Takie tematy nas interesują

Czy warto zainwestować w akcje na giełdzie?

Wszystko wskazuje na to, że czas dekoniunktury na giełdzie dobiega końca, dlatego też warto rozejrzeć się za bardziej ryzykownymi inwestycjami niż lokaty bankowe. Dużo się również słyszy o tym, że RPP ma obniżyć stopy procentowe, póki co po ostatnim posiedzeniu tego nie zrobiła, ale z pewnością zajmie się tym w ciągu najbliższych miesięcy.

Bank również spodziewają się obniżek stóp procentowych, bo zaciekle  walczą o pieniądze. Wprowadzają różne promocje i czasowe oferty, żeby zatrzymać lub ściągnąć nowych klientów. Niebawem jednak lokatowe oszczędzanie przestanie się opłacać, bo inflacja zjada nasze oszczędności niemalże w całości. Dla zwolenników bezpiecznego oszczędzania, korzystniej będzie ulokować środki na dłuższy termin ze stałym oprocentowaniem. Ci, którzy wolą ryzyko, już teraz powinni zacząć myśleć o inwestowaniu w akcje. Póki co można na nie przeznaczyć mniejszą część swoich oszczędności i z czasem stopniowo zwiększać ich udział. W ten sposób również zdywersyfikuje się ryzyko.

Niemalże każdy bank proponuje swoim klientom produkty, które łączą w sobie bezpieczeństwo lokat bankowych i ryzyko funduszy inwestycyjnych. Dobrze by było zacząć od takiej inwestycji, bo część inwestycyjna chociaż częściowo pracuje na giełdzie i po kilku latach może przynieść ponadprzeciętny zysk.

Wiele się mówi o tym, że po pięciu latach trudnych czasów na rynku akcji, mają nastąpić lepsze. Konrad Łapiński z Total FIZ TFI twierdzi, że w ciągu najbliższych 2 lat akcje na naszej giełdzie podrożeją nawet o 100%. Czy to nie brzmi fantastycznie? Argumentem przemawiającym za tym jest wciąż niska wycena polskich spółek zarówno pod względem wskaźnika ceny do zysku, jak i ceny do wartości księgowej.

  • w jakie akcje zainwestować na giełdzie? on October 11, 2012 at 4:27 pm

  Zamierzam założyć rachunek maklerski w Multibanku. W jakie spółki dzisiaj warto zainwestować. Chodzi mi o perspektywiczną branżę. Interesuje mnie wyłącznie inwestycja o horyzoncie długookresowym. Liczę na merytoryczne podpowiedzi 😉

  Wronka/Hrubieszów

   • w jakie akcje zainwestować na giełdzie? on October 11, 2012 at 5:06 pm

   Akcje ZE PAK

   Ja bym wybrał branżę energetyczną. W Polsce teraz rozdawane są karty dotyczące produkcji energii. W przyszłości ma powstać u nas nawet elektrownia atomowa. Tak się składa, że 30 października zadebiutuje na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie nowa Spółka ZE PAK- Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Skarb Państwa chce się pozbyć tych akcji.

   – maksymalna cena waloru 33 zł
   – do indywidualnych graczy ma trafić ok. 15 procent akcji
   – zapisy na akcje potrwają do 19 października br.
   – maksymalnie można się zapisać na 750 akcji

   Koniarek/Jedwabne

Leave a Reply