Takie tematy nas interesują

Kiedy zacząć oszczędzać pieniądze? – dzień oszczędzania

Być może dobrym momentem aby zacząć oszczędzać jest Dzień Oszczędzania, który obchodzimy już jutro, tj. 31 października? Światowy Dzień Oszczędzania to jedna z najstarszych międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych, która promuje ideę systematycznego odkładania środków. Ale tak naprawdę każdy moment jest dobry, grunt by mieć świadomość tego, że warto pomnażać swój domowy kapitał w taki czy inny sposób.

Z okazji Dnia Oszczędzania Bank Millenium przygotował specjalne oferty dla klientów. Podczas tzw. dnia „Happy Day” będzie można skorzystać z wyższego oprocentowania na lokatach i koncie oszczędnościowym. I tak na Lokacie Millenet PLN na okres 62-92 dni w środę będzie można skorzystać z oprocentowania na poziomie 6,2% w skali roku. To o 2% więcej niż standardowo. Oprocentowanie dotyczy kwot do 20 tys. złotych. Na rachunku oszczędzam bank da 6,5% przez najbliższe 3 miesiące dla środków do 25 tys. złotych.

Być może nie jest to oferta, która powala na kolana, ale nie o to przecież chodzi w Światowym Dniu Oszczędzania, a Bank Millenium oferując coś ekstra po prostu chce zachęcić tych jeszcze niezdecydowanych do zapoznania się z ideą oszczędzania. Bo niezależnie od formy odkładania  środków, czy na lokacie, czy na koncie oszczędnościowym, warto to robić, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Może więc zdarzyć się tak, że w najmniej oczekiwanym momencie mogą przydać się zaoszczędzone pieniądze. I nie musi być to tzw. „czarna godzina”. Można oszczędzać aby móc w przyszłości spełniać marzenia i wydawać środki na własne przyjemności.

Przy okazji Światowego Dnia Oszczędzania warto trochę podumać na ten temat. A decyzja o otwarciu lokaty czy konta oszczędnościowego ma pomóc nam w wyrobieniu sobie samodyscypliny do odkładania czegoś na zapas. Sum, które jesteśmy w stanie odłożyć z domowego budżetu. Chociażby miałoby to być 10 zł miesięcznie. Jeśli już zdecydujemy się na systematyczne oszczędzanie najlepiej jest określić sobie z góry termin odkładania pieniędzy, np. na koniec lub początek miesiąca. Tak samo ważne jest aby określić kwotę. Takie postanowienia z pewnością ułatwią nam przygodę z oszczędzaniem.

  • Jak oszczędzać na rachunku bankowym? on November 2, 2012 at 12:48 pm

  W czasach kryzysowych staramy się ograniczyć wszystkie stałe koszty jakie nam towarzyszą. Mowa tu także o kosztach usług bankowych. Dzisiaj praktycznie każdy z nas ma rachunek w banku i korzysta z karty bankomatowej. Często bezmyślnie płacimy bankom za prowadzenie rachunku(nawet 10 zł miesięcznie). Nie mówiąc już o kosztach wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów. Wybierając małą kwotę z bankomatu np. 20 zł, myślimy iż zapłacimy znikomą prowizję- skądże znowu! Minimum 5 zł zapłacimy od takiej transakcji. W dzisiejszych czasach jeśli nie posiadamy dużo oszczędności to najlepiej jest wybrać konto zarabiające-od każdej transakcji otrzymamy prowizję. Tak możemy odbić sobie stratę spowodowaną inflacją.

  • Jak zacząć oszczędzać? on November 6, 2012 at 9:47 am

  Z rozpoczęciem oszczędzania bywa czasem tak jak z rzucaniem palenia. Obiecujemy sobie że zrobimy to jutro, wymyślając różne wymówki na dziś. Najtrudniej zrobić ten pierwszy decydujący krok… a potem już jakoś się kręci 🙂

  • Program regularnego oszczędzania w banku on November 9, 2012 at 10:07 pm

  Fajnie, że takie programy są oferowane przez banki. Ja jakoś nie mogę się zmobilizować do comiesięcznego odkładania nawet najmniejszych kwot. Natomiast w mBanku przy dokonywaniu płatności kartą lub przelewem, wydatki zaokrąglane są do pełnych złotych. Tym samym powstała nadwyżka przekazywana jest n konto oszczędnościowe. Nie wiem jak Was ale mnie takie programy mobilizują do oszczędzania….

  Krakus/Kraków

Leave a Reply