Takie tematy nas interesują

Ranking lokat krótkoterminowych

Niebawem kończy się rok 2012. Czas leci nieubłaganie, a już za kilka chwil trzeba będzie kupować świąteczne prezenty. Ci, którzy mają jakieś oszczędności, być może chcą dopłacić do upominków z odsetek uzyskanych na lokacie? Jest taka możliwość, ponieważ banki w swoich ofertach, także proponują depozyty krótko terminowe.

Pod lupę poszły lokaty na okres 1 miesiąca i 2 miesięcy. Dziś założona lokata na okres 2 miesięcy skończy się 24 grudnia, czyli akurat w terminie, kiedy będzie jeszcze czas by zakupić prezent. Ranking został stworzony na podstawie jednego, podstawowego założenia: kwota lokaty to 10 tys. złotych.
Lokaty na okres 1 miesiąca przedstawiają się następująco:

 A tak prezentuje się oferta najlepszych depozytów na okres 2 miesięcy. Środki będą dostępne dokładnie w Wigilię. Zatem będzie można z nich spokojnie skorzystać. Należy jednak pamiętać o tym, że często w ten dzień oddziały banków są zamknięte lub pracują krócej. Dlatego w odpowiednim czasie trzeba zjawić się w placówce. Jeśli odsetki automatycznie spływają na konto to spokojnie można je podjąć w bankomacie lub bezpośrednio skorzystać z karty na zakupach.

 W rankingu nie zostały objęte lokaty krótkoterminowe proponowane przez banki spółdzielcze. Te ze względu na charakter regionalny nie są dostępne dla wszystkich. Jednak jest wyjątek i stanowi on Wielkopolski Bank Spółdzielczy, który działa także pod marką neoBANKu. Za pośrednictwem Internetu można założyć NAJLEPSZE lokaty na okres 1 i 2 miesięcy. Ich procentowanie wynosi aż 9%, co pozwoli po miesiącu uzyskać 62 zł. Po dwóch miesiącach zysk wyniesie 122 zł.

    • Gdzie znajdę najlepszą lokatę? on October 26, 2012 at 9:56 am

    Zyski nie są może spektakularne, ale zawsze to lepsze niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Ważne jest tutaj przede wszystkim bezpieczeństwo. Banki są oczywiście bardziej pewnym miejscem na lokowanie oszczędności niż jakieś dziwne firmy finansowe, ryzyko utraty pieniędzy jest naprawdę bardzo małe.

Leave a Reply