Takie tematy nas interesują

Połączenie DnB Nord z Getin Bankiem

Getin Noble Bank odkupuje DnB Nord – Dziś oba banki podpisały wstępną umowę nabycia przez Getin Noble Bank zorganizowanej części detalicznej Banku  DnB Nord Polska S.A. Detaliczna część tego banku opiewa na około 40 oddziałów bankowych, która obsługuje ponad 35 000 klientów. W skład tych klientów wchodzą głównie małe i średnie firmy, klienci indywidualni jak również segment wspólnoto mieszkaniowy.

Już w maju tego roku DnB Nord oświadczył, że zmienia profil swojej działalności i będzie się koncentrować na bankowości korporacyjnej (duże firmy). Zatem do takiej działalności sieć oddziałów jest zbędna. Zanim jednak bank podjął takie kroki, zobowiązał się znaleźć inwestora, który zapewni klientom ciągłość obsługi.

Z tymi zmianami dla pracowników dotychczasowych oddziałów nie powinny zaistnieć większe zmiany. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu jak wykupienie oddziałów, pracownicy DnB Nord będą mogli zachować posady, a klienci swoich doradców, do których się już przyzwyczaili. Z takiego rozwiązania wynika jeszcze jedna, dodatkowa korzyść : nowe produkty dostępne starych oddziałach bankowych DnB.

    • fuzje banków 2013 on November 2, 2012 at 5:26 pm

    W przyszłym roku ma dojść do połączenia Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC. Nowy podmiot ma uplasować się w czołówce banków działających w Polsce pod względem kapitałów. Powstanie spójna, atrakcyjna oferta dla klienta firmowego i korporacyjnego.

    • Połączenie BZ WBK z Kredyt Bankiem on November 2, 2012 at 5:38 pm

    Według najnowszych doniesień prasowych, Bank Zachodni jest już gotowy do długo oczekiwanej fuzji z Kredyt Bankiem. Powstanie nowego giganta bankowego w Polsce datuje się na styczeń n 2013 roku.

Leave a Reply