Takie tematy nas interesują

Dlaczego opłaca się wziąć większy autokredyt?

Kredyty samochodowe są skonstruowane w taki sposób, aby opłacało się je zaciągać na wyższe raczej kwoty. Banki zdecydowanie faworyzują te wnioski, w których jako przedmiot kredytowania przedstawiony został samochód  liczący sobie niezbyt wiele lat. Tak więc o wiele większa jest szansa na uzyskanie kredytu na auto 3-letnie aniżeli na dwa razy starsze. Rozważając zatem taki właśnie sposób sfinansowania zakupu pojazdu, powinniśmy powyższy aspekt koniecznie mieć na uwadze.

Poza tym dochodzi do jeszcze jedna szalenie ważna kwestia, a mianowicie taka, że im starszy samochód, tym mniej dla nas korzystne warunki umowy – banki nie zgodzą się między innymi na wydłużony okres spłaty oraz na niższe oprocentowanie, co w rezultacie oznacza wyższą ratę. Zastanówmy się zresztą czy nie opłaca się nam zaciągnięcie większego kredytu z jednego jeszcze względu. Stając się właścicielami nowszego, sprawniejszego technicznie auta ponosić będziemy mniejsze wydatki na jego utrzymanie z uwagi chociażby na niższe zużycie paliwa.

Rzadziej też będziemy odwiedzać warsztat mechanika. Jak więc widać, na dłuższą metę bardziej się taka inwestycja nam opłaci. Wypada wspomnieć przy tej okazji o tym, że większość banków, udzielając kredytu na starszy pojazd, zastrzega sobie w umowie, że dopóki ostatnia rata nie zostanie spłacona wszelakich napraw etc. wolno dokonywać jedynie w autoryzowanych serwisach – a te, jak wiadomo, liczą sobie za swoje usługi więcej niż te nieautoryzowane, co w większym stopniu nadwyręży nasz domowy budżet.

  • korzystne kredyty samochodowe on September 25, 2012 at 11:12 am

  Oczywiście, że lepiej kupić nowszy, bardziej sprawny samochód, jednak czy każdego stać na to, żeby powiększać sobie kredyt? Ludzie często biorą kredyty na granicy swoich możliwości finansowych i każdy kolejny tysiąc złotych może niekorzystnie wpłynąć na wysokość raty i stan naszych portfeli.

  • Kredyt na prawie nowy samochód on September 27, 2012 at 9:06 am

  Oczywiście chętnie kupiłbym nowszy samochód, tylko czy będzie mnie na to stać? Kupno auta to spory wydatek. A może jest jakiś bank lub firma, która obniża koszty w przypadku droższego, ale za to nowszego i bardziej ekologicznego samochodu?

  • kredyty samochodowe które się oplaca zaciagać on January 14, 2013 at 10:42 am

  Pewnie, że opłaca się wziąć większy kredyt przy zakupie auta na raty , a ja nawet uważam że to jest wręcz niezbędne. Przecież jak kupujemy uzywane auto to od razu trzeba zrobić dokładnhy przegląd, pełny serwis i coś tam powymieniać więc większy auto kredyt na używany samochód pozwoli nam sfnansować ewentualne naprawy tak żeby mieć samochód pewny na 100%, a nie jeździć czymś czego nie jesteśmy do końca pewni. Jak już kupowac nawet starsze auto na kredyt to z głową i tak żeby nigdy i nigdzie nie bac się nim jeździć.

Leave a Reply