Takie tematy nas interesują

Kredyt na samochód używany

Nowe samochody nie sprzedają się najlepiej w Unii Europejskiej. W stosunku do poprzedniego roku, sprzedaż skurczyła się o ponad dwa procent. Przyszły rok nie będzie w tym względzie lepszy. Największe koncerny samochodowe szacują spadki popytu wśród Europejczyków nawet na poziomie 20 procent.

Jedynie BMW spodziewa się minimalnego wzrostu sprzedaży. Jednak przeciętego Polaka i tak nie będzie stać na zakup tak luksusowego samochodu. W Polsce branża samochodowa ma się dobrze, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaż aut z rynku wtórnego. Zdecydowana większość naszych rodaków planuje zakup używanego samochodu. Najbardziej chodliwe są modele Audi A4, Opel Astra, Volkswagen Golf oraz Volkswagen Passat.

Gdzie znaleźć szybki kredyt na używane auto?

Szybki kredyt na używany samochód przygotował dla klientów między innymi Credit Agricole:

– uproszczone procedury i formalności
– nominalna stawka oprocentowania od 6,99 do 18,99 proc.
– 30 procent przyznanego kredytu  można wydać na wyposażenie samochodu
– nie trzeba ustanawiać zabezpieczenia na pojeździe
– bank może obniżyć oprocentowanie kredytu o 3 p.p.; wystarczy w ciągu pół roku od zakupu samochodu dostarczyć fakturę lub umowę

  • jak stare samochody kredytują banki on November 13, 2012 at 6:57 pm

  Zamierzam zaciągnąć kredyt samochodowy na używany pojazd i nie wiem z jakiego przedziału rocznikowego mam przeglądać auta. Jestem dopiero na etapie poszukiwać odpowiedniej oferty kredytowej jednak teraz chciałbym już przygotować na co mogę liczyć bankach działających w Polsce. Liczę na jakieś ogólne informacje od was w tym temacie.

  Jarek/Zbyszewice

   • jak stare samochody kredytują banki on November 13, 2012 at 6:58 pm

   Najogólniej mówiąc banki w przypadku aut używanych kredytują maksymalnie pojazdy kilkuletnie. Tak, aby całkowity okres kredytowania plus wiek kredytowanego samochodu nie przekroczył zazwyczaj 10 lat. Zatem na kredytowanie starych gruchotów nie mamy co liczyć-i słusznie. Na naszych drogach te niesprawne złomy sieją tylko strach i są dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego

   Marek z Jarocina

  • Maksymalny wiek kredytowanego pojazdu on November 13, 2012 at 6:58 pm

  Ja znalazłem dosyć dogodna ofertę kredytu samochodowego w Santander Consumer Banku. Otóż bank ten kredytuje samochody używane w wieku do 12 lat. Przy tym maksymalny okres kredytowania wynosi 8 lat. Jest tutaj pewien kruczek, bowiem w dniu spłaty ostatniej raty, wiek samochodu nie może przekroczyć 16 lat.

  Wittek/Katowice

  • kupię używany samochód na raty on November 14, 2012 at 12:49 pm

  Poszukuję nisko oprocentowanego kredytu na zakup używanego samochodu. Może ktoś z was wie, który bank lub firma pożyczkowa daje najkorzystniejsze warunki? Interesuje mnie krótka spłata, bo używanym autem za długo nie pojeżdżę i nie chciałbym go spłacać, gdy będzie już na złomowisku

  • Skąd wziąć pieniądze na samochód on November 16, 2012 at 10:25 am

  Ale widziałem dzisiaj śliczne Volvo V40 w komisie. Normalnie nie moge się na nie napatrzeć i muszę je mieć. śliczne V40 srebrne, rok 98 i ani grama rdzy, przebieg 190 tys., skóra, alufelgi, relingi dachowe i przyciemniane szyby a to wszystko za jedyne 4900 zł. Nie wiem tylko skąd wziąć pilnie gotówkę na 14 letnie auto bo z tego co widzę to banki pożyczją maksymalnie na samochody do 13 lat. A gdzie dostanę kredyt na samochód powyżej 13 lat? Może znacie taką instytucje i zdążę pożyczyć zanim ktoś mi sprzątnie taką furkę sprzed nosa ?
  Grzegorz Lubin

  • kris on December 14, 2012 at 1:52 pm

  Banki inaczej traktują wnioski o kredyt na używane autko a inaczej na nowe. Nie w każdym tak samo opłacalne są obie opcje. najlepiej popytaj w firmach typu sprzedamgo bo oni zajmują się tylko samochodami używanymi i dobrze znają rynek. Podpowiedzą Ci, jaki kredyt i gdzie najbardziej się opłaca.

  • O kosztach kredytów samochodowych on December 25, 2012 at 6:01 pm

  Koszt kredytu samochodowego to dość złożona sprawa. W każdym przypadku jest on ustalany indywidualnie. Brane są tutaj pod uwagę takie aspekty jak między innymi wiek pojazdu, wysokość wkładu własnego, waluta zobowiązania, długość trwania okresu spłaty, a także zdolność kredytowa kierowcy. Największe trudności z uzyskaniem kredytu samochodowego mają te osoby, które dzięki środkom pozyskanym z autokredytu pragną sfinansować zakup pojazdu mającego więcej niż 5, 6 lat.
  Jak bowiem wiadomo, używane i starsze auta bardzo szybko tracą na wartości, więc nie stanowią one w oczach banku atrakcyjnego zabezpieczenia kredytu. Bankom zależy na droższych, a zatem nowszych samochodach. Dlaczego? W sytuacji, kiedy klient zaprzestaje systematycznie płacić raty, bankowi przysługuje prawo do odebrania mu pojazdu w celu sprzedania go i odzyskania w ten sposób funduszy zainwestowanych w kredyt. Najbardziej przychylne banki są tym wnioskom, których przedmiot stanowi samochód co najwyżej 3-letni. Wtedy też najprościej o kredyt na dobrych warunkach – pod warunkiem oczywiście, że są spełnione wymagania dotyczące zdolności kredytowej.
  Do kwestii wieku pojazdu banki nie przywiązują strasznie dużej wagi wówczas, gdy klient zaproponuje bardzo wysoki wkład własny. Warto jednak zastanowić się nad tym czy nie lepiej byłoby wziąć większy kredyt i kupić lepszy samochód – wtedy i warunki umowy kredytowej są dla kierowcy znacznie korzystniejsze (nie wspominając już o tym, że takie auto jest o wiele tańsze w utrzymaniu).

  • Autokredyt a wysoka zdolność kredytowa on January 14, 2013 at 10:00 am

  Rozważając opcję jaką jest kredyt samochodowy, mamy na uwadze nie tylko swoje potrzeby, ale również i możliwości finansowe. Jeśli dysponujemy bardziej zasobnym portfelem, możemy zdecydować się na takie rozwiązania, dzięki którym ostateczna cena kredytu samochodowego będzie dla nas korzystniejsza.
  W sytuacji, kiedy mamy bardzo wysoką zdolność kredytową możemy sobie pozwolić na zakup nowego bądź względnie nowego auta, a spłacanie kredytu zaciągniętego na ten cel nie będzie dla nas jakimś wielkim problemem. Powinniśmy w tym momencie wziąć pod uwagę oferty banków producenckich umożliwiających nam nabycie pojazdów konkretnych marek. Przykładem jest chociażby kredyt balonowy polegający na tym, że przy zakupie pojazdu wpłacamy połowę jego wartości, a kolejną część płacimy po roku – bez żadnych odsetek, jedynym kosztem jest wówczas prowizja. Jeżeli zależy nam na uproszczonych procedurach kredytowych znacząco przyspieszających zarówno rozpatrzenie wniosku, jak i wypłatę środków, możemy zadeklarować wniesienie wysokiego wkładu własnego (na poziomie 30 – 40 procent lub nawet wyższego). Wówczas bank nie będzie od nas wymagać zaświadczenia o zarobkach.
  Co więcej, będziemy mogli negocjować z bankiem obniżenie marży bądź prowizji, co w rezultacie przełoży się na obniżenie kosztów zobowiązania. Jak więc zatem widać, korzyści płynące z posiadania dość wysokiej zdolności kredytowej są niemałe. Niestety, nie wszyscy znajdują się w tak komfortowej sytuacji – muszą zatem liczyć się z większymi ograniczeniami.

Leave a Reply