Takie tematy nas interesują

Najbardziej popularny kredyt hipoteczny – Własny Kąt PKO BP

Dane Związku Banków Polskich są jednoznaczne. To kredyt hipoteczny Banku Polskiego PKO jest najpopularniejszym kredytem hipotecznym wśród polaków. Już co czwarty kredyt hipoteczny został udzielony przez ten bank co daje mu pozycję lidera, wśród tego sektora bankowego.

Udział tego banku w rynku sprzedaży kredytów hipotecznych w sierpniu wyniósł 23,1% i był wyższ o 0.6 pp niż w lipcu tego roku. Wygląda na to, że bank nadal chce pozostać liderem hipotek, bo jak zapowiada Agnieszka Krawczyk, dyrektor Biura Produktów Hipotecznych w Departamencie Finansowania Klientów Indywidualnych, bank panuje intensywne działania promocyjne w segmencie hipotek w IV kwartale roku.

Obecnie trwa promocja kredytu hipotecznego „Własny Kąt” oraz tego, wraz z którym można uzyskać dopłaty rządowe. Klient sięgając po kredyt w PKO Banku Polskim ma możliwość wybrania jednego z trzech cenowych pakietów i w ten sposób optymalnie dopasować go do swoich potrzeb. Własny Kąt hipoteczny to marża od 1,15%, możliwość otrzymania 0% prowizji. Można też uniknąć opłaty za oszacowanie wartości nieruchomości. Preferencyjne warunki dotyczą też kredytów w programie Rodzina na Swoim, który trwać będzie do końca tego roku.

  • Promesa w kredycie mieszkaniowym on November 3, 2012 at 11:53 am

  Przeglądając tabele opłat i prowizji w Banku PKO, zauważyłam „opłatę za promesę” Co to w ogóle jest ta promesa? może ktoś mi to wyjaśnić, bo google coś się ociąga 😉

   • Promesa w kredycie mieszkaniowym on November 3, 2012 at 11:53 am

   Wydanie promesy to jakby wydanie decyzji dotyczącej zdolności kredytowej klienta w danym banku. Orzeczenie to nie obliguje klienta do zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego w banku wydającym promesę. Z drugiej stron promesa nie oznacza w 100 procentach, że bank udzieli kredyt hipoteczny. Nieruchomość kredytowana także musi spełnić wszystkie wymagania banku.

  • Opłata za wydanie promesy on November 3, 2012 at 11:57 am

  Nie wszystkie banki bawią się w wydawanie promesy. Na pewno do tego grona należy PKO BP. Z czołówki banków działających w Polsce, promesę wydaje BZ WBK- koszt 200 zł, Multibank-koszt 150 zł, Bank BPH-koszt ok. 200 zł oraz mBank-koszt 150 zł.

Leave a Reply