Takie tematy nas interesują

Kredyt dla firmy pod dotacje unijne w Getin Bank

Fundusze unijne dają olbrzymią szanse polskim firmom na rozwój. Sam pomysł i wybranie odpowiedniego programu unijnego nie wystarczy. Pozyskiwanie funduszy to zadanie dla specjalistów. Co więcej mało jest dotacji pokrywających w 100 procentach wszystkie wydatki inwestycyjne.

Firmy wnioskujące o unijne pieniądze prawie zawsze muszą ponieść część kosztów kwalifikowanych danego projektu. Czasem jest to duża przeszkoda dla przedsiębiorstw. Getin Bank postanowił pomóc podmiotom gospodarczym chcącym pozyskać środki unijne i przygotował atrakcyjny Kredyt pod dotacje:

– możliwość finansowania do 80 procent wartości inwestycji
– kredyt pomostowy lub inwestycyjny
– wniosek kredytowy analizowany jest bezpłatnie
– wymagany jest 20 procentowy wkład własny
– kredytowanie do 6 lat
– w przypadku kredytu pomostowego spłata zobowiązani a(jednorazowa) następuje po uzyskaniu środków unijnych
– kredyt inwestycyjny może być przeznaczony na pokrycie części kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych
– zabezpieczenie kredytu: cesja praw z dotacji unijnej, zastaw rejestrowy na przedmiocie dotacji, kaucja, poręczenie BGK

    • Jakie firmy mogą wziąć kredyt pod dotacje on November 2, 2012 at 5:09 pm

    Podstawowym warunkiem ubiegania się o kredyty pod dotacje jest wiek danej firmy oraz wielkość przedsiębiorstwa. Najwięcej obecnych dotacji unijnych dotyczy firm z sektora MŚP. Jeśli chodzi o wymagany staż firmy, to poniżej 12 miesięcy wnioski są zwykle odrzucane.

    • Wkład własny w kredytach pod dotacje on November 2, 2012 at 5:15 pm

    Niestety kredyty pomostowe pod dotacje zarezerwowane są dla firm mających trochę wolnej gotówki w kasie na potrzeby wkładu własnego. Tym samym wiele firm z pomysłami na inwestycje nie otrzyma finansowego wsparcia. Trzeba pamiętać, iż dotacje unijne przeważnie wypłacane są na zasadzie refundacji.

Leave a Reply