Linki sponsorowane

Dlaczego opłaca się wziąć większy autokredyt?

Kredyty samochodowe są skonstruowane w taki sposób, aby opłacało się je zaciągać na wyższe raczej kwoty. Banki zdecydowanie faworyzują te wnioski, w których jako przedmiot kredytowania przedstawiony został samochód  liczący sobie niezbyt wiele lat. Tak więc o wiele większa jest szansa na uzyskanie kredytu na auto 3-letnie aniżeli na dwa razy starsze. Rozważając zatem taki właśnie sposób sfinansowania zakupu pojazdu, powinniśmy powyższy aspekt koniecznie mieć na uwadze.

Poza tym dochodzi do jeszcze jedna szalenie ważna kwestia, a mianowicie taka, że im starszy samochód, tym mniej dla nas korzystne warunki umowy – banki nie zgodzą się między innymi na wydłużony okres spłaty oraz na niższe oprocentowanie, co w rezultacie oznacza wyższą ratę. Zastanówmy się zresztą czy nie opłaca się nam zaciągnięcie większego kredytu z jednego jeszcze względu. Stając się właścicielami nowszego, sprawniejszego technicznie auta ponosić będziemy mniejsze wydatki na jego utrzymanie z uwagi chociażby na niższe zużycie paliwa.

Rzadziej też będziemy odwiedzać warsztat mechanika. Jak więc widać, na dłuższą metę bardziej się taka inwestycja nam opłaci. Wypada wspomnieć przy tej okazji o tym, że większość banków, udzielając kredytu na starszy pojazd, zastrzega sobie w umowie, że dopóki ostatnia rata nie zostanie spłacona wszelakich napraw etc. wolno dokonywać jedynie w autoryzowanych serwisach – a te, jak wiadomo, liczą sobie za swoje usługi więcej niż te nieautoryzowane, co w większym stopniu nadwyręży nasz domowy budżet.

3 thoughts on “Dlaczego opłaca się wziąć większy autokredyt?”

  1. Oczywiście, że lepiej kupić nowszy, bardziej sprawny samochód, jednak czy każdego stać na to, żeby powiększać sobie kredyt? Ludzie często biorą kredyty na granicy swoich możliwości finansowych i każdy kolejny tysiąc złotych może niekorzystnie wpłynąć na wysokość raty i stan naszych portfeli.

  2. Oczywiście chętnie kupiłbym nowszy samochód, tylko czy będzie mnie na to stać? Kupno auta to spory wydatek. A może jest jakiś bank lub firma, która obniża koszty w przypadku droższego, ale za to nowszego i bardziej ekologicznego samochodu?

  3. Pewnie, że opłaca się wziąć większy kredyt przy zakupie auta na raty , a ja nawet uważam że to jest wręcz niezbędne. Przecież jak kupujemy uzywane auto to od razu trzeba zrobić dokładnhy przegląd, pełny serwis i coś tam powymieniać więc większy auto kredyt na używany samochód pozwoli nam sfnansować ewentualne naprawy tak żeby mieć samochód pewny na 100%, a nie jeździć czymś czego nie jesteśmy do końca pewni. Jak już kupowac nawet starsze auto na kredyt to z głową i tak żeby nigdy i nigdzie nie bac się nim jeździć.

Leave a Reply