Takie tematy nas interesują

Nowa oferta konta firmowego eFirma w Nordea Bank

Na rynku bankowym pojawiła się nowa oferta konta dla firm. Od 1 października w Nordea Banku można otworzyć rachunek eFirma, który jest przeznaczony dla małych firm, wolnych zawodów ale także dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej.  Niestety nie ma ofert, które były by idealne w 100%. Warto wybrać taką, która dla firmy będzie generowała jak najmniejsze koszta. Rachunek eFirma rzeczywiście, może firmę niewiele kosztować, w zależności od działań jakie będzie się podejmować na koncie, może ono nic nie kosztować.

Niezaprzeczalną zaletą rachunku eFirma, jest to, że prowadzony jest on bezpłatnie. Nie ma żadnego terminu, kiedy opłata będzie się naliczać. Okres bezpłatny jest bezterminowy. Owszem z czasem bank może zmienić tabelkę opłat, jednak zmiany w nich nie są częstym procesem. Darmowe są także przelewy dokonywane przez Internet pod warunkiem, że nie są to przelewy zagraniczne. Aby konto nic nie kosztowało w przypadku chęci wpłaty gotówki należy posłużyć się wpłato matem. Te zlokalizowane są w każdej placówce Nordea Banku. Co to operowania gotówką w tą drugą stronę, to bank udostępnia darmowe wypłaty z bankomatów Nordea Banku,  Euronetu, eCard i WBK, jednak nie więcej jak dwie w miesiącu kalendarzowym. Kolejne wypłaty będą kosztować 4 zł, niezależnie od ilości wypłacanej gotówki. Można zatem także uznać to jako zaletę konta eFirma, bo w przypadku podejmowania większej gotówki, firma nie narazi się na wysoką prowizję.

Bank oczekuje również, że w ramach konta firmowego, klient będzie korzystał z pełnego zakresu bankowości codziennej, np. rachunku oszczędnościowego, karty płatniczej itp. Przede wszystkim konto  nie może „leżeć bezczynnie”, bo bank oczekuje, że klienci będą aktywnie z niego korzystać i wpływać będzie na nie co najmniej 1500 zł. Konto eFirma może otworzyć każda forma prawna działalności. Zatem nie tylko jednoosobowa działalność gospodarcza, a także spółki osobowe, fundacje i stowarzyszenia.

  • Najlepsze konto dla firm on October 24, 2012 at 9:52 am

  Prowadzę działalność produkcyjną w Krakowie, dotychczas miałem konto firmowe w PKO BP, jednak koszty i cała obsługa konta niezbyt mi odpowiadają, więc szukam jakiejś alternatywy. Czy macie już jakieś doświadczenia z Nordea czy proponujecie coś innego?

  • konto firmowe online w Meritum Banku on October 24, 2012 at 2:45 pm

  Mnie urzekła oferta konta firmowego w Meritum Banku. Szczególnie jeśli chodzi o zakładanie rachunku. Niezwykle uproszczone procedury sprawiają, że rachunek można założyć całkowicie bez wychodzenia z domu. Ba, nie trzeba nawet dostarczać żadnych dokumentów rejestrowych firmy. Takie papierkowe sprawy załatwiają doradcy bankowi-mając dostęp do rożnych rejestrów dokumentów.

  Prywaciarz/Koło

  • Czy konta bankowe w Polsce są bezpieczne? on October 24, 2012 at 2:46 pm

  Każde konto, czy lokata bankowa w Polsce objęta jest działaniem BFG. Czyli Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Co to oznacza w praktyce? Otóż wszystkie środki zgromadzone w ramach wspomnianych produktów bankowych są objęte gwarancją wypłaty do 100 tys. EUR. Na przykład w razie bankructwa banku odzyskamy swoje pieniądze do tego limitu w ciągu 20 dni roboczych.

  Alex/Resko

Leave a Reply