Takie tematy nas interesują

Nowa tabela opłat w Alior Banku

Oferta Alior Banku już teraz jest ciekawa i sprawia, że wielu klientów wybiera ten bank jako swój główny. Od listopada tego roku bank ma wprowadzić zmiany w tabeli opłat, co ma przyczynić się do uatrakcyjnienia jego oferty.

Wszyscy Ci, którzy traktują konto w Alior Banku jako swoje główne konto, nie muszą obawiać się opłaty za prowadzenie rachunku. Nadal spełniając pewne warunki, jakie stawia bank, będzie można cieszyć się z wielu przywilejów za 0 złotych. Wśród nich znajdują się:

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
– darmowe przelewy przez Internet,
– bezpłatny pakiet Concierge „Osobisty Asystent”,
– bezpłatny pakiet Assistance „Pomocni Fachowcy”

Aby korzystać za darmo z tych wszystkich dogodności Alior Bank wymaga aby spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:

– wpływ wynagrodzenia od pracodawcy, renty lub emerytury, stypendium z uczelni,
– przelew z innego banku co najmniej w kwocie 2000 zł (lub 1000 zł dla osób poniżej 24 roku życia)
– łączne średnie saldo miesięczne na rachunku głównym, oszczędnościowym, jednostkach funduszu inwestycyjnego, bankowych papierach wartościowych lub lokacie będzie wynosić 10 tys. złotych,
– łączne średnie saldo zadłużenia w ramach karty kredytowej, pożyczki, limitu w koncie wyniesie minimum 5000 zł.

Bank od listopada poszerzy także pakiet Assistance „Pomocni Fachowcy”. Pakiet zostanie poszerzony o ubezpieczenie telefonu komórkowego w wypadku kradzieży oraz nieuprawnionego użycia telefonu. Pakiet Assistance oferuje usługę „Pomoc w domu”, w jej obszarze zmieni się to, że w przypadku naprawy sprzętu RTV/AGD lub PC ubezpieczenie obejmie również koszty materiałów i części zamiennych.

Zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji od 1 listopada 2012 roku obejmą także karty kredytowe. Dotyczyć one będą opłat miesięcznych za kartę i prowizji za wypłaty z bankomatów.  Zmieni się także oprocentowanie aliorowkiej lokaty nocnej i wynosić ono będzie 2% w skali roku.

  • Co dalej z kredytem samochodowym w Alior Banku? on November 3, 2012 at 11:09 am

  Witam, mam kredyt samochodowy w Aliorze(jeszcze przez 12 miesięcy) i teraz do mnie dopiero dotarła informacja, że bank wycofuje tego rodzaju produkty z oferty- tzn. już z dniem 1 listopada. Wróciłam dopiero ze wszystkich Świętych i tu taka wiadomość! co teraz będzie dalej z moim kredytem samochodowym? przekształcą go w inny kredyt gotówkowy?

   • Co dalej z kredytem samochodowym w Alior Banku? on November 3, 2012 at 11:10 am

   Spokojnie…ta informacja dotyczy jedynie osób, które miały zamiar składać wnioski o kredyt samochodowy po 1 listopada br. Wszystkie kredyty samochodowe, które były udzielone do tej pory, będą nadal obsługiwane przez bank do czasu upłynięcia ich terminu zapadalności.

  • Dlaczego Alior Bank wycofał z oferty kredyty samochodowe? on November 3, 2012 at 11:16 am

  Zastanawiam się dlaczego Alior Bank wycofał z oferty kredyty samochodowe. Przecież większość Polaków kupuje samochody na kredyt. Zawsze myślałem, że te kredyty to żyła złota dla banków.

  • Dlaczego Alior Bank wycofał z oferty kredyty samochodowe? on November 3, 2012 at 11:22 am

  To bardzo proste. Od początku roku na polskim rynku motoryzacyjnym utrzymuje się stagnacja. Więc po co trzymać taki produkt nierentowny w ofercie. Z tego co wiem, to Alior Bank ma atrakcyjny kredyt gotówkowy z gwarancją najniższej raty…przyznaną gotówkę można wydawać na dowolny cel. Dlatego w tym przypadku upatruje dużą korzyść dla osoby szukającej auta-będzie miał gotówkę od ręki i może spokojnie szukać wymarzony samochód.

  • Listy od Alior Banku on November 9, 2012 at 10:30 pm

  Co jakiś czas otrzymuje od banku listy z reklamą jakiegoś produktu finansowego lub różne regulaminy i stawki opłat, które w ogóle mnie nie dotyczą. Nie przypominam sobie, że zgadzałem się na zaśmiecanie mi skrzynki pocztowej. Czy można jakoś zrezygnować z tych listów, bo przesyłane informacje moim zdaniem mnie nie dotyczą.

  Paweł/Margonin

   • Tabele opłat i prowizji w banku on November 9, 2012 at 10:30 pm

   Zapewne co jakiś czas otrzymujesz na skrzynkę aktualne tabele opłat i prowizji. Informacje tam zawarte dotyczą każdego klienta banku…Zapoznanie się z tabelkami i regulaminem sprawi, że będziesz świadomie korzystał z danych produktów finansowych. Zawsze możesz wybrać inny bank jak ci się nie podobają opłaty. Natomiast co do listów to pewnie możesz z nich zrezygnować.

   Wojtek/Piecnik

Leave a Reply