Takie tematy nas interesują

Kredyt hipoteczny Rodzina na Swoim bez prowizji w PKO BP

Codziennie w Internecie trąbi się o tym, że to już ostatnie dwa miesiące programu rządowego Rodzina na Swoim. Wzmogło się zainteresowanie tą ofertą banków pomimo tego, że dostęp do mieszkań, które mogą być objęte programem nie jest już taka duża jak na początku.

Wiadomo już, że stary program zostanie zastąpiony nowym o nazwie Mieszkanie dla Młodych, jednak jest on nieco inaczej skonstruowany i przede wszystkim jest mniej korzystny. Niestety nie jest też dokładnie znany termin wdrożenia nowego programu, przez co na rynku kredytów z dopłatami może powstać zastój na jakiś czas. Warto zatem spieszyć się z formalnościami, jeśli jeszcze chcemy skorzystać z Rodziny na Swoim.

PKO Bank Polski w ramach promocji Jesień 2012 można skorzystać z kredytu z dopłatą na atrakcyjnych warunkach. Przede wszystkim bank nie pobierze prowizji a marża wyniesie 1,2% (dla kredytów na kwotę 300 tys. złotych). Trzeba przyznać, że to konkurencyjna oferta. Każdy kto chce z niej skorzystać powinien złożyć wniosek nie później niż do 31 grudnia 2012 roku. A następnie w ciągu 30 dni od wydania decyzji podpisać umowę kredytową.

Bank udzieli kredytu na takich warunkach w momencie kiedy klient zdecyduje się bądź korzysta już z konta osobistego, karty kredytowej, ponadto należy przystąpić do 4 letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji. Wszyscy Ci, których kredyt będzie opiewał na kwotę 400 tys. złotych zostaną zwolnieni z opłaty za oszacowanie wartości nieruchomości.  Klient nie musi posiadać wkładu własnego, można kredytem sfinansować 100% wartości nieruchomości. Maksymalny okres rozłożenia na raty to 30 lat.

    • Tani kredyt na mieszkanie on October 31, 2012 at 11:25 am

    Jesteśmy młodym małżeństwem, mieszkamy w jednym domu z moimi rodzicami ale myślimy o własnym gniazdku – niewielkim dwupokojowym mieszkanku, najlepiej w Białymstoku lub okolicy. Czy istnieje jakieś uczciwe, rzetelne i obiektywne zestawienie banków i ofert, z których moglibyśmy wybrać coś interesującego i korzystnego?

  1. Fatycznie, z tego co się orientuje dopłata rządowa “Mieszkanie dla młodych” jest o wiele mniej korzystny niż “Rodzina na swoim”. Pierwszą różnicą jest to, że w nowym programie dostajemy dopłate jednorazowo, a nie do miesięcznje raty kredytu. Po za tym, dopłata ta może wynosić maksymalnie 20 proc. wartości lokum, a nie 50 proc. rat kredytu, co w ostatnim rozrachunku wychodzi słabo. No i kupić można tylko i wyłącznie mieszkanie z rynku pierwotnego, co zwiększa koszty lokum.

Leave a Reply