Takie tematy nas interesują

Najlepsza lokata na dłuższy okres – październik 2012

Jeśli chodzi o bezpieczne produkty oszczędnościowe, to najbardziej zyskowne są lokaty o długich okresach zapadalności-powyżej 12 miesięcy. Takie depozyty dają zarobić mniej więcej 6,5 procent brutto w stosunku rocznym. Za ulokowaniem oszczędności na depozycie długoterminowym przemawia również aktualna sytuacja ekonomiczna w kraju.

Coraz niższy poziom inflacji daje duże nadzieje kredytobiorcom, iż Rada Polityki Pieniężnej na listopadowym posiedzeniu obniży stopy procentowe. Dodajmy, że jest to negatywna perspektywa dla posiadaczy kapitału oszczędnościowego. Dlatego warto ulokować pieniądze teraz po „wyższych” stawkach. W najnowszym zestawieniu lokat rocznych(przygotowanym przez portal Bankier.pl) króluje Santander Consumer Bank; ze swoją Lokatą Zysk+Wzrost.

Najlepsze lokaty roczne-październik 2012:

– Santander Consumer Bank: Lokata Zysk+Wzrost, oprocentowanie 6,7 proc. brutto
– Idea Bank: Lokata Efektywna, oprocentowanie 6,5 proc. brutto
– MultiBank: Lokata Promocyjna, oprocentowanie 6,5 proc. brutto
– Meritum Bank: Meritum Zysku w Internecie, 6,4 proc. brutto

  • Najlepsza lokata na 10 tysięcy złotych on November 9, 2012 at 9:54 pm

  Witam, mam 10 tys. zł oszczędności i nie wiem co mam z tą kwotą zrobić. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to inwestycja w jakiś instrument finansowy. Jednak nie znam się na tak trudnych inwestycjach…wolę bezpieczne depozyty terminowe. Jaka jest obecnie najlepsza oferta lokaty bankowej dla 10 tysięcy złotych?

  Lokatka/Łódź

   • Najlepsza lokata na 10 tysięcy złotych on November 9, 2012 at 9:55 pm

   Wydaję mi się, że obecnie najlepszą lokatę oferuje neoBank. Na dwumiesięcznej lokacie otrzymamy oprocentowanie zdeponowanych środków na poziomie 9 procent brutto. Jeśli wpłacimy tam 10 tysiaków na dwa miesiące to zarobimy na rękę ok. 122 zł.

   Edziu/Bobolice

Leave a Reply