Takie tematy nas interesują

Promocje dla nowych klientów w bankach

Jako klienci banków przyzwyczailiśmy się do różnych, dziwnych, często niesprawiedliwych naszym zdaniem promocji. Mowa tu szczególnie o takich profitach, które dotyczą nowych klientów. Niestety nie zawsze jako lojalni klienci banku możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert, bo są one przeznaczone dla nowych. Z biegiem czasu jednak coraz bardziej przymykamy na to oko, bo lojalność też jest nagradzana, a nasza świadomość, jako klientów wzrosła, gdyż wiemy, że zacięty bój o klienta trwa!

Szczególnie w dziale lokat i oszczędności. Banki wiedząc, że niebawem RPP ma obniżyć stopy procentowe, jeszcze na ostatnie chwile próbuje złowić klientów na promocyjne stawki.

Promocja w Millenium Bank

W tym banku wszystkie nowe środki to te, które znalazły się na rachunkach klientów po dniu 27 września. Zatem i dotychczasowi klienci mogli skorzystać z oferty pod warunkiem, że przynieśli pieniądze z innego banku. Promocja oprocentowania polega na tym, że przez pierwsze 3 miesiące bank oferuje wyższe oprocentowanie, które sięga nawet 6,5%.

Getin Bank
Tu ulokujemy środki na 6,6%, ale tylko i włącznie nowe, zatem takie, które po dniu 5 września znalazły się na rachunku bankowym.

ING Bank Śląski
Ten bank przyciąga nowe pieniądze na konta oszczędnościowe za pomocą podwyższenia stawki o 2 pkt. procentowe od standardowej oferty. Zatem maksymalnie można uzyskać  5,75%. Zainteresowani klienci mogą także otworzyć konto OKO Bonus, gdzie stawka dla nowych pieniędzy wynosi 5,5%.

mBank
mBank kusi nowych klientów zupełnie nowym kontem oszczędnościowym mSaver. Dodatkowo proponując im 9% na tym koncie przez okres 6 miesięcy. Jednak aby otrzymać takie oprocentowanie musi systematycznie przelewać na konto przynajmniej 1 tys. zł. W sumie inaczej mijałoby się to z założeniem konta, gdyż puste konto, to pusta „skarbonka”. Na mSaverze nie miałoby co się zaokrąglać.

To tylko kilka przykładów w jaki sposób banki chcą przechwytywać oszczędności między sobą. Wielu klientów z tego powodu jest „wędrujących”, ponieważ czekają na dobre okazje i lokują środki tam, gdzie chociaż obronią się one przed wysoką w Polsce inflacją.

  • Gdzie założyć rachunek bankowy on November 4, 2012 at 6:27 pm

  Witam, w przyszłym miesiącu skończę 18 lat i chcę założyć rachunek bankowy „dla dorosłych”. Rodzice chcą mi przekazać w ramach prezentu 5 tysięcy złotych. Nie wiem z której oferty bankowej skorzystać. Może polecicie mi bank, który należycie traktuje nowych klientów i zaproponuje coś ekstra 😉 np. wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy

  • Nowe konto w Credit Agricole on November 4, 2012 at 7:02 pm

  Proponuje założyć Nowe Konto w Credit Agricole. Można zaoszczędzić nawet 320 zł na płaconych rachunkach(-10 proc. do każdego opłaconego rachunku). Oczywiście założenie rachunku oraz prowadzenie jest darmowe.

  – promocja trwa do 30 listopada br.
  – warunkiem udziału w promocji jest założenie Konta PROSTOoszczędzającego PLUS lub Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM
  – na konto musi wpływać minimum 100 zł miesięcznie
  – rachunek osobisty objęty jest 10 procentową stawką netto

  Darek Gdynia

Leave a Reply