Takie tematy nas interesują

Kredyty dla firm pod obroty

Większość małych przedsiębiorstw działających w Polsce spodziewa się wzrostu obrotów w stosunku do roku poprzedniego. Tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego wspólnie przez Tax Care oraz Idea Bank. Pomimo tych dobrych nastrojów, przedsiębiorcy jednak mniej ochoczo podejmują się wyzwań w postaci nowych inwestycji.

Nadal pozyskiwanie dodatkowych środków pieniężnych w ramach zewnętrznego finansowania uzależniona jest od sytuacji gospodarczej Unii Europejskiej. Jak powszechnie wiadomo sytuacja ta nie jest najlepsza, co powoduje, że przedsiębiorcy z rezerwą podchodzą do wydawania pieniędzy na inwestycje. Jedynie 1/6 firm należących do sektora MŚP korzysta z kredytów obrotowych. Być może sytuację tą zmieni nowy produkt kredytowy w Invest Banku. Oferta Kredytu Obrotowowego na 5 w Invest Banku prezentuje się naprawdę korzystnie:

– w ramach oferty darmowy rachunek firmowy Invest Bank Biznes
– dodatkowe środki pieniężne  w rachunku bieżącym
– wielkość kredytowania: do 150 tysięcy złotych
– preferencyjne warunki kredytowe dla wszystkich przedsiębiorców
– bank daje możliwość przeniesienia kredytu z obcego banku
– kredyt obrotowy może być wykorzystywany jako narzędzie utrzymywania bieżącej płynności finansowej w firmie

  • Który bank oferuje kredyt dla firmy na podstawie obrotów na koncie? on October 3, 2012 at 11:17 am

  Bank BNP Paribas proponuje wiele rozwiązań dla firm potrzebujących dodatkowych środków pieniężnych na bieżącą działalność. Jednym z produktów wspomagających przedsiębiorców jest kredyt w rachunku bieżącym pod obroty. Kredyt pod obroty pozwala uniknąć problemu związanego z nagłą utratą płynności finansowej w firmie-sytuacja dość często spotykana w obecnej sytuacji gospodarczej na Starym Kontynencie. Największą korzyścią dla firm z kredytu pod obroty jest możliwość obcego finansowania do miliona złotych bez ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych. O dodatkowe środki pieniężne może się ubiegać każde przedsiębiorstwo, które istnieje na rynku od co najmniej 12 miesięcy i w ciągu ostatniego roku posiadało obroty minimum 2 miliony złotych.
  Kto może skorzystać z kredytu pod obroty w BNP Paribas?
  – przedsiębiorcy z pełną zdolnością do czynności prawnych
  – posiadacze rachunku bieżącego w BNP Paribas
  – firmy posiadające odpowiednią zdolność kredytową
  – obroty za ostatnie 12 miesięcy min. 2 mln zł
  Szczegóły kredytu pod obroty w BNP Paribas:
  – prowizja przygotowawcza 0 proc.
  – marża 0 proc.(przez pierwsze 6 miesięcy kredytowania)
  – brak pobieranej prowizji od niewykorzystanej kwoty
  – każda spłata części zobowiązania podwyższa saldo kredytowe
  – pieniądze można przeznaczyć wyłącznie na cele związane z działalnością przedsiębiorstwa

  • Odliczanie kosztów kredytu pod obroty on October 9, 2012 at 9:37 am

  Odliczanie kosztów kredytu pod obroty

  Czy takie kredyty obrotowe można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?Prowadzę firmę od krótkiego czasu i takie kwestie zwykle rozwiązuje z księgową…pytam tak z ciekawości tylko.

  Mała firma_Krotoszyn

  • kredyt wliczony w koszty firmy on October 9, 2012 at 9:38 am

  Witam, z tego co wiem to kapitału z kredytu nie można wliczyć w koszty firmy. Całościowemu odliczeniu podlega jedynie leasing. O ile się dobrze orientuje to do kosztów uzyskania przychodów na pewno zaliczymy odsetki bankowe, prowizje oraz inne koszty finansowe.

  Kantoś_Poznań

  • Szukam gdzie dostanę kredyt 2 mln on November 1, 2012 at 11:09 am

  Mam w planach poważną rozbudowę mojej drukarni u szukam który bank da mi kredyt na firmę w wysokości 2 miliony zł. Oczywiście jeśli nie uda się nigdzie zaciągnąć takiej pożyczki to ratuje mnie także 1 mln bo mam trochę gruntów na sprzedaż i jeśli zabraknie to i tak będę musiał się tego pozbyć żeby mieć na inwestycje. Całkowita wartość nowej inwestycji wyniesie ok 3 mln ale na taki kredyt raczej nie pozwoli mi moja zdolność kredytowa. Ciekawie brzmi ten kredyt na podstawie obrotów więc też trzeba będzie się tym zainteresować.
  pozdrawiam
  Karol Warszawa

Leave a Reply