Takie tematy nas interesują

Szybki i tani kredyt przez internet w mBank, Meritum Bank, Alior Bank

Banki i inne instytucje finansowe i niefinansowe zalewają nas nowinkami, z których możemy skorzystać. Banki w telefonach, wypłaty z bankomatu bez użycia karty, płatności za zakupy bez użycia karty, czy gotówki, to tylko niektóre z nich. Zatem nie powinno już nikogo szokować, że kredyt można zaciągnąć nie wychodząc z domu. Mowa o kredycie on-line, czyli taki, w którym umowa finalizowana jest na krześle biurowym lub z laptopem na kolanach. Czy rzeczywiście zaciągnięcie kredytu on-line jest prostsze niż wizyta w placówce. Czy z taką drogą uzyskania środków wiąże się więcej czy mniej formalności?

Dla kogo kredyt przez Internet?

To zależy od oferty banku. Czasami oferta jest ogólnodostępna, czyli dla każdego, kto po prostu zdecyduje się z niej skorzystać. Niekiedy oferta on-line skierowana jest jedynie dla klientów danego banku, którzy posiadają w nim konto osobiste. Zawsze na ten temat widnieje stosowna informacja na stronie internetowej, po to aby osoba niezwiązana z bankiem nie traciła czasu.

Z reguły podpisanie umowy przez Internet wiąże się z takimi samymi formalnościami, jak przy kredycie „stacjonarnym”. Są jednak wyjątki, kiedy bank dopuszcza podpisanie umowy tylko za pomocą klawiatury komputerowej, w innych przypadkach trzeba się spodziewać wizyty kuriera. Także jak widać, rozwiązań jest kilka, wszystko zależy od procedur bankowych i rozwiązań technologicznych konkretnej instytucji.

Który bank oferuje kredyt online?

mBANK – ten bank sprytnie nazwał swoją ofertę „Mysz załatwi ci kredyt”. Trafne w tym przypadku spostrzeżenie i na pewno łatwo trafia do świadomości klientów. Bank zapewnia, że od początku do końca wszystkie formalności odbędą się online, ponadto chwali się, że:

– decyzja kredytowa możliwa w 15 minut!
– aby podpisać umowę i otrzymać pieniądze, nie trzeba wychodzić z domu
– uproszone formalności (złożenie wniosku na stronie internetowej banku, następnie należy odebrać e-mail z wstępną decyzją kredytową i odebrać dokumenty w formacie PDF. Umowę podpisuje się wykonując przelew na wskazane konto w wysokości 1 zł, po czym kwota kredytu trafia na rachunek klienta – eKonto).

Brzmi rzeczywiście prosto i szybko. Kwota kredytu online musi mieścić się w przedziale 500-20 tys. zł. Prowizja a udzielenie kredytu waha się w granicach 1-5%, a oprocentowanie 7,99%-21,25%

Meritum Bank – Ofertę kredytu online bank kieruje do swoich klientów posiadających konto. W tym przypadku minimalny dochód klienta to 500 zł, a kwota kredytu nie może być mniejsza niż 1 tys.  złotych. Klienci bez konta mogą z kolei skorzystać z tzw. oferty Klik Kredyt składając wniosek na stronie internetowej. Po złożeniu wniosku trzeba oczekiwać na wizytę kuriera, jeśli bank rozpatrzy dany wniosek pozytywnie. Jeśli tak jest, otrzymujemy e-maila ze stosowną informacją a następnie kontaktuje się z nami pracownik banku. Kiedy kurier zjawi się w domu należy zapoznać się z umową, podpisać ją i wręczyć niezbędne dokumenty, które wymaga bank. Po dopełnieniu wszelkich formalności kasa trafia na konto.

Maksymalna kwota kredytu to nawet 200 tys. złotych! Bank naliczy prowizję od 0%-5% a oprocentowanie zmieści się w przedziale 7,90% do 18,90%.

Alior Bank – Ten bank chwali się szybkością przyznania takiego kredytu. Decyzję można otrzymać już w trakcie składania wniosku. Jeśli jest pozytywna to nawet tego samego dnia można spodziewać się pieniędzy na rachunku. A co najważniejsze oferta skierowana jest do wszystkich, nie tylko klientów banku. Jak wygląda procedura zaciągnięcia takiej pożyczki gotówkowej? Wystarczy wypełnić wniosek poprzez stronę internetową banku Alior Sync, następnie poddać się weryfikacji dochodu i poczekać na telefon konsultanta. W przypadku pozytywnej decyzji środki są przelewane po rozmowie telefonicznej lub po weryfikacji dokumentów, dostarczonych przez kuriera do banku (zależy od kwoty kredytu). Ciekawą i wygodną opcją jest też to, że osoby, które rzetelnie i terminowo spłacają zadłużenie mogą skorzystać z zawieszenia spłaty nawet na 3 miesiące. Po spłacie 6 rat można skorzystać z wakacji kredytowych, za które nie ponosi się żadnych dodatkowych opłat.

Maksymalna kwota nie może przekroczyć 150 tys. złotych, prowizji bank nie naliczy, a oprocentowanie wyniesie nie więcej jak 24% (dla kredytów do 5 lat).

Coraz więcej banków stara się swoim klientom uprościć formalności związane z udzieleniem pożyczki. Wiele banków udostępnia wnioski kredytowe na stronach internetowych, czy infoliniach. Tam można wstępnie zbadać swoją zdolność kredytową, po to aby pewniejszym krokiem wejść do placówki bankowej. Na pewno z czasem oferta kredytów online rozszerzy.

  • Od kogo mogę pożyczyć 20 000 tys. złoty on November 1, 2012 at 11:17 am

  Znalazłem na Ebay świetny samochód do ściągnięcia z USA i brakuje mi ok 30 tys. zł i muszę to jakoś pozyczyć. 10 tys. pożyczy mi teściowa więc muszę jeszcze pilnie znaleźć jakąś pożyczkę na brakujące 20 ty. zł. Okazja jest naprawdę świetna a dokładnie chodzi i samochód Marki Subaru Forester , który kosztuje ok 60 tys. złoty razem ze wszystkimi kosztami i rejestracją itp. Myślę, że uda mi się go kupić za 50 tys. zł jednak cały czas brakuje mi do pełnej kwoty wspomnianych 20 000 zł. Kto może mi pomóc i pożyczyć taką sumę normalnie na umowę i na procent. Szkoda żeby taka okazja przepadła.
  Sebastian Wałbrzych

  • Który bank da kredyt od pierwszego dnia istnienia firmy on November 1, 2012 at 10:08 pm

  A mi chodzi o to w którym banku dostanę kredyt od 1 dnia istnienia firmy. Chodzi o taki bank co oferuje pożyczkę dla firm bez względu na to jak długo firma istnieje i od ilu lat jest na rynku zarejestrowana. Większość banków nawet jeśli już da kredyt dla firmy to wymaga żeby istniała ona kilka minimum miesięcy a nie znam oferty nie wymagającej tego. Kto zna taki bank lub jakiegoś dobrego doradcę do którego można udać się w tej sprawie?

  • Skąd mogę pożyczyć 200 tys zł on November 4, 2012 at 1:03 pm

  Chcę rozbudwać mój warsztat samochodowy o przeglądy rejestracyjne i muszę zrobić stanowisko dla diagnosty. Brakuje mi ok 200 tys. zł żeby zakończyć całą inwestycję, którą skalkulowałem na ok 500 tys. Mam swoje 300 tys. odłożone i brakującą kwotę muszę gdzieś pożyczyć lub może postarać się o jakąś dotację unijną. Nie mam pojęcia czy właściciel warsztatu samochodowego może liczyć na dofinansowanie lub jakieś dopłaty z unii europejskiej na inwestycje i rozwój ale jak tak to też chętnie skorzystam.
  Paweł Konin

  • potrzebuję kredyt do 2000 zł - w jakim banku on November 5, 2012 at 10:35 am

  Mam załatwioną fajną pracę w Niemczech i za kilka dni wyjeżdżam jednak jest mi potrzebna pilna pożyczka na wszystkie koszty związane z wyjazdem. Mam czysty bik bo nie brałem do tej pory żadnych kredytów więc szukam z jakiego banku można najtaniej dostać pożyczkę ok 2 lub 3 tys. Poradźcie gdzie od razu się udać i który bank ma w praktyce najlepszą ofertę czyli taki kredyt gdzie rata jest najniższa przy takiej samej ilości rat i to bez żadnej wpłaty własnej.
  Romuald Kielce

   • pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższego oprocentowania on November 5, 2012 at 10:52 am

   Sprawdź najnowszą ofertę millennium bank bo reklamują się że dadzą najniższe oprocentowanie na rynku ale że zaczyna się ok 7,9%. Marża od 3% więc trzeba po prostu się tam wybrać i niech zrobią Ci symulacje ile bedzie wynosiła rata. Można brać takie kredyt maksymalnie na 7 lat w kwocie od 1000 do 80000 zł a dla aktywnych klientów nawet do 150 tys. zł. Nie wiem jak to działa w praktyce ale w reklamie piszą że decyzja w 15 minut i możliwość przelania środków na konto nawet w 2 dni.

  • pożyczka 1000 zł w jakim banku on December 21, 2012 at 10:30 am

  czy mógłby ktoś wrzucić jakąś symulacje pożyczek na 1 i 2 tys. zł w tych powyżej opisanych bankach. Mój bik jest czysty i mam zdolność kredytową więc szukam takiej oferty która będzie miała najniższą ratę na 12 miesięcy. Oczywiście rata musi zawierać wszystkie prowizje i marże bo wtedy będę widział które rrso jest rzeczywiście najmniejsze i slogany o najniższym oprocentowaniu będą naprawdę zgodne z stanem faktycznym. W którym banku najszybciej dostanę pożyczkę 1000 lub 2000 zł?

  • Jaki bank da kredyt bez bik on December 27, 2012 at 9:27 pm

  Czy istnieje jakiś bank w którym dostanę kredyt bez sprawdzania w bik, big i krd? Nie chcę zapozyczać się w niepewnych instytucjach pozabankowych bo nie ufam im i są zwyczajnie za drogie więc szukam który z banków daje pożyczkę bez biku i weryfikacji baz i rejestrów. Muszę pilnie dostać kasę do ręki i bez banku sobie nie poradzę z zebraniem potrzebnekj mi gotówki na rozkręcenie zaplanowanego nie dawno biznesu. Jaki bank polecacie dla osób wpisanych do biku i mających złą historię kredytową.
  Paweł Zamość

  • GdzIe dostać kredyt online on January 14, 2013 at 5:07 pm

  Fajny artykuł i rzeczywiście jutro usiądę i posprawdzam gdzie jest najlepsza oferta na kredyt online, ale może jeszcze jest tu ktoś kto już korzystał z tych kredytów online i może napisać obiektywne opinie z pozycji obsłużonych już klientów? Dla mnie to ważne bo wiem, że często wszystko ładnie wygląda na papierze, a potem w praktyce to już nie koniecznie jest tak kolorowo i wychodzą w praniu różne pułapki i haczyki, które można było ominąć czytając komentarze innych mniej lub bardziej zadowolonych klientów.

  • jagoda56 on April 11, 2013 at 12:20 pm

  Witam pilnie potrzebuję pozyczki w wysokości 15000 pod weksel lub na procent.

Leave a Reply