Linki sponsorowane

Ranking lokat krótkoterminowych

Niebawem kończy się rok 2012. Czas leci nieubłaganie, a już za kilka chwil trzeba będzie kupować świąteczne prezenty. Ci, którzy mają jakieś oszczędności, być może chcą dopłacić do upominków z odsetek uzyskanych na lokacie? Jest taka możliwość, ponieważ banki w swoich ofertach, także proponują depozyty krótko terminowe.

Pod lupę poszły lokaty na okres 1 miesiąca i 2 miesięcy. Dziś założona lokata na okres 2 miesięcy skończy się 24 grudnia, czyli akurat w terminie, kiedy będzie jeszcze czas by zakupić prezent. Ranking został stworzony na podstawie jednego, podstawowego założenia: kwota lokaty to 10 tys. złotych.
Lokaty na okres 1 miesiąca przedstawiają się następująco:

 A tak prezentuje się oferta najlepszych depozytów na okres 2 miesięcy. Środki będą dostępne dokładnie w Wigilię. Zatem będzie można z nich spokojnie skorzystać. Należy jednak pamiętać o tym, że często w ten dzień oddziały banków są zamknięte lub pracują krócej. Dlatego w odpowiednim czasie trzeba zjawić się w placówce. Jeśli odsetki automatycznie spływają na konto to spokojnie można je podjąć w bankomacie lub bezpośrednio skorzystać z karty na zakupach.

 W rankingu nie zostały objęte lokaty krótkoterminowe proponowane przez banki spółdzielcze. Te ze względu na charakter regionalny nie są dostępne dla wszystkich. Jednak jest wyjątek i stanowi on Wielkopolski Bank Spółdzielczy, który działa także pod marką neoBANKu. Za pośrednictwem Internetu można założyć NAJLEPSZE lokaty na okres 1 i 2 miesięcy. Ich procentowanie wynosi aż 9%, co pozwoli po miesiącu uzyskać 62 zł. Po dwóch miesiącach zysk wyniesie 122 zł.

One thought on “Ranking lokat krótkoterminowych”

  1. Zyski nie są może spektakularne, ale zawsze to lepsze niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Ważne jest tutaj przede wszystkim bezpieczeństwo. Banki są oczywiście bardziej pewnym miejscem na lokowanie oszczędności niż jakieś dziwne firmy finansowe, ryzyko utraty pieniędzy jest naprawdę bardzo małe.

Leave a Reply