Takie tematy nas interesują

Lokata przez internet na kilka dni – Bank Pocztowy

Lokatę na kilka dni możemy założyć w Banku Pocztowym. Z reguły minimalny czas trwania lokaty wynosi miesiąc czasu. Tak jest w większości banków. Bank Pocztowy proponuje lokatę na bardzo krótki termin 10 dni, z możliwością odnawiania. Wszyscy zainteresowani taką lokatą powinni wiedzieć, że jest ona dostępna wyłącznie przez Internet i skierowana jest do wszystkich klientów. Nawet tych, którzy nie mają żadnego związku z Bankiem Pocztowym. Lokatę można założyć poprzez sklep lokatowy jak i na stronie banku.

Najprawdopodobniej wzrośnie zainteresowanie tym produktem ponieważ 18 października bank podwyższył oprocentowanie lokaty z 3% do 5,80% w skali roku. A minimalny wkład jaki należy wnieść to jedynie 500 zł. Założenie lokaty jest darmowe.

Bank Pocztowy  w październiku tego roku odświeżył nieco swoją ofertę. Prócz lokaty na 10 dni oferuje także korzystniejszy procent na lokacie 6-miesięcznej i wynosi on 6%. Pojawiła się także lokata strukturyzowana „Światowi Giganci” połączona z lokatą trzymiesięczną na 7%.

Jak widać Bank Pocztowy nie chce zostawać w tyle, a póki stopy procentowe nie zostały oficjalnie obniżone, tak jak inne instytucje i ten bank chce przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Także dotychczasowi, którzy korzystali z usług Banku Pocztowego mogą być zadowoleni z uatrakcyjnienia oferty, ponieważ nie muszą uciekać do innych banków. A trzeba przyznać, że lokata na 10 dni jest atrakcyjna.

    • Marian on October 22, 2012 at 11:54 am

    A jaki jest maksymalny wkład w tą lokatę? Myślę, że to jest jedna z decydujących spraw dla klientów. Mały kapitał nawet z dużym oprocentowaniem na krótkiej lokacie nie da zadowalających zysków ale lokata np. 6,7% na 12 miesięcy z maksymalnym wkładem 300 tys. zł. już tak – lokaty24online.pl/ranking_lokat.html – właśnie na tyle możemy liczyć obecnie na nowej lokacie Santandera.

    • Lokaty na 10 dni bez wychodzenia z domu on November 2, 2012 at 2:15 pm

    Czy opłaca się zakładać lokatę na tak krótki okres? Rozumiem że to jest oferta polegająca dosłownie na kliknięciu myszką i że można ją spokojnie załatwić online przez internet bez wychodzenia z domu. Zysk jaki wygeneruje lokata przez 10 dni może być mniejszy niż koszt paliwa lub bilety tramwajowe jakie trzeba kupić żeby dojechać do banku 🙂

Leave a Reply