Takie tematy nas interesują

Dotacje Unijne na założenie spółki cywilnej

Dotacja na podjęcie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej. W ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dopuszczona została możliwość podejmowania działalności gospodarczej w formie spółek cywilnych.

Osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej zobowiązani są zawrzeć tym samym stosowną informację na ten temat w Biznes Planie, który stanowi podstawę do przyznawania środków na rozwój przedsiębiorczości. Wytyczne Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki mówią stricte o wsparciu kierowanym do osób fizycznych rozumianych jako indywidualni uczestnicy projektu, niezależnie od formy prowadzonej działalności gospodarczej dlatego też kwota środków przyznawana jest odrębnie dla każdego uczestnika projektu. Aby przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę cywilną muszą zostać spełnione warunki:

1) przedmiot działalności spółki cywilnej która została utworzona w wyniku przekształcenia jest  zbieżny z przedmiotem działalności osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,które otrzymały wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości na podstawie zaakceptowanego Biznes Planu

2) przekształcenie w spółkę cywilną jest uzasadnione osiągnięciem zwiększonej skali realizowanego przedsięwzięcia i jednocześnie  poparte wiarygodnymi danymi na temat możliwości jego powodzenia,

3) zmiana formy dokonywana jest w formie aneksu do umowy, który podpisywany jest z indywidualnym uczestnikiem projektu, jednocześnie po uzyskaniu akceptacji Projektodawcy oraz po zasięgnięciu opinii instytucji odpowiedzialnej za wybór wniosków o dofinansowanie projektu w ramach Działania 6.2 w danym regionie.

  • dotacja na założenie firmy on September 26, 2012 at 9:41 am

  Czy ktoś starał się już o taką dotację? Interesują mnie dokumenty, które trzeba dostarczyć i formalności, które trzeba załatwić. Czy to zajmuje dużo czasu? Czy trzeba odwiedzić dużo biur? Szczerze mówiąc, nie chciałbym spędzić wielu godzin na chodzeniu od drzwi do drzwi, tylko załatwić to szybko i sprawnie, bez niepotrzebnej straty czasu.

  • Czy do spółki za dotacje może dołączyć wspólnik on September 26, 2012 at 9:51 am

  Kto mi odpowie na pytanie czy do takie spółki cywilnej , która już dostałą dotacje na założenie firmy może dołączyć jeszcze jeden nowy wspólnik albo nawet kilku wspólników? Zakładam, że biznes naprawdę wypali i będzie się kręcił i mogę nie dać rady prowadzić go dalej i będę potrzebował dodatkowych wspólników. Chcę założyć dobry warsztat samochodowy i to taki, który będzie nawet robił przeglądy i będzie to duża inwestycja więc w takim interesie lepiej mieć wspólników niż pracowników do nadzorowania wykonywanych prac.

  • Jak napisać wniosek o dotację? on September 26, 2012 at 12:28 pm

  Gdzie mógłbym znaleźć informacje przydatne do pisania wniosku o dofinansowanie unijne? Nigdy tego wcześniej nie robiłem i nie chciałbym popełnić jakiegoś rażącego błędu. A może wiecie, kto w Szczecinie lub okolicach zajmuje się takimi rzeczami i mógłby za jakąś rozsądną cenę wyręczyć mnie w tym zadaniu?

  • Kto sporządzi mi wniosek o dotację? on September 27, 2012 at 8:20 am

  Mam podobne pytanie jak powyżej. Czy taki wniosek można napisać samemu czy należy to zlecić jakiejś wyspecjalizowanej firmie? Planuję ubiegać się o dofinansowanie działalności, tylko jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać…

  • gdzie starać się o dotację on September 28, 2012 at 7:31 am

  a mnie zastanawia, gdzie można starać się o taką dotację… nigdy się nie starałem i na razie nie mam tego w planach, ale wciąż tylko słyszę o tych unijnych dotacjach, ale jakoś mało jest informacji “technicznych”, dzięki którym taki laik jak ja nie musiał zadawać głupich pytań 🙂

  • czy można wziąć dotację na spółkę cywilną on September 29, 2012 at 9:14 pm

  ja do dzisiaj nie wiem czy można dostać dotacje z unii europejskiej na istniejącą już od lat spółkę cywilną? wszyscy piszą o tym, że są dotacje unijne dla spółek cywilnych zakładanych od zera czy po prostu dla nowych firm, a najlepiej dla bezrobotnych, ale przecież są dobre firmy które mogą się rozwinąć i mają dużo większe szanse na rozwój niż nowe spółki i chyba i m takę należy się jakieś dofinansowanie? Proszę o pomoc jeśli jest ktoś kto się na tym zna albo ktoś kto zajmuje się załatwianiem takich dotacji.

  • dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej on September 30, 2012 at 8:26 pm

  Niedawno skończyłem studia i chcę teraz rozpocząć własną działalność gospodarczą i marzy mi własny sklep internetowy a tak naprawdę duży e biznes. Mam sporo pomysłów na strony internetowe i teraz potrzebuję na to gotówki bo zrobienie tego typu serwisów będzie sporo kosztowało. Szukam pomocy w załatwieniu dotacji lub jakiegoś dofinansowania z funduszy unii europejskiej bo przyznam szczerze, że jestem kompletnie zielony w tym temacie i raczej sam tego nie ogarnę.

  • jak dostać dofinansowanie na otwarcie sklepu on October 1, 2012 at 7:35 am

  Chciałbym otworzyć sklep z pamiątkami – najlepiej gdzieś w okolicach poznańskiej starówki. Czy mam szansę na dofinansowanie? Nie chcę prowadzić zwykłej “cepelii” tylko coś, co z czasem może stać się kultowe. Nie chcę zdradzać szczegółów, bo konkurencja nie śpi, ale mam naprawdę dobry pomysł. Gdzie mogę to załatwić w Poznaniu?

Leave a Reply