Takie tematy nas interesują

Dofinansowanie na zmianę profilu działalności przedsiębiorstwa

W ramach działania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mogą być realizowane projekty, których celem są działania o charakterze szkoleniowym i doradczym, wspomagające procesy zmiany profilu działania istniejących firm.

Działanie to jest skierowane stricte do przedsiębiorstw, nie osób fizycznych, i ma na celu pomóc wprowadzić przedsiębiorstwom zmiany organizacyjne, które są odpowiedzią na zaistniałe na rynku zmiany gospodarcze, które wymuszają na przedsiębiorstwach zmiany organizacyjne/restrukturyzacyjne.

W celu przeciwdziałania upadkowi przedsiębiorstw, tym samym w celu przeciwdziałania bezrobociu w ramach działania 8.1.2 podejmowane są działania i instrumenty zaradcze, które mają na celu szybką reakcję w przypadku wystąpienia niespodziewanej zmiany gospodarczej. Oferta szkoleniowa powinna wynikać z kierunków rozwoju danego regionu, wzmacniać potencjał i przewagę przedsiębiorstwa odpowiadając na jego zdiagnozowane potrzeby i być dopasowaną do jego możliwości organizacyjno – technicznych..

  • Dotacja na przebranżowienie sklepu on September 26, 2012 at 12:52 pm

  Od 10 lat prowadziłem sklep z militariami i antykami, jednak zainteresowanie spadło i czas najwyższy zmienić branżę. Postanowiłem zaryzykować w branży gastronomicznej i chciałbym w tym samym lokalu otworzyć knajpkę – ale nie taki typowy pub z piwem, tylko bardziej miejsce spotkań dla artystów, a to dlatego, że w okolicy jest wyższa uczelnia o profilu artystycznym, jest też dużo pracowni, a w ogóle to jest stare miasto. Czy miałbym szansę na otrzymanie takiej dotacji? Nie jestem nowicjuszem, a to zwykle oni otrzymują dodatkowe pieniądze, jednak zaczynam prawie od zera, a na kredyt nie mam raczej szans, bo spłacam mieszkanie. Jak to wygląda w praktyce?

  • Czy dostanę dotację na zmianę profilu działalności? on September 27, 2012 at 8:16 am

  Mam sklep z ubraniami, a to jest działalność mało opłacalna przy obecnym nagromadzeniu sieciówek i hipermarketów. Myślę o tym, żeby założyć restaurację z kuchnią południowoafrykańską (ostatnio bardzo popularną na Zachodzie). Czy w takim przypadku mogę starać się o jakieś dofinansowanie? Czekają mnie duże wydatki związane z remontem lokalu w zabytkowej kamienicy, zakup sprzętu i wyposażenia. Jestem w stanie wyłożyć większą część środków, ale to nie wystarczy.

  • dofinansowanie na zmianę branży on September 28, 2012 at 7:33 am

  A czy w ogóle jest możliwe otrzymanie takiego dofinansowania? Unia chyba nie rozdaje kasy każdemu, komu jeden rodzaj biznesu nie wypali i nagle chce z jednej branży przeskoczyć do innej. Tak można przecież w nieskończoność…

Leave a Reply