Takie tematy nas interesują

Kredyt na samochód zabytkowy

Coraz bardziej popularne w Polsce stają się inwestycje alternatywne, do takiej z pewnością można zaliczyć inwestowanie w zabytkowe samochody. Niestety taka inwestycja z początku wiąże się z dużym wkładem finansowym, a nie każdego może być na nią stać. Czy to oznacza, że inwestycja w zabytkowe auta jest tylko dla bogaczy? Po części można uznać to za prawdę, ponieważ niewiele banków w swojej ofercie ma kredyt na zakup takiego samochodu. Czy z czasem się to zmieni?

Kiedy samochód staje się zabytkowy?

Nie każde auto może otrzymać status zabytkowego. Są pewne warunki, które musi spełnić. Są to przede wszystkim:

– produkcja nie wcześniej niż 25 lat wstecz,
– minimum 75% oryginalnych części, w tym głównie podzespoły,
– dany model samochodu musi być wycofany z produkcji przynajmniej od 15 lat,
– wyjątek od wyżej wymienionych może być jakiś unikatowy model

Banki niestety mają liche oferty dotyczące kredytów na auta zabytkowe. Ba! W ogóle takich ofert nie mają, gdyż barierę stanowi tutaj wiek auta. Jedyna oferta kredytu samochodowego dla auta zabytkowego istnieje w Idea Banku. Bank deklaruje, że taki pojazd zostanie u nich potraktowany jak każde inne auto w wieku powyżej 8 lat.

W drodze wyjątku także Alior Bank przyzna kredyt samochodowy na zakup auta zabytkowego. Alior ogranicza wiek auta do 15 lat, jednak przedstawiciele tego banku wspominają o możliwości odstąpienia od tej zasady. Zatem w drodze decyzji indywidualnej, być może uda się podpisać taką umowę kredytową.

Ratować się można pożyczką gotówkową, gdyż tam nie trzeba określać celu pożyczki i bank nie zabezpiecza się cesją na AC czy częściowym przewłaszczeniem pojazdu. Jednak kredyt na dowolny cel jest niestety droższy, ale szybszy i wymaga mniej formalności.

  • Kredyt na używany samochód z Polski on October 12, 2012 at 11:08 am

  Polacy kupują używane auta na potęgę. W latach 90 na potęgę sprowadzaliśmy używane samochody „z Zachodu”. Teraz już mniej eksportujemy. Lecz używane auta nadal cieszą się dużym powodzeniem. Polacy nie mają kasy, samochody za 4 tysiące złotych są praktycznie na każdą kieszeń-jeśli oczywiście weźmie się kredyt samochodowy. Między innymi w ofercie Alior Banku znajduje się kredyt na samochód używany.

  Szczegóły:
  – finansowanie samochodu do wartości 120 tysięcy złotych
  – kredyt do 100 proc. wartości samochodu
  – nie są wymagane zaświadczenia o dochodach
  – kredytowanie do 100 miesięcy
  – możliwość zakupu auta z różnych źródeł

  Pan samochodzik/bydgoszcz

  • kredyt na stary samochód on November 16, 2012 at 11:35 am

  Kredyt na zabytkowy samochód to fajna sprawa, tylko żeby Polacy nie zaczęli wykorzystywać swoich nadzwyczajnych zdolności i kupować jeszcze więcej starych rzęchów, które z zabytkami mają niewiele wspólnego… poza wiekiem. Oferta bardzo dobra dla wszelkiej maści kolekcjonerów.
  Eryk, Wrocław

Leave a Reply