Takie tematy nas interesują

Najlepsza lokata bankowa w październiku 2012

Najnowszy ranking lokat terminowych pokazuje jak bardzo zmieniły się oferty tych produktów w październiku. Banki zaszalały i wprowadziły nowe oferty, jak również odświeżyły dotychczasowe. Najważniejszą zmianą jest spadek z pierwszego miejsca lokaty Meritum Banku.

Lokaty na 1 miesiąc

Pierwsze miejsce wśród lokat miesięcznych nadal zajmuje Lokata z Kuponem VIII na 9% w skali roku w Idea Banku. Jednak nie jest to już pozycja na wyłączność ponieważ pierwsze miejsce na podium wraz z lokatą Idea Banku zajmuje energoLOKATA 1M neoBanku onLine. Lokata neoBanku ma jednak pewne ograniczenia. Może ją założyć tylko nowy klient. Maksymalna kwota lokaty to 10 tys. złotych i może być tylko 1.

Drugie miejsce zajmuje także lokata Idea Banku. Jest to nowość o nazwie Lokata na Dobry Początek. Oferta skierowana jest dla nowych klientów banku i daje możliwość założenia dwóch takich lokat. Pod warunkiem, że jedna zostanie założona online a druga w oddziale. Lokata oprocentowana jest na 7,5% w skali roku. Ciekawostką jest, że lokata zerwana przed terminem pozwoli mimo to otrzymać 100% odsetek należnych za rzeczywisty czas jej trwania (dotyczy lokat zakładanych przez Internet).

Trzecie miejsce zajmuje lokata Eurobanku. Jest to lokata, która na stałe znajduje się w ofercie banku. Jej oprocentowanie wynosi 4,5% i można ją założyć przez Internet, telefon lub w placówce bankowej.

Lokata na 3 miesiące

Pierwsze miejsce dla lokat ma okres trzech miesięcy zajmuje Lokata 12%, którą mogą założyć osoby, które zdecydują się na otwarcie Konta Swobodnego w GetinOnline. Jest na to czas do końca października. Maksymalnie można założyć dwie lokaty na 12% a suma każdej z nich nie może przekraczać 10 tys. złotych. Niestety oferta nie jest aż tak kolorowa jakby się mogło wydawać, bo zakładając Konto Swobodne klient zobowiązany jest podpisać deklarację dotyczącą utrzymania przez 24 miesiące wpływów na konto w wysokości min. Tysiąca złotych. Obostrzeń jest jeszcze kilka.

Na drugim miejscu znalazła się energoLOKATA neoBanku z oprocentowaniem 6,80%.

Trzecie miejsce należy się niedawnemu liderowi, czyli lokacie Meritum Banku. Mowa oczywiście o Pierwszej Lokacie na 6,75% w skali roku.

Lokata na 6 miesięcy

Na pierwszym miejscu podobnie jak przed miesiącem znalazły się dwa depozyty. I są to Lokata Zyskowna Getin Noble Banku oraz energoLOKATA 6M neoBanku. Obie SA oprocentowane na 6,6%.

Drugie miejsce zajmują aż 4 lokaty z oprocentowaniem 6,5% i są to:

– lokata standardowa Alior Sync – banku Alior Sync
– FM Lokata – FM Banku
– Lokata Meritum Zysku w Internecie – Meritum Banku
– Lokata standarsowa Internetowa Meritum Banku.

Trzecie miejsce wśród lokat na pół roku zajmują: Lokata Standardowa dla Klientów Indywidualnych Meritum Banku, Lokata Elastyczna BGŻ Optima i Lokata Meritum Zysku z Meritum Banku. Ich oprocentowanie wynosi 6,2% w skali roku/

Lokata na 12 miesięcy

Na pierwszym miejscu w tym przedziale czasowym oszczędzania znalazły się tzry lokaty. Są to lokaty jednego banku- Santander Consumer Banku oprocentowane na 6,7% w skali roku i noszą nazwę Zysk+ Wzrost, Direct+ Wzrost, Direct+ online.
Drugie miejsce należy się debiutująca Lokata Efektywna Idea Banku z oprocentowaniem 6,5% w skali roku.
Trzecie miejsce zajmują dwie lokaty z Meritum Banku oprocentowane na 6,4% w skali roku i są to: Meritum Zysku w Internecie i Lokata Standardowa Internetowa. Na ostatnie miejsce na podium załapała się także lokata Santander Consumer Banku z takim samym oprocentowaniem Direct+ Internet.

  • wojna depozytowa on October 23, 2012 at 3:17 pm

  Wydaje mi się, że obecnie w Polsce znów mamy do czynienia z wojną depozytową. Banki chcą agresywną polityką pozyskać depozyty z rynku. Świadczy o tym np. prześciganie się w wysokości oferowanych stawek oprocentowania środków pieniężnych. Wskaźnik WIBOR(koszt pieniądza na ryku międzybankowym) kształtuje się na poziomie 4,8 proc. Natomiast proponowane lokaty sięgają nawet stawek oprocentowania do 10 proc. Zatem coś tu jest nie tak….

  BodeX/Spała

  • Czy lokaty bankowe są bezpieczne? on October 23, 2012 at 3:17 pm

  Akurat jeśli chodzi o lokaty terminowe w naszych bankach to są to produkty charakteryzujące dużym bezpieczeństwem inwestycyjnym. Nie chodzi tutaj tylko o brak ryzyka inwestycyjnego. Depozyty Polaków objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym-do kwoty 100 tys. EUR. Dlatego możemy przebierać w ofertach lokat bez końca. Zatem z punktu widzenia bezpieczeństwa nie ma różnicy w którym banku ulokowaliśmy oszczędności.

  Brix/Olsztyn

  • Lokata w Alior Bank on October 25, 2012 at 4:34 pm

  3 miesiące temu założyłam lokatę półroczną w Alior Banku w Gliwicach. Mam nadzieję, że dobrze wybrałam. Z tego co widzę na tym rankingu wydaje się że jest dobrze. Na początku bałam się trochę, bo dużo się słyszy o różnych nieciekawych sytuacjach, ale w końcu jest to normalny bank, a nie żaden Amber Gold.

  • Gdzie lokata w 2013 on December 28, 2012 at 8:42 pm

  Wiem, że to co było w danym miesiącu najlepsze wcale nie musi być dobre w późniejszym czasie. Potrzebuję za dwa tygodnie ulokować gdzieś 25000 zł na 3 lata. zależy mi nie tylko na najwyższym oprocentowaniu, ale także na bezpieczeństwie.
  a może kupić złoto ?

  • Jaką lokatę założyć na 6 lub 12 miesięcy on January 21, 2013 at 1:40 pm

  Ostatnio moja teściowa obeszła wszystkie banki w mieście i wybrała ofertę w FM Bank i założyła tam lokatę na pół roku i druga na rok. Co sądzicie o lokatach w FM Bank i czy jesteście zadowoleni z tego co oferują w praktyce, a nie tylko na folderach reklamowych. Teściowa twierdzi, że wybrałą najlepszą z możliwych lokat rocznych i pół rocznych, ale ja zanim gdzieś wpłacę swoje pieniądze to wolę jeszcze się upewnić przez internet i po swojemu poczytać sobie komentarze oraz opinie osób zakładających lokaty bankowe na okres 6 lub 12 miesięcy. Piszcie może jakie polecacie lokaty na czas do kilkunastu miesięcy bo dłużej nie chcę mrozić kasy. W którym banku będzie się najbardziej opłacało?

  • Titmaan on September 11, 2013 at 3:29 pm

  Cóż w dzisiejszych casach, przy wszechobecnym kyzysie cieko jest dobrze zainwestowac pieniadze. najlepiej sie tego nauczyc np w szkole inwestowania.

  • Nowy on September 12, 2013 at 1:16 pm

  Zgodzę się w 100% z przedmówcą. Wiedze trzeba zdobywać właśnie w takich zaufanych źródłach.

  • Xann on September 17, 2013 at 12:26 pm

  Prawda, banki po ostatnim kryzysie stały się mniej wiarygodne i każdy powinien uczyć się inwestować na własną rękę.

  • mario on October 11, 2013 at 1:36 am

  Dokładnie, bez dwóch zdań lokata bankowa to marny procent i zarobek żaden. Szkoła inwestowania na pewno się bardziej opłaci. Warto szukać najlepszch rozwiązań.

  • Franek on October 15, 2013 at 1:46 am

  Mówicie? to może i ja ich sprawdzę. chodziaż nie wiem… brzmi dobrze, ale musze się zastanowić bardziej.

Leave a Reply