Takie tematy nas interesują

Inwestycja w Art&Business Magazine – gdzie kupić akcje spółki

10  milionów akcji spółki trafi do obrotu na alternatywnym parkiecie warszawskiej giełdy – NewConnect. Art&Businnes Magazine jest wydawcą najstarszego polskiego czasopisma, które łączy tematykę sztuki i biznesu, obecną na rynku o 1989 roku.  Krótka historia spółki wygląda następująco.

Magazyn zaczynał jako dwumiesięczna „gazetka aukcyjna”. Po ponad 20 latach bo w 2010 roku Abbey House nabył od Rempexu 60% udziałów Art&Business. Po czasie kolejna akwizycja 21% udziałów zbiegła się ze zmianą strategii, która miała na celu wprowadzenia czasopisma już jako Art&Business Magazine S.A na NewConnect.

Trzeba przyznać, że bardzo szybko magazyn, bo w ciągu dwóch lat, dołączył do najlepszych zachodnich pism branżowych, jednocześnie stając się liderem na rynku prasy w swoim segmencie.

W pierwszym kwartale tego roku przychód spółki wyniósł 440 tys. zł, przynosząc po raz pierwszy zysk netto. Prezes spółki Jakub Kokoszka uważa, że to bardzo dobry moment żeby zadebiutować na giełdzie. Ponadto w kwietniu i w maju większościowy udziałowiec spółki Dom Aukcyjny Abbey House S.A z sukcesem sprzedał 20% posiadanych akcji serii A.

    • W co inwestować w listopadzie on November 2, 2012 at 5:52 pm

    Wydaje się, iż listopad może być dobrym miesiącem dla posiadaczy akcji giełdowych. Banki Centralne w Europie oraz Bank Centralny Stanów Zjednoczonych przyjęły ekspansywną politykę działania. Jest więc duża przesłanka do wzrostu cen ryzykownych aktywów takich jak akcje, towary oraz waluty).

      • W co inwestować w listopadzie on November 2, 2012 at 5:53 pm

      Popieram tą opinię. Myślę, że w najbliższych miesiącach będziemy mieć do czynienia z lepszym sentymentem na światowych rynkach finansowych. Pozytywy upatruje w tym, że rentowność hiszpańskich obligacji nareszcie obniżyła się. Cieszy mnie również wdrożenie programu ilościowego luzowania polityki monetarnej.

Leave a Reply