Takie tematy nas interesują

Czy warto założyć lokatę w banku spółdzielczym?

Z dostępnych danych rynkowych wynika, że stawki oprocentowania standardowych lokat w tradycyjnych bankach przeważnie przewyższają stawki oferowane przez banki spółdzielcze. Istnieją jednak odstępstwa od tej reguły. Doskonałym przykładem jest Wielkopolski Bank Spółdzielczy znany szerszemu gronu jako neoBank., który oferuje lokaty nawet na 9 procent w stosunku rocznym.

Tak naprawdę banki spółdzielcze działają regionalnie. Ich lokalny charakter sprawia, że klienci maja utrudniony dostęp do oferty. W tym miejscu trzeba znów pochwalić neoBank, który umożliwia skorzystanie z lokat terminowych bez wychodzenia z domu w trybie online.

Wspomniane wcześniej lokaty internetowe w neoBanku można założyć na dwa okresy oszczędnościowe-jedno lub dwumiesięczne. Reasumując, warto przeglądać oferty banków spółdzielczych, tym bardziej jeśli gwarantują takie samo bezpieczeństwo powierzonych środków jak banki uniwersalne.

Przykładowy zarobek na lokacie internetowej w neoBanku:

– stawka oprocentowania: 9 proc. brutto
– lokata na dwa miesiące
– lokata założona za pośrednictwem Internetu
– wkład pieniężny: 10 tysięcy zł
– zarobek po dwóch miesiącach: ok. 122 zł

  • gdzie są najlepsze lokaty bankowe? on November 16, 2012 at 10:57 am

  Kiedyś Bank Spółdzielczy kojarzył się przede wszystkim z rolnikami, GS-ami i ogólnie wsią. Teraz to się bardzo zmieniło. Bank Spółdzielczy w niczym nie ustępuje pozostałym bankom, a niektóre wręcz wyprzedza pod względem oferty. Słyszałem że lokaty są u nich całkiem korzystne. Czy ktoś już korzystał i może podzielić się wrażeniami i doświadczeniami?
  Monika – Elbląg

   • czy warto założyć lokatę w Banku Spółdzielczym? on November 20, 2012 at 9:52 am

   To prawda… Bank Spółdzielczy też zawsze kojarzył mi się z brzydkim pawilonem obok “domu handlowego” GS lub Samopomocy Chłopskiej w centrum jakiejś pegeerowskiej wsi, panią w przesadzonym makijażu pijącą kawę-plujkę ze szklanki w koszyczku 🙂 Ale to było dawno. Czasy się zmieniają i widać wszystko stara się dogonić Europę.

Leave a Reply