Takie tematy nas interesują

Mieszkanie dla młodych – nowy program z dopłatami

Już za 3 miesiące kończy się program z dopłatami do kredytu mieszkaniowego „Rodzina na swoim”. Bardzo dużo polaków z niego skorzystało i jeszcze wciąż jest szansa. Jednak nie ma co się oszukiwać, że coraz trudniej o kredyt z dopłatą, to znak, że niebawem RnS się zakończy. Wiadomo już, że w zamian pojawi się nowy o nazwie „Mieszkanie dla młodych” – informacja taka znalazła się w infografice na stronie Kancelarii Premiera.

Niestety nie są znane jeszcze wszystkie szczegóły nowego programu, bo to dopiero wstępna informacja o planach rządu wobec młodych. Jak informuje dokument „Inwestycje, praca, rodzina” rząd planuje dofinansowywać zakup mieszkania w wysokości 10-15%. Dopłata ta będzie najprawdopodobniej liczona od wartości przeliczeniowej mieszkania 50-cio metrowego.

Z informacji jakie udzielili wiceministrowie kilka miesięcy temu, wiadomo, że nowy program ma bardziej precyzyjnie docierać do beneficjentów. Środki, jakie będzie przekazywać państwo na zakup mieszkań nie będą podlegały zmianom stóp procentowych, bo będą wypłacane jednorazowo, a nie rozciągać się w czasie. Tak jak w przypadku RnS, gdzie rząd przez 8 lat dopłaca do odsetek.

Program ma być dostępny dla najbardziej potrzebujących, polskich rodzin. Jakie będą kryteria narzucone przez rząd? Na takie szczegóły musimy jeszcze poczekać. Już od kilku miesięcy trwają prace nad nowym projektem pod nazwą „Mieszkanie dla młodych” i najprawdopodobniej pod koniec roku poznamy jego warunki.

  • czym różni się program mieszkanie dla młodych od rodzina na swoim on October 14, 2012 at 8:28 pm

  Czy wie już ktoś może jakie będą zasadnicze różnice pomiędzy zakończonym programem na kredyty hipoteczne rodzina na swoim , a tym nowym nazywającym się mieszkanie dla młodych? Który program jest lepszy i czy ten nowy będzie się opłacał? Piszcie bo jestem bardzo ciekawa i chcę jak najwięcej wiedzieć zanim zdecyduję się w najbliższym czasie na kredyt na zakup swojego własnego mieszkania.
  Katarzyna – Puławy

  • mieszkanie dla młodych jakie warunki? on October 14, 2012 at 8:33 pm

  no kurcze naprawdę świetna informacja tylko wolałbym żeby wcześniej zostały ogłoszone warunki jakie trzeba spełnić żeby można było ubiegać się o taki kredyt hipoteczny. Chcielibyśmy już teraz z żoną kupić swoje mieszkanko, ale chyba wstrzymamy się do momentu aż wszystko będzie wiadomo bo te kilka miesięcy raczej nas nie zbawi a potem szkoda sobie pluć w brodę , że można było załatwić kredyt taniej i dostac na niego dopłatę

  • Paulina on October 14, 2012 at 8:53 pm

  Ja też jestem bardzo zainteresowana tym kredytem, bo w niedalekiej przyszłości chcemy z mężem kupić mieszkanie. Upatrzyliśmy już sobie inwestycję (Neovillage) i dewelopera (Neocity). Akurat te mieszkanie, które wybraliśmy dla siebie, będzie miało ok. 50 m2, ten deweloper buduje raczej mniejsze mieszkania. Ciekawe tylko, czy spełnimy wszystkie kryteria? Rozumiem, że ten program będzie dotyczył tylko mieszkań z rynku pierwotnego?

  • Od kiedy i dla kogo nowe dopłaty do kredytów? on October 23, 2012 at 3:21 pm

  Piszcie czy już dokładnie wiadomo jak to będzie z tymi nowymi dopłatami do kredytów hipotecznych na zakup mieszkań dla młodych? Nigdzie nie można jeszcze nic konkretnego znaleźć a mogliby już przecież określić się konkretnie i nie trzymac ludzi w niepewności bo zakup wymarzonego mieszkania to nie jest jakaś zabawka tylko sprawa życia i śmierci. Chcieliśmy już teraz starać się o kredyt na mieszkanie dwu pokojowe, ale musimy czekać i wstrzymac się aż wszystko będzie wiadomo w związku z projektem nowych dopłat rządowych. Chcemy mieć w końcu swój własny kąt i 2 pokoje to coś co nam na początek w zupełności wystarczy.

  • Kredyt na mieszkanie dla singla on November 16, 2012 at 11:06 am

  Denerwuje mnie, że wspiera się przede wszystkim małżeństwa i pary, a nie można znaleźć żadnych korzystnych ofert dla osób samotnych. Nie planuję założenia rodziny w najbliższym czasie, a chciałbym kupić sobie mieszkanie i skorzystać z podobnej oferty specjalnej jak małżeństwa. A może jest jakiś program, z którego mogą skorzystać również single, a ja nic o tym nie wiem?
  Marek, Kutno

Leave a Reply