Takie tematy nas interesują

Gdzie założyć konto studenckie?

Bank PKO BP nie chce odstawać od reszty ofert i swoim klientom także daje możliwość uzyskania premii na koncie, za wykonywanie pewnych czynności. Jednak oferta ta skierowana jest tylko dla osób młodych, czyli takich, które nie przekroczyły 30 roku życia. Mowa o PKO Koncie dla Młodych. Jest to atrakcyjna oferta nie tylko ze względu na to, że bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku. Darmowe są także przelewy przez Internet, dostęp do e-banku czy wypłaty z bankomatów na całym świecie. Do 16 listopada można jeszcze skorzystać z propozycji banku. Zatem warto poznać szczegóły tego konta, bo prócz wymienionych wyżej, ma ono jeszcze inne zalety.

To co wyróżnia PKO Konto dla Młodych to przede wszystkim 10% premii za płatności kartą w Internecie. Oczywiście bank wprowadził pewne reguły rozdawania tej premii i są to poniższe zasady:

– premia w ciągu miesiąca przyznana przez bank nie może być większa niż 20 złotych.
– premia będzie wypłacana maksymalnie do lutego 2013 roku.

Zarobić na koncie można zatem maksymalnie 100 złotych, pod warunkiem, że rzeczywiście robimy zakupy w sieci. Dodatkowa kasa, mimo, że niewielka zawsze się przyda. Na szczęście konto PKO dla Młodych ma swoje inne atuty. Największy bank detaliczny w Polsce zaskakuje swoją ofertą, bo jest to konkurencyjna oferta wśród kont przeznaczonych dla studentów i osób młodych.

Jak wspomnieliśmy konto jest bezpłatne. Regulamin konta precyzuje, że osoby do 26 roku życia bez żadnych dodatkowych warunków za konto miesięcznie nic nie zapłacą. Te osoby między 26 a 30 r.ż. będą miały konto za free pod warunkiem zasilania go kwotą 1000 złotych miesięcznie. W innym wypadku bank policzy sobie 5 zł.

Bardzo  dużą zaletą tego rachunku jest możliwość wypłaty środków z bankomatu na całym świecie zupełnie za darmo. Niewiele banków oferuje takie udogodnienia dla swoich klientów w ogóle. Jeśli tak to konto zazwyczaj słono kosztuje, a tu przecież mowa o rachunku „studenckim”.
Warto rozważyć założenie konta w tym banku. Na pewno kwota 100 złotych z możliwości uzyskania premii nie jest powalająca, jednak zawsze jest to gest w stronę klienta.

  • Konto dla studenta on October 24, 2012 at 11:22 am

  Czy warto zakładać konto w PKO BP? Po świecie krążą różne opinie na temat tego banku… zwykle takie, że jest przestarzały, że panuje tam wciąż PRL i takie tam. Reklamy z Szymonem Majewskim jakoś mnie nie przekonują. Może jakieś “żywe przykłady”?

  • gdzie założyć konto studenckie? on October 24, 2012 at 2:41 pm

  Konto studenckie najlepiej założyć w banku, w którym można wziąć tani kredyt studencki z rządowymi dopłatami do odsetek. Z tego co wiem, to nie wszystkie banki mają taką ofertę kredytu. W odróżnieniu do konta dla studentów.

  Wiesiu/Płock

  • Konto dla młodych w PKO BP on October 24, 2012 at 2:42 pm

  Jako, że jestem studentem proponuje wszystkim rachunek Konto dla młodych. Bank nie obiera opłat za korzystanie z rachunku jeśli co miesiąc wpływy wyniosą minimum tysiąc złotych. Myśle, że dla przeciętnego studenta nie sprawi to problemu-włączając w tą kwotę kaskę od rodziców, stypendium itp. Niektórzy studenci są w jeszcze lepszej sytuacji bo pracują…w przeciwnym razie bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł/miesiąc. Co najważniejsze bank PKO BP umożliwia zaciągniecie kredytu studenckiego.

  Nowak/Świnouście

   • opinie o kontach studenckich w pko bp on October 24, 2012 at 2:54 pm

   Tak naprawdę to chyba pko bp ma najlepszą oferte jeśli chodzi o kredyt studencki. Nie wiem czy nie jest to jedyna taka oferta w Polsce i z tego co pamietam to nie ma odsetek tylko są wymagani żyranci czyli osoby które będą zabezpieczeniem takiego kredytu. Kredyt spłacić można też po ukończeniu studiów przez kilka lat.

  • Jakie jest najlepsze konto dla studenta on October 29, 2012 at 1:49 pm

  Jestem w małej wsi pod Poznaniem i właśnie rozpoczęłam studia i teraz szukam gdzie założyć sobie konto w banku. Napiszcie konkretnie jaki bank ma najlepsze oferty dla studentów bo sama już nie wiem w którym banku warto założyć taki studencki rachunek osobisty. Oczywiście musi być to konto internetowe i całkowicie darmowe bo to już chyba standard , że nawet przelewy z takich rachunków są bezpłatne. Dobrze żeby można tam było szybko i bez dodatkowych kosztów i opłat dostać debet studencki lub jakąś dobrą i tanią kartę kredytową dla studenta.
  Kasia Kościan

  • Olo on February 16, 2013 at 3:56 am

  Ja już jakiś czas temu zakładełem konto w pko bp dalo rade przez neta. A obecnie w praktyce wychodzi że nie płacę za prowadzenie konta, przelewy, wypłacam kasę ze wszytskich bankomatów!!! place zbliżeniowo. Gnerelanie jestem bardzo zadowolony!!!

Leave a Reply