkie chwilówki to nigdy nie będzie tanio.

  Siwiec/Elbląg

  • Mariola on October 23, 2012 at 10:01 am

  Pilnie potrzebuję pożyczki

Leave a Reply