Linki sponsorowane

Nowa tabela opłat w Alior Banku

Oferta Alior Banku już teraz jest ciekawa i sprawia, że wielu klientów wybiera ten bank jako swój główny. Od listopada tego roku bank ma wprowadzić zmiany w tabeli opłat, co ma przyczynić się do uatrakcyjnienia jego oferty.

Wszyscy Ci, którzy traktują konto w Alior Banku jako swoje główne konto, nie muszą obawiać się opłaty za prowadzenie rachunku. Nadal spełniając pewne warunki, jakie stawia bank, będzie można cieszyć się z wielu przywilejów za 0 złotych. Wśród nich znajdują się:

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
– darmowe przelewy przez Internet,
– bezpłatny pakiet Concierge „Osobisty Asystent”,
– bezpłatny pakiet Assistance „Pomocni Fachowcy”

Aby korzystać za darmo z tych wszystkich dogodności Alior Bank wymaga aby spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:

– wpływ wynagrodzenia od pracodawcy, renty lub emerytury, stypendium z uczelni,
– przelew z innego banku co najmniej w kwocie 2000 zł (lub 1000 zł dla osób poniżej 24 roku życia)
– łączne średnie saldo miesięczne na rachunku głównym, oszczędnościowym, jednostkach funduszu inwestycyjnego, bankowych papierach wartościowych lub lokacie będzie wynosić 10 tys. złotych,
– łączne średnie saldo zadłużenia w ramach karty kredytowej, pożyczki, limitu w koncie wyniesie minimum 5000 zł.

Bank od listopada poszerzy także pakiet Assistance „Pomocni Fachowcy”. Pakiet zostanie poszerzony o ubezpieczenie telefonu komórkowego w wypadku kradzieży oraz nieuprawnionego użycia telefonu. Pakiet Assistance oferuje usługę „Pomoc w domu”, w jej obszarze zmieni się to, że w przypadku naprawy sprzętu RTV/AGD lub PC ubezpieczenie obejmie również koszty materiałów i części zamiennych.

Zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji od 1 listopada 2012 roku obejmą także karty kredytowe. Dotyczyć one będą opłat miesięcznych za kartę i prowizji za wypłaty z bankomatów.  Zmieni się także oprocentowanie aliorowkiej lokaty nocnej i wynosić ono będzie 2% w skali roku.

6 thoughts on “Nowa tabela opłat w Alior Banku”

 1. Witam, mam kredyt samochodowy w Aliorze(jeszcze przez 12 miesięcy) i teraz do mnie dopiero dotarła informacja, że bank wycofuje tego rodzaju produkty z oferty- tzn. już z dniem 1 listopada. Wróciłam dopiero ze wszystkich Świętych i tu taka wiadomość! co teraz będzie dalej z moim kredytem samochodowym? przekształcą go w inny kredyt gotówkowy?

  1. Spokojnie…ta informacja dotyczy jedynie osób, które miały zamiar składać wnioski o kredyt samochodowy po 1 listopada br. Wszystkie kredyty samochodowe, które były udzielone do tej pory, będą nadal obsługiwane przez bank do czasu upłynięcia ich terminu zapadalności.

 2. Zastanawiam się dlaczego Alior Bank wycofał z oferty kredyty samochodowe. Przecież większość Polaków kupuje samochody na kredyt. Zawsze myślałem, że te kredyty to żyła złota dla banków.

 3. To bardzo proste. Od początku roku na polskim rynku motoryzacyjnym utrzymuje się stagnacja. Więc po co trzymać taki produkt nierentowny w ofercie. Z tego co wiem, to Alior Bank ma atrakcyjny kredyt gotówkowy z gwarancją najniższej raty…przyznaną gotówkę można wydawać na dowolny cel. Dlatego w tym przypadku upatruje dużą korzyść dla osoby szukającej auta-będzie miał gotówkę od ręki i może spokojnie szukać wymarzony samochód.

 4. Co jakiś czas otrzymuje od banku listy z reklamą jakiegoś produktu finansowego lub różne regulaminy i stawki opłat, które w ogóle mnie nie dotyczą. Nie przypominam sobie, że zgadzałem się na zaśmiecanie mi skrzynki pocztowej. Czy można jakoś zrezygnować z tych listów, bo przesyłane informacje moim zdaniem mnie nie dotyczą.

  Paweł/Margonin

  1. Zapewne co jakiś czas otrzymujesz na skrzynkę aktualne tabele opłat i prowizji. Informacje tam zawarte dotyczą każdego klienta banku…Zapoznanie się z tabelkami i regulaminem sprawi, że będziesz świadomie korzystał z danych produktów finansowych. Zawsze możesz wybrać inny bank jak ci się nie podobają opłaty. Natomiast co do listów to pewnie możesz z nich zrezygnować.

   Wojtek/Piecnik

Leave a Reply