Takie tematy nas interesują

Krótka lokata strukturyzowana w Kredyt Banku

Kredyt Bank udostępnił dla klientów lokatę na okres 6 miesięcy z możliwością uzyskania 11% w skali roku. Jest to produkt strukturyzowany więc zysk oczywiście uzależniony jest od pewnych ściśle określonych warunków. Jednak warto na wstępie wspomnieć, że kapitał jest w pełni chroniony, zatem jeśli inwestycja z jakichś powodów nie przyniesie upragnionych profitów, nie stracimy poniesionego wkładu. Warto się pospieszyć z zapoznaniem się z ofertą i ewentualną decyzją o założeniu, gdyż subskrypcja lokaty potrwa tylko do 30 października tego roku.

Jak działa lokata strukturyzowana w Kredyt Banku?

Lokata zakłada strategię opcyjną „European Digital With Knock In” a oprocentowanie lokaty uzależnione jest od zmiany kursu waluty EUR do naszej polskiej PL. Maksymalnie może ono wynieść 11% w skali roku.

Nowa lokata strukturyzowana oparta jest na strategii opcyjnej „EUROPEAN DIGITAL WITH KNOCK IN”. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od zmiany kursu EUR względem PLN i może wynieść 11% w skali roku. Lokata jest w swoim zamyśle bardzo prosta , a odsetki można otrzymać już po pół roku, gdyż właśnie wtedy kończy się jej okres umowny. Aby otrzymać odsetki w dniu obserwacji muszą zostać spełnione dwa warunki:

1. Kurs EUR/PLN wg NBP w dniu obserwacji znajduje się powyżej kursu początkowego powiększonego o 7 groszy (0,07 PLN) oraz
2. Kurs EUR/PLN na rynku międzybankowym wg Reuters w okresie umownym przynajmniej raz osiągnął poziom kursu początkowego pomniejszonego o 7 groszy (0,07 PLN).

Kurs początkowy zostanie określony na podstawie poziomu kursu EUR/PLN publikowanego w tabeli A na stronie internetowej NBP z dnia 31.10.2012 roku po godz.  11:00. Ryzyko inwestycji jest o tyle mniejsze od innych tego typu produktów, że obserwacja przewidziana jest tylko jedna i przypada na dzień 29.04.2013 roku.

Szczegóły lokaty ustrukturyzowanej w Kredyt Banku:

– okres trwania lokaty 6 miesięcy
– Minimalna kwota lokaty to 1 tysiąc w walucie PL
– lokata bazuje na kursie EUR/PLN
– 100% ochrona kapitału

    • Co daje większe zyski: struktura oparta na złocie, czy bezpośrednia inwestycja w złoto? on October 23, 2012 at 3:16 pm

    Tylko jedna z 14 struktur opartych na złocie, które zapadły się od 2011 roku zakończyła się stopą zwrotu wyższą niż w danym okresie dałaby bezpośrednia inwestycja w ten surowiec. Mowa o dwuletnim Certyfikacie Strukturyzowanym Rynku Złota, który zakończył się wynikiem 37,18 proc., a w tym czasie złoto podrożało tylko o niecałe 24 proc. Rzeczywiście jest tak, że produkty strukturyzowane przynoszą wyniki gorsze niż bezpośrednia inwestycja w surowiec.

    Bonitta/Pruszków

    • W co inwestować pieniądze? on October 25, 2012 at 3:41 pm

    Po aferze z Amber Gold boję się wszelkich form lokowania kapitału. Nikt nie wie czy przypadkiem nagle moje oszczędności nie przepadną, bo firma czy bank zamknie się, zbankrutuje, a moje pieniądze przejmie jakiś oszust? Chyba już wolę trzymać pieniądze w domu w bezpiecznym miejscu. Nie zarobię na tym, ale też nie stracę.

Leave a Reply