Takie tematy nas interesują

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje

Własna firma a polskie realia – Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju nie jest prostą sprawą. Skomplikowane i zawiłe przepisy podatkowe, panosząca się wszędzie biurokracja, problemy z pozyskaniem kredytu w banku bądź unijnych dotacji, zero realnych ulg – z tymi właśnie problemami muszą na co dzień borykać się polscy przedsiębiorcy.

Mnóstwo firm – zwłaszcza małych i średnich – nie jest w stanie przetrwać nawet pierwszego roku swego istnienia. Tymczasem pieniądze potrzebne są zarówno na bieżące wydatki, jak i na inwestycje. Jeśli firma nie ma zapewnionej stabilnej sytuacji finansowej oraz nie wdraża w życie rozmaitych pomysłów, jej szanse na przetrwanie są naprawdę minimalne. A tego wszystkiego nie da się realizować bez pieniędzy. Obecnie przedsiębiorcy mają jeszcze alternatywę w postaci pożyczek pozabankowych – i coraz chętniej z niej korzystają. Próg wymagań w firmach pożyczkowych jest na tyle niski, że kłopotów z uzyskaniem wsparcia nie mają nawet początkujące firmy. Wybór oferty trzeba jednak dobrze przemyśleć – przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę wszelakie za i przeciw, a zainteresowany powinien być jedynie usługami znanych i renomowanych firm pożyczkowych.

Pożyczki pozabankowe są udzielane na różnych warunkach – należy się zatem zatroszczyć o to, by z perspektywy firmy i jej przyszłości warunki te były jak najbardziej korzystne. Przedsiębiorcy nie mogą patrzeć na swą sytuację jedynie przez pryzmat tego, co dzieje się na chwilę obecną – niezbędne jest tu bardziej perspektywiczne myślenie wybiegające w przyszłość.

  • pożyczki pozabankowe na inwestycje on September 25, 2012 at 10:00 am

  Prowadzę działalność gospodarczą i planuję trochę ją rozwinąć. Czy warto ubiegać się o pożyczkę na ten cel w parabanku? Jeśli chodzi o banki, raczej nie mam szans, bo zdolność kredytowa na to nie pozwala. Może wiecie, w jakiej firmie w Poznaniu lub okolicach znajdę najkorzystniejsze warunki otrzymania takiej pożyczki?

  • Skąd wziąć fundusze na otwarcie sklepu on September 26, 2012 at 11:30 am

  Witam, mieszkam w Rybniku i chciałabym otworzyć sklep spożywczy. Mam trochę zgromadzonych oszczędności, jednak to tylko część tego, co potrzebuję. Czy lepiej starać się o jakiś kredyt, czy może próbować ubiegać się o dotację z urzędu pracy? Czy w ogóle mam na to szansę? Jak to wygląda w praktyce i jakie trzeba mieć dokumenty? Proszę o pomoc.

  • dotacja czy kredyt? on September 28, 2012 at 11:10 am

  Czy łatwiej jest dostać dotację czy kredyt? wiem, że dotacji nie trzeba spłacać, ale jeśli wiąże się z nią dużo więcej formalności, pisania, załatwiania i chodzenia, to chyba wolę wziąć normalny kredyt w banku i mieć go już w połowie spłaconego zanim zapadnie decyzja o przyznaniu dotacji. Jak to wygląda w praktyce?

  • 50 000 zł dla małej firmy bez zabezpieczeń on November 5, 2012 at 7:27 pm

  Witam, które banki oferują kredyty inwestycyjne dla małych firm. Dodam, że interesują mnie raczej kredyty bez zabezpieczeń i z uproszczoną procedurą.
  MJ Warszawa

   • Szybki kredyt dla małej firmy on November 5, 2012 at 7:28 pm

   Jeśli prowadzicie mikroprzedsiębiorstwo i brakuje Wam pieniędzy na rozwój to FM Bank stworzył dla Was idealną ofertę kredytową. Wiem o czym mówię bo sam z niego skorzystałem. Mam dwuosobową firmę budowlaną i zainwestowałem w maszynę do robienia tynków. Dzięki temu, że jest to kredyt udzielany z poręczeniem JEREMIE, można się starać o kwotę nawet 150 tysięcy złotych(przy minimum formalności i bez zabezpieczeń)
   DeDe Warszawa

  • Dotacja na zakup środka transportu on December 26, 2012 at 4:54 pm

  Jedną z popularniejszych odmian dotacji jest ta przyznawana na zakup samochodu. Udzielana jest ona w ramach regionalnych programów operacyjnych. Nie każdy jednak samochód można nabyć za uzyskane środki. Tyczy się to jedynie pojazdów specjalistycznych. Poza tym musi zostać spełniony jeszcze jeden bardzo ważny warunek, a mianowicie taki, że samochód ten będzie miał ścisły związek z profilem danej działalności oraz wykorzystywany on będzie jedynie na jej potrzeby.
  Należałoby w tym miejscu wyjaśnić, co należy rozumieć przez samochód specjalistyczny. Są to środki transportu, które zostały przystosowane do innych celów aniżeli transport ludzi czy przewóz towarów jak dla przykładu wozy gaśnicze, pługi, sprężarki, wozy transmisyjne etc. W tym gronie pojawiają się również karetki pogotowia. Wymogiem, który przedsiębiorca musi bezwzględnie spełniać jest to, że jego firma nie może funkcjonować w branży transportowej. Jeśli więc ktoś chciałby oferować chociażby przewóz osób busami, musi poszukać innych sposobów na sfinansowanie zakupu floty samochodowej.
  Powyższe dotacje są przyznawane na zasadach refundacji. Ile dokładnie ona wyniesie, to już zależy od paru czynników. Przede wszystkim brany jest pod uwagę program, którego przedsiębiorca jest beneficjentem oraz region, w którym działa. Wysokość dotacji jest mocno ograniczona. Maksymalnie można otrzymać zwrot 50 procent poniesionych kosztów, lecz w praktyce kształtuje się on najczęściej na poziomie mieszczącym się w przedziale od 20 do 30 procent.

Leave a Reply