Takie tematy nas interesują

Bezzwrotne dotacje na założenie nowej firmy

Wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej ze środków unijnych możliwe jest między innymi w formie bezzwrotnych dotacji. Osoba, chcąca założyć działalność gospodarczą, może ubiegać się o dofinansowanie na jej rozpoczęcie w ramach  Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. 

W ramach działania można otrzymać bezzwrotne wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej obejmujące między innymi doradztwo oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości do wysokości 40 tys. zł na osobę. Możliwe jest również tzw. wsparcie pomostowe wypłacane miesięcznie w kwocie do wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Pieniądze z dotacji można wydać na zakup środków trwałych, niezbędnych do prowadzenia danej działalności gospodarczej. Ważna informacją jest, iż nie jest wymagane posiadanie wkładu własnego. Osoby zainteresowane dotacją muszą się zgłosić tzw. operatorów, wyłonionych w drodze konkursu przez województwie urzędy pracy. Listy takich operatorów widnieją zawsze na stronach internetowych wspomnianych urzędów.

  • Dotacja unijna na działalność produkcyjną on September 27, 2012 at 8:12 am

  Czy dotacje unijne dotyczą każdego rodzaju działalności? Planuję wybudować fabrykę bloczków betonowych pod Gorzowem, mam już zebraną większą część niezbędnych funduszy, grunty itp. jednak to nie wszystko, a nie chciałbym wszystkiego finansować z kredytu. Czy w takim przypadku mam szansę na dotację? Dodam, że obiekt ma być w 100% przyjazny środowisku – czy to jest dobry argument “za”?

  • kto może otrzymać dotację? on September 28, 2012 at 8:11 am

  Czy szansę na dotację mają wyłącznie nowopowstające firmy, czy również takie, które działają od kilku lat i chciałyby zmodernizować linię produkcyjną i udoskonalić technologię? Prowadzę wytwórnię świec dekoracyjnych i chciałbym nieco unowocześnić swoją małą fabrykę.

  • bezzwrotne dofinansowanie z unii dla firm istniejących on September 29, 2012 at 9:45 am

  a co z firmami, które już istnieją na rynku i potrzebują pomocy lub po prostu chcą się bardziej rozwijać, inwestować i przydałoby im się dofinansowanie z funduszy unijnych? czy można się ubiegać o dotacje i dofinansowanie na bieżące inwestycje i na rozwój już istniejących firm? kto w ogóle może dostać i gdzie się więcej dowiedzieć o dotacjach z unii europejskiej dla firmy istniejącej od wielu lat na rynku jednak dla takiej która chce inwestować i się rozbudować? Czy są dotacje na rozbudowę starej firmy na to żeby ją powiększyć?

   • WOJCIECHOWICZ STANISLAW MALGORZATA on January 24, 2013 at 5:58 pm

   Interesuje nas dotacja do istniejacego już biznesu to jest sala bankietowa na 300 osób ,z pokojami,cala wartosc nowa za wklad wlasny to ok. 4 miliony zl. Chcemy rozbudowac strone hotelowa itd. Gdzie mamy sie udac, lokalizacja jest nasza BLACHOWNIA /CZESTOCHOWA/ TEL. 66-33-2-3333

  • jak założyć działalność gospodarczą i dostać dofinansowanie on September 29, 2012 at 9:49 am

  czy ktoś może napisać krok po kroku jak zakłada się taką firmę żeby dostać dotację unijną lub jakieś konkretne i bezzwrotne dofinansowanie z Unii Europejskiej? Wiem że są na to specjalne fundusze tylko nie wiem od czego zacząć i gdzie się po takie dotacje zgłasza, a nie chcę zrobić jakiegoś błędu i nie ganiać bez sensu od okienka do okienka. Może jest też jakaś firma, która pomaga w zakładaniu firm pod dotacje unijne i bierze za to uczciwą prowizję dopiero w momencie , gdy dotacja zostanie wypłacona w całości?

  • czy można wziąć dotację na założenie nowej firmy on September 29, 2012 at 9:39 pm

  wszystko to fajnie wygląda na papierze i w teorii, ale jak w praktyce wygląda sprawa tych wszystkich dotacji?? Niech mi ktoś wytłumaczy jak i gdzie trzeba złożyć wniosek żeby dowiedzieć się czy przysługuje mi prawo do dotacji unijnych na założenie całkowicie nowej firmy bo chcę rozkręcić kurzą fermę i zarabiać pieniądze na jajkach od kur. Zwracam się o pomoc do tych którzy zajmują się pośrednictwem i prowadzą firmy zajmujące się załatwianiem dotacji unijnych na rozkręcenie nowego biznesu.

  • założyłam działalność gospodarczą potrzebuję dotacji on October 15, 2012 at 10:46 am

  Założyłem własną działalność gospodarczą kilka miesięcy temu i szukam informacji o tym jak uzyskuje się dotacje i jakieś dofinansowanie dla firmy remontowo budowlanej. Póki co jest to małą firma i bardziej skupiam się na remontach, ale potrzebuję lepszego sprzętu, aby móc się bardziej rozwinąć i brać większe zlecenia. Kto pomoże w znalezieniu dla mnie odpowiedniej dotacji i nawet dam za to oczywiście uczciwą prowizję jeśli uda się takie dofinansowanie unijne załatwić.

  • dopłaty na rozkręcenie firmy on October 15, 2012 at 10:52 am

  Mam dobry pomysł na własny biznes, a dokładnie ma to być szkoła tańca dla dorosłych i dla dzieci. Mam już upatrzony fajny lokal i wiem jaki sprzęt i wyposażenie takiej dali do tańca jest potrzebne. Tylko nie wiem czy na takie coś też przysługują jakieś dopłaty lub dotacje unijne bo nigdy nie korzystałam z takich rzeczy. Poradźcie gdzie się trzeba w tej sprawie udać i jak się składa takie wnioski. Czy jest w ogóle szansa żeby dostać dofinansowanie na własną szkołę tańca?

  • Firma zajmująca się dotacjami on October 18, 2012 at 9:44 pm

  Szukam firmy, która profesjonalnie zajmuje się pośrednictwem i załatwianiem dotacji dla firm. Sam nie mam czau i nie chce mi się grzebać w tych wszystkich wnioskach więc bardzo chętnie nawiążę współpracę z instytucją, która świadczy tego typu usługi. Mam firmę internetową, która posiada ok 300 stron internetowych i cały czas tworzymy kolejne. Mam sporo pomysłów na dobre e-biznes i jeśli ktoś tu jest kto wie jak się dofinansowanie i dopłaty z unii dostaje na tego typu inwestycje to serdecznie zapraszam i prosze o kontakt.

   • Aleksandra on November 8, 2012 at 10:27 am

   Drogi Panie. Dotacje unijne na e-biznes mieszczą sie w działaniu 8.1. Które zakończyły sie w poprzednim miesiącu. Natomiast jeżeli jest Pan zainteresowany rozszerzeniem swojej działalności o ziemie nowe budynki, transport etc. jest możliwe uzyskanie dotacji w najblizszym okresie. Jeśli jest taka potrzeba proszę o kontakt i opis zapotrzebowania dla firmy.

   Pozdrawiam

  • wsparcie finansowe dla nowej firmy on December 25, 2012 at 3:02 pm

  Czy każda nowa firma w Polsce może liczyć na jakieś wsparcie finansowe z funduszy unijnych czy dotyczy to tylko określonej branży? Ja chcę otworzyć zakład wulkanizacyjny bo widzę, że w mojej miejscowości nie ma porządnego zakładu oponiarskiego. Jednak nie mam wystarczającej kasy żeby zakupić nowoczesne urządzenia do wyważania kół i wymiany opon bo chcę żeby to było naprawdę porządne i na najwyższym poziomie żeby można było obsługiwać nawet najdroższe felgi aluminiowe bez obawy o zniszczenie ich.
  Franek Kościan

  • Unijne dotacje a praca nad projektem on January 16, 2013 at 10:39 am

  Podmioty ubiegające się o unijną dotację powinny pamiętać o tym, iż dobrze napisany wniosek to podstawa. Nie wszystkich stać na to, aby przygotowanie projektu zlecić specjalistom. Przy pracy nad nim koniecznie trzeba mieć na względzie fakt jakie dokumenty obowiązują na chwilę bieżącą w instytucji odpowiadającej za przydział unijnych środków unijnych. Nie wolno również zwlekać do ostatniej chwili z opracowaniem projektu – nie ma możliwości, aby było to zrobione naprawdę solidnie w momencie, gdy zostanie ogłoszony termin naboru wniosków.
  Nie ma szans na to, by projekt, który został po prostu źle przygotowany uzyskał akceptację. Od czego zatem powinno się zacząć? Przede wszystkim od dobrego pomysłu. Kolejnym krokiem jest przygotowanie sobie harmonogramu prac nad wnioskiem, w którym muszą zostać uwzględnione różne aspekty takie jak między innymi opracowanie założeń całego projektu oraz skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które zostaną dołączone do wniosku. Należy pamiętać, iż zebranie wszystkich potrzebnych załączników jest czasochłonne.
  Trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z dokumentacją konkursową, a także z instrukcją wypełniania wniosków – komisje oceniające projekty ogromną wagę przywiązują do kwestii formalnych. Zanim aplikacja zostanie oceniona pod kątem merytorycznym, najpierw musi pozytywnie przejść ocenę formalną. Na tym etapie odrzucane są wnioski błędnie bądź niedokładnie wypełnione, z niekompletnymi załącznikami etc. Dlatego też potrzebny jest czas, by zająć się tym należycie.

Leave a Reply