Takie tematy nas interesują

Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania – Limit Remontowy w Credit Agricole

W Credit Agricole pojawiła się oferta związana ze sfinansowaniem remontu. Jest to innowacyjna metoda pozyskania środków właśnie na taki cel. Jest to Limit Remontowy i stanowi on alternatywę dla kredytów gotówkowych czy pożyczek hipotecznych.

Na czym polega Limit Remontowy w Credit Agricole?

Za pomocą Limitu Remontowego można sfinansować zakup materiałów niezbędnych do wykonania remontu, artykułów wykończeniowych, jak i wykończeniowych. Ze środków można skorzystać także w przypadku dekorowania wnętrz, prac w ogrodzie czy związanych z wykonaniem projektu.

Produkt ten łączy w sobie dogodny system spłacania w ratach i podobny jest do limitu w koncie, czy na karcie kredytowej. Podpisując umowę o Limit Remontowy środki można wykorzystać tylko w sklepach partnerskich, które podpisały z bankiem umowę. Jednak ich liczba nie jest mała, bo jest to ponad tysiąc sklepów. Ich pełną listę sprawdzisz na stronie banku.

Zakupów można dokonywać przez kolejnych 6 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym bank zastrzega konieczność wydania 10 tysięcy przy pierwszych zakupach. Przy zakupach płaci się jedynie odsetki od wykorzystanej kwoty limitu i są one oprocentowane w tym okresie na 14,99% (okres transakcyjny). Po dokonaniu wszystkich zakupów, klient informuje o tym bank i od tego momentu zadłużenie rozkładane jest na raty. Wtedy zobowiązanie oprocentowane jest na 9,99%.

Klient może wybrać dzień spłaty, tak aby dopasować go do comiesięcznych niezbędnych wydatków. Ponadto ma możliwość rozłożenia wydanej kwoty na raty w przedziale 24-96 miesięcy. Ilość rat wybiera się w momencie przystępowania do umowy.

Formalności związane z Limitem Remontowym

Bank deklaruje minimum formalności przy podpisywaniu umowy. Można na jego stronie przeczytać, że wystarczy 15 minut aby sfinalizować złożony wniosek. Na dodatek limit nie jest zabezpieczony hipoteką czy innymi formami, a nawet nie jest konieczność składania wizyty w banku, ponieważ wiosek można złożyć online.

„Limit Remontowy to nasza autorska koncepcja, choć przy tworzeniu produktów dla rynku budowlano remontowego korzystaliśmy z doświadczeń naszej francuskiej spółki-matki. Produktu porównywalnego z Limitem Remontowym nie ma w ofercie żadnego innego banku w Polsce Credit Agricole jest pionierem. Uważamy, że nasza propozycja ma wszelkie szanse, aby stać się rynkowym hitem i zostać jedną z ulubionych form finansowania zakupów remontowo-budowlanych Polaków” –  mówi Jędrzej Marciniak, członek zarządu Credit Agricole Bank Polska.

  • Szukam kredytu remontowego on October 25, 2012 at 5:04 pm

  Mam duże mieszkanie w Krakowie, które dostałem w spadku po babci. Niestety nie stać mnie na remont, a lokal wymaga go w jak najszybszym czasie. Zainteresowała mnie ta oferta Credit Agricole. Czy warto z niej skorzystać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

  • Joanna on November 7, 2012 at 2:10 pm

  Ja właśnie z niego korzystam – idealne rozwiązanie dla kogos kto chce kompleksowo wyremontować całe mieszkanie, bo można kupować i panele i okna i meble do kuchni. Nie trzeba żadnych zabezpieczeń hipotecznych, a na całą decyzję czekałem kilka minut.

  • skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania? on November 21, 2012 at 11:07 am

  Odziedziczyłam po babci niewielkie mieszkanko na starówce w Lublinie. Niestety nie było remontowane od 10 lat, więc przydałaby się mała modernizacja. Czy taka pożyczka okaże się wystarczająca? Nie chcę przestawiać ścian i wymieniać wszystkiego poza murami, więc nie powinny to być jakieś ogromne koszty. Mam konto w Credit Agricole, więc wszystko miałabym w jednym banku. Oferta wydaje się interesująca, chociaż chętnie zapoznałabym się z kilkoma opiniami. Pozdrawiam – Iza

  • Natalia on April 3, 2013 at 8:59 am

  Joanno, a co z prowizją banku? W regulaminie wynosi ona do 10%. Jak to jest naprawdę skoro korzystasz z tej formy kredytu?

Leave a Reply