Takie tematy nas interesują

Ranking kredytów samochodowych – październik 2012

Jak zwykle z końcem roku zaczną się wyprzedaże rocznika 2012. Końcówka roku to korzystny okres na zakup nowego auta prosto z salonu, ale nie tylko, bo ceny używanych samochodów także idą w dół w ostatnim kwartale. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapłacić całą kwotę za zakup auta z własnego portfela. Pomocny może okazać się kredyt samochodowy. Jest on typowo przeznaczony na zakup auta i dlatego też jest korzystniejszy niż jakikolwiek inny na taki cel.

Poniżej ranking kredytów samochodowych w miesiącu październiku dla nowych i używanych pojazdów. Mamy nadzieję, że okaże się pomocny przy zakupie wymarzonego samochodu. Przyjęte następujące kryteria pozwoliły wyłonić najlepszą ofertę. Osobą zainteresowaną w tym przypadku jest singiel z zarobkami 2635 zł netto na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Kredyt na nowy samochód

Załóżmy, że chcemy zakupić auto z segmentu A, czyli takiego kompaktowego autka, które pozwoli sprawnie poruszać się po mieście. Przyjmijmy, że chcemy wziąć kredyt na 24 tys. złotych , resztę kwoty na zakup auta już mamy i przedstawiamy jako wkład własny. Maksymalny okres spłaty, który założyliśmy to 5 lat.

W takim przypadku najlepiej udać się do BNP Paribas. Tam miesięczna rata wyniesie zaledwie 493 zł. Niewiele więcej po 8 groszy zapłaci się w Santander Consumer Banku. Także znaczącej różnicy nie ma w wysokości raty w Alior Banku, który znalazł się na 3 miejscu w rankingu. Tu rata wyniesie 494, 42 zł.
Najlepszych 8 banków w kwestii kredytu samochodowego znajduje się w poniższej tabelce

Kredyt na używany samochód

Kryteria jakie zostały przyjęta dla pojazdu używanego to rocznik 2005, którego wartość rynkowa wynosi 15 tys. złotych. Kredyt ma opiewać na kwotę 12 tysięcy. Reszta to wkład własny. I przy takich  założeniach zwycięzcą w rankingu jest Alior Bank z ratą w wysokości 264,36 zł. Drugie miejsce tak samo jak w przypadku aut nowych ma Santander Consumer Bank, gdzie rata wyniesie 264,91 zł. Trzecie miejsce należy się Getin Noble Bankowi, w którym zapłacimy 269,91 zł. Resztę banków, które uplasowały się w czołówce pokazuje poniższa tabelka.

  • Korzystny kredyt samochodowy on October 24, 2012 at 10:59 am

  Myślę o wymianie samochodu na nowszy. Czy jesteście w stanie polecić jakąś dobrą ofertę? Najlepiej w okolicach Gdańska. Oczywiście chodzi mi o najmniej formalności, jak najmniejsze koszty i krótki czas oczekiwania na decyzję. Może macie jakieś doświadczenia?

  • ranking kredytów samochodowych w Polsce on October 24, 2012 at 2:42 pm

  JA osobiście polecam kredyt samochodowy online w mBanku. Wszystkie formalności załatwia się dosłownie w Internecie! Wystarczy być tylko stałym klientem mBanku(posiadać rachunek osobisty lub firmowy). Szczegóły kredytu samochodowego przez Internet:
  – pieniądze na nowe i używane pojazdy
  – decyzja kredytowa nawet w 15 minut
  – wielkość kredytowania od 5 do 100 tysięcy złotych
  – maksymalny okres kredytowania wynosi 7 lat
  – zniżki na ubezpieczenia
  – prowizja do 5 proc.
  Bolek/Czarne

  • Tani kredyt samochodowy na oświadczenie on October 24, 2012 at 2:43 pm

  Natomiast ja szczególnie polecam ofertę niedocenionego Alior Banku. Między innymi w ofercie Alior Banku znajduje się kredyt samochodowy na oświadczenie o dochodach:

  – finansowanie samochodu do wartości 120 tys. zł
  – nie jest wymagany wkład własny
  – kredytowanie do 100 miesięcy
  – możliwość zakupu samochodu z różnych źródeł
  Chmielu/Elbląg

  • Oświadczenie o dochodzie on October 24, 2012 at 2:43 pm

  Mam pytanko dotyczące wspomnianego przez Was wcześniej oświadczenia o dochodach. Jakie informacje są wymagane do wpisania w taki dokument?

  Jarek/Malbork

   • Oświadczenie o dochodzie on October 24, 2012 at 2:44 pm

   Jarku W standardowym oświadczeniu o dochodzie znajdują się informacje dotyczące rzecz jasna wielkości dochodu netto (zazwyczaj z ostatnich trzech miesięcy), a także źródła dochodów(firma, pracodawca, działalność gospodarcza itp.)Czasami wpisuje się orientacyjną wielkość wydatków „na życie”

   Zdanek/Białośliwie

Leave a Reply