Takie tematy nas interesują

Okres spłaty kredytu samochodowego

Kredyty samochodowe zaliczane są do kredytów krótkoterminowych. Przeciętnie okres ich spłaty mieści się w przedziale od 5 do 8 lat. Uzależniony jest od roku produkcji pojazdu. Banki wymagają, aby w momencie spłaty zobowiązania auto nie liczyło sobie więcej aniżeli określoną ilość lat. Ta granica jest różna, w zależności od banku, za maksimum można w tym momencie przyjąć jednak 12 lat.

Mówiąc innymi słowy – jeśli interesuje nas zakup 6-letniego pojazdu, kredyt dostaniemy maksymalnie na 6 lat. Obowiązuje tutaj dość bolesna dla kierowców zasada, że im pojazd starszy, tym większe ograniczenia bank nakłada w kwestii okresu spłaty. To zaś może się okazać bardzo dotkliwe dla domowego budżetu, bo trzeba będzie płacić wysokie raty. W takich okolicznościach warto rozważyć zakup nowszego samochodu. Co prawda jego cena będzie wyższa, ale z drugiej strony kredyt będzie atrakcyjniejszy, a raty niższe. Osoby zamierzające kupić samochód nie mieszczący się w wiekowych limitach narzucanych przez bank muszą szukać innych możliwości, ponieważ kredyt samochodowy na pewno nie zostanie im przyznany.

Wówczas rozwiązanie tego problemu stanowić może zwykły kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na dowolny cel. Uniknąć pewnych wymogów można również poprzez wniesienie wysokiego wkładu własnego – takiego na poziomie aż połowy wartości pojazdu (chociaż w tym przypadku nie każdy bank wyrazi na to zgodę). Jeżeli natomiast kredyt w banku w ogóle nie wchodzi w rachubę, wówczas wsparcia trzeba szukać w instytucjach pozabankowych.

  • kupię samochód na raty on September 25, 2012 at 10:31 am

  Czy wiecie, gdzie najlepiej szukać pożyczek na zakup samochodu? Oczywiście jak najtańszych, z niezbyt wysokim oprocentowaniem i krótką spłatą, żeby nie okazało się, że spłacam auto, którego już dawno nie mam, bo się rozsypało ze starości. Co polecacie? Z góry dziękuję za podpowiedzi 🙂
  Pozdrawiam, Arek z Kutna

   • sprawdź ofertę getin bank na kredyt samochodowy on September 26, 2012 at 10:14 am

   ja osobiście uważam, że jeśli chodzi o kredyt samochodowy i o wysokość rat to trzeba zawsze uważać i pytać dokładnie jaka jest prowizja i koszt całkowity obsługi takiego kredytu bo można się zawsze o to potargować. Nie rzucajmy się od razu na pierwszą ofertę zaproponowaną przez doradce tylko od razu targujmy się o wysokość jego prowizji.

  • Czy opłaca się brać kredyt w Idea Banku czy w Getin Banku on October 29, 2012 at 5:50 pm

  Zamierzam właśnie pilnie kupić samochód na raty i muszę poczytać jakieś rzetelne opinie i komentarze klientów getin bank oraz idea bank żeby wiedzieć w którym banku najbardziej opłaca się wziąć kredyt samochodowy. Z tego co wiem to najszybciej kredyt na samochód można dostać w placówkach lub nawet przez agenta Getin Bank jednak nie jestem pewien czy jest to najkorzystniejsza oferta i czy przypadkiem w jakimś banku można załatwić dobry kredyt samochodowy trochę dłużej ale jednak taniej.
  Kamil Świebodzin

  • Gdzie wziąć kredyt samochodowy on January 16, 2013 at 2:20 pm

  Czy wiecie gdzie dzisiaj najbardziej opłaca się wziąć kredyt na samochód tak żeby mieć najniższą ratę przy najniższym wkładzie własnym? Który kredyt samochodowy warto wybrac jeśli chcę kupić audi a4 tak ok 10 lat i będę musiał pożyczyć na ten cel ok 20 tys. zł żeby starczyło na samochód i wszystkie związane z rejestracją i ewentualnym serwisem koszty i jeszcze zostało na wyjazd gdzieś na wycieczkę z rodziną? Co sądzicie o takich kredytach samochodowych jak getin bank, santander bank czy Idea Bank? Gdzie najbardziej opłaca się brać używane auto na raty? Wiem, że banki kredytują samochody używane maksymalnie do 13 , ale ja starszego nie szukam.

  • gdzie najlepiej wziąść kredyt na samochód on January 29, 2013 at 10:51 am

  A gdzie najlepiej jest wziąść taki kredyt samochodowy na auto sprowadzane z zagranicy? Chcę kupić używany vw passat do 10 lat i szukam jaki bank lub instytucja pozabankowa ma najtańszy auto kredyt właśnie na wozy sprowadzane z niemiec. Nie chcę dawać zarobić jakimś pośrednikom i doradcom kredytowym i mogę sobie sam pójśc do banku i załatwić wszystkie formalności tylko poradźcie do jakiego banku iść i brac kredyt samochodowy z najniższą ratą. Chcę wziąć szybki kredyt samochodowy na 3 lata albo na 4 lub 5 jeśli okaże się , że nie ma dużo większych kosztów.
  Karol Bolesławiec

Leave a Reply