Takie tematy nas interesują

Kredyt samochodowy na firmę

Wydaje się, że kredyty samochodowe w Polsce będą popularne nawet w czasach największego kryzysu gospodarczego. To już narodowa tradycja, że zadłużamy się w banku, zamiast z głową odkładać co miesiąc pieniądze. Chęć posiadania odgrywa tutaj większą rolę niż faktyczne możliwości finansowe.

Ten fakt doskonale wykorzystują banki oferując „nowości” kredytowe na uproszczonych procedurach. Banki potrafią skusić klienta na kredyt nawet przy okazji przypadkowej wizyty w oddziale. Umowa kredytowa to poważna sprawa i niestety duża część osób zapomina o tym-stąd takie problemy zadłużeniowe. O ile osoba fizyczna może obejść się bez samochodu to w przypadku przedsiębiorstwa nie jest to już takie proste. Samochód w firmie poprawia mobilność zarządzania.

Gdzie znaleźć szybki kredyt samochodowy dla firmy?

Jednym z głównych graczy na rynku sprzedaży firmowych kredytów samochodowych w Polsce jest Getin Bank.

Najważniejsze cechy kredytu samochodowego w Getin Banku

– potencjalni kredytobiorcy muszą posiadać rachunek firmowy w Getin Banku
– długi okres kredytowania do 10 lat
– wniosek rozpatrywany jest za darmo
– kredyt wypłacany w całości lub w transzach
– opcjonalnie karencja w spłacie
– minimalna wartość kredytowanego pojazdu wynosi 50 tys. zł

  • co jest lepsze leasing, czy kredyt samochodowy on November 13, 2012 at 6:55 pm

  Założyłem w ostatnim miesiącu swój biznes(firma zajmująca się tworzeniem serwisów internetowych)i powiem szczerze brakuje jednak pojazdu w firmie. Zawsze trzeba coś załatwić na mieście, a duża konkurencja sprawia, że muszę dosłownie zbierać klientów z ulicy….Zastanawiam się tylko co będzie lepsze: leasing, czy kredyt samochodowy na firmę.

  Tomek z Wrocławia

  • zalety leasingu on November 13, 2012 at 6:56 pm

  Tomku wszystko zależy od tego w jakim etapie rozwojowym znajduje się twoja firma. Ale sądząc po krótkim stażu na rynku, jest to firma dopiero rozwijająca się. Moim zdaniem w Twoim przypadku najlepiej będzie skorzystać z oferty leasingu. Daje to możliwość obniżenia zobowiązań podatkowych i tym samym zmniejszenia kosztów działalności. Raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodów i z tego tytułu zmniejsza się podstawa do opodatkowania. Wystarczy tylko aby odpisów amortyzacyjnych dokonywał leasingodawca.

  Wiesiek/Gdańsk

   • zalety leasingu on November 13, 2012 at 6:56 pm

   Ja dodam tylko to, że kredyt samochodowy mocno obniża zdolność kredytową firmy. Zatem jak pojawi się jakaś ciekawa inwestycja na horyzoncie, która nie obejdzie się bez kredytu bankowego to straszna kicha. Lepiej tak nie ryzykować na początku drogi z biznesem. Dzisiaj Kidy firma się nie rozwija to szybko umiera.

   Fachowiec z Chodzieży

  • leasing dla firm on November 14, 2012 at 2:06 pm

  Słyszałem że leasing jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu samochodowego i jeśli tylko jest możliwość to firmy korzystają właśnie z tej formy finansowania zakupu samochodu. Mam firmę, ale szczerze mówiąc nie znam się na tym. Moja księgowa jest biegła w tych sprawach i ona załatwia całą papierkową robotę, a ja tylko podpisuję dokumenty.

  • Do czego służy ubezpieczenie kredytu? on January 14, 2013 at 9:45 am

  Zaciągając w banku kredyt samochodowy, jesteśmy przygotowani na systematyczne jego spłacanie i nie przewidujemy w tym zakresie żadnych trudności. Podobne zresztą podejście ma bank – ostatecznie przecież zgodził się nam udzielić kredytu. Co jednak w sytuacji, kiedy w naszym życiu pojawią się niespodziewane przeszkody, które uniemożliwią nam płacenie rat? Z całą pewnością, jeśli takowa sytuacja zaistnieje, nie możemy chować głowy w piasek – musimy niezwłocznie poinformować bank o naszych kłopotach, wtedy da się wypracować jakiś kompromis.
  Jeśli zaś pozwolimy bankowi na to, by zaczął dopominać się o swoje, nie napotykając reakcji z naszej strony, wówczas zapomnijmy o jakichkolwiek negocjacjach. W każdym bądź razie banki odpowiednio się zabezpieczają – dlatego też, biorąc kredyt samochodowy (i każdy inny), jesteśmy zobligowani do wykupienia ubezpieczenia. To jedno ze standardowych zabezpieczeń stosowanych przez banki. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje swym zakresem zdarzenia takie jak utrata zatrudnienia bądź czasowa niezdolność do pracy.
  Dokładnie jednak trzeba się przyjrzeć zapisom zawartym w umowie z firmą ubezpieczeniową. Musimy wiedzieć, na co dokładnie i na jakich zasadach możemy liczyć, gdy znajdziemy się w jednej z wymienionych powyżej sytuacji. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do tego, że jeśli stracimy pracę (pamiętajmy, że nie możemy być stroną wypowiadającą umowę pracodawcy, w rachubę nie wchodzi też zwolnienie dyscyplinarne) bądź nie będziemy zdolni przez jakiś czas jej wykonywać, określona ilość rat zostanie opłacona z polisy.

Leave a Reply