Takie tematy nas interesują

Bezzwrotna pożyczka dla firm w Idea Bank

Nowa oferta kredytowa dla firm w Idea Banku jest unikatowa, wręcz rewolucyjna. Mianowicie kredytobiorca podczas trwania umowy nie musi spłacać pożyczonego kapitału, a jedynie same odsetki. Oferta bezzwrotnej pożyczki skierowana jest głównie do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Skąd takie korzystne warunki kredytowania? Idea Bank zapewnia umorzenie kwoty kapitału jeśli dana firma będzie regularnie spłacała naliczone odsetki, podpisze umowę o abonament księgowy oraz zapewni odpowiednie wpływy pieniężne na rachunek bieżący. Niespotykane w polskim sektorze bankowych rozwiązanie sprawia, że  koszty tego kredytu nie będą obciążaniem dla żadnej firmy. Ponadto naliczone odsetki można zaliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej-wykorzystanie mechanizmu tarczy podatkowej.

Szczegóły pożyczki bezzwrotnej:

– można się ubiegać o finansowe wsparcie do 15 tysięcy złotych
– dla firm z każdym stażem na rynku
– kredytobiorca spłaca jedynie odsetki
– kapitał pożyczkowy jest umarzany (po spełnieniu określonych wymagań)
– dowolny cel wydatkowania pieniędzy
– koszty kredytowe można wliczyć w działalność przedsiębiorstwa
– okres kredytowania do 10 lat
– brak prowizji
– szybka decyzja kredytowa

  • Dla kogo i jakie warunki są żeby dostać bezzwrotną pożyczkę w Idea bank on October 24, 2012 at 9:41 am

  W teorii ta oferta wygląda rewelacyjnie i nic tylko brać ile wlezie nawet na kilka firm jeśli się je ma 🙂 Tylko cały czas zastanawiam się gdzie tutaj jest tak naprawdę haczyk? Przecież nigdzie i nigdy nie ma nic za darmo i banki nic nikomu nie dają. Banki zawsze muszą zarobić i wyjść na swoje więc sądzę, że jest to jakiś zwykły kredyt tylko jakoś inaczej ubrany i muszą sobie ten niby nie zwrócony kapitał odbić gdzieś indziej czyli w jakiś opłatach lub kosztach jakie narzucą że trzeba dla nich wygenerować. Może jestem w błedzie więc jak ktoś wie na ten temat więcej to chętnie poczytam wasze opinie i komentarze.

  • Pożyczki bezzwrotne dla przedsiębiorców on October 24, 2012 at 2:12 pm

  Zastanawiam się, gdzie jest haczyk. Nikt nic za darmo nie daje, więc coś tu jest nie do końca jasne… przynajmniej dla mnie. Umorzą kapitał, ale odsetki trzeba spłacić. I czy nie okazuje się, że te odsetki to ponad 100% pożyczonej kwoty? Bank musi przecież wyjść na swoje, a na pewno nie może wyjść na minus.

  • bezzwrotna pożyczka-opinie on October 24, 2012 at 2:38 pm

  Słuchajcie macie jakąś opinię na temat tego kredytu firmowego. Jak wygląda umorzenie pożyczonego kapitału. Następuje to po okresie kredytowania? I czy bank może zrezygnować z umarzania tej kwoty z przyczyn klienta. Podejrzewam, że ta oferta posiada tzw., zapisy dokonane drobną czcionką. Śmierdzi mi tu podstępem.

  Lulu/Pniewy

  • Kruczki w umowie pożyczki bezzwrotnej on October 24, 2012 at 2:38 pm

  Według mnie wszystko wygląda super ekstra na papierze. Jeszcze nikt nigdy chyba nikomu nie dał nic za darmo-tym bardzie w Polsce i przez bank. Gdzieś tu musi być kruczek w umowie. Czekam tylko, aż ktoś się sparzy na tej ofercie.

  GoldenX/Bytów

   • zorientowana on January 13, 2013 at 7:41 pm

   Kruczek polega na tym, że pożyczka jest na 10 lat i tyle trzeba ją spłącać TERMINOWO co do dnia, żeby można się było ubiegać o umożenie kapitału (15 tys choć teraz już 25 tys można dostać). Bik tylko A i B z tym, że dla bdowlanki A+ ( 530 min pkt). Dodatkowo klient musi wziąć abonament księgowy też na 10 lat, oprócz tego inwestycję na 10 lat i ubezpieczenie od utraty zysku. Jeśli regularnie przez 10 lat opłąca ratę odsetkową pożyczki i abonament księgowy to na 14 dni przed końcem okresu pożyczki czyli 10 lat składa wniosek o umorzenie spłąty kapitału – jeśli złoży później niż na 14 dni to mu nie umorzą, jeśli zrezygnuje z abonamentu księgowego – to nie umorzą, jeśli się spóźni z ratą – to nie umorzą…..a jak nie weźmie ubezpieczenia i inwestycji na 10 lat to nie dostanie pożyczki bezzwrotnej…ot i cała filozofia

  • Kredyt firmowy bez oprocentowania on October 24, 2012 at 2:39 pm

  Już sam tytuł brzmi abstrakcyjnie i podejrzliwie. Macie panowie racje. Ta oferta jest niekorzystna dla firm-jak się ją dogłębnie przejrzy. Po pierwsze w ofercie nie mówi się o wymogu założenia konta firmowego i prowadzenie go przez 10 lat. Bezzwrotna pożyczka także objęta jest 10 letnim okresem. O ile na razie konto jest darmowe to zawsze może się to zmienić. Nikt nie mówi też o oprocentowaniu tego kredytu-24 proc. w skali roku…..przy wymaganym 10-letnim kredytowaniu oraz zaciągnięciu kredytu na 10 tys. zł-same odsetki na koniec okresu wyniosą 16500 zł!

  Kafarex/ Bartoszewo

   • czy warto brać bezzwrotną pożyczkę w idea banku? on October 24, 2012 at 2:52 pm

   No i wszystko jasne 🙂 dzięki za wyjaśnienie o co tak naprawdę chodzi w tej niby unikatowej ofercie dla firm 🙂 Bank Idea chce sobie po prostu przywiązać klienta i mami go sloganem o bezzwrotnej pożyczce 🙂 Rozważałem założenie tam konta, ale po czymś takim daje sobie spokój i z daleka trzymam się od takiego banku

    • Rafal on May 13, 2013 at 2:48 pm

    czyli kolejna LICHWA

  • Jak otrzymać bezzwrotną pożyczkę on November 1, 2012 at 5:31 pm

  No to rzeczywiście przegięcie z tą całą bezzwrotną pożyczką i nie ma w tym nic rewelacyjnego. Czy znacie jakieś inne oferty i wiecie gdzie dostanę bezzwrotną pożyczkę ale oczywiście nie taka jak ta powyższa gdzie trzeba oddać 2 razy tyle niż się pożycza.Bardziej chodzi mi o dotację czy jakieś dofinansowanie które albo jest umarzane albo po prostu od razu wiadomo że jest to pomoc bezzwrotna a nie nabijanie ludzi w butelkę.
  Marianna Mysłowice

  • Wszystko o pożyczce bezzwrotnej on November 2, 2012 at 8:05 pm

  No to wszystko co powyżej napisaliście nie wygląda może najlepiej jednak to są teorie i wasze przypuszczenia dotyczące tego co myślicie o pożyczce bezzwrotnej dla firm w idea banku. Jednak mnie interesują konkrety i szukam jakie sa opinie i komentarze klientów którzy mają tam konto i podpisali umowę na ten bezzwrotny kredyt. Jak długo trwały wszystkie formalności, czy sprawdzana jest zdolność kredytowa, na jak długo podpisuje się umowę itp itd?
  Mariusz Ustrzyki

   • Iwona on March 9, 2013 at 11:14 am

   Witam,otóż ja wzięłam tam właśnie tą pożyczkę na firmę i odradzam ci ją w 100% obowiązkiem jest wzięcie księgowości w TAX CARE opł miesięczna za księgowość to 237zł + ubezpieczenie-co miesiąc rata 196zł,dodatkowo rata do banku 490zł miesięcznie przy opodatkowaniu 22% kredyt jest tylko i wyłącznie na 10lat tak jak księgowość i ubezpieczenie więc sam widzisz że to studnia bez dna!szczerze to nie pakuj się w to bagno co ja się wpakowałam bo nie wyjaśniono mi do końca w banku ile to wszystko będzie kosztowało!

  • Nie dajcie się na to nabrać on November 9, 2012 at 12:29 pm

  TO jakas paranoja cała ta bezzwrotna pożyczka w Idea Banku normalnie trzymac się od tego z daleka i nawet tam nie chodzić do nich. Ja byłem i jeszcze jestem w szoku.
  Już miałem podpisać umowę i tylko jeszcze doradca wcześniej zapomniał mi powiedzieć, że warunkiem jest że trzeba płącić jakiś abonament księgowego chyba 99 zł przez cały czas jak ma się pożyczkę !!!!
  Do tego jeszcze w praktyce to pożycza się 15 tys. a na konto dostaje tylko 12 tys. !!!!! 3 tysiące to jakieś obowiązkowe ubezpieczeni na życie
  Ludzie normalnie z daleka od Idea Banku i ich bezzwrotno darmowych ofert !!!

  • Artur on November 20, 2012 at 10:11 am

  Popieram Was. Bylem w tym banku na rozmowie w sprawie pozyczki. Ta niby bezzwrotna pozyczka To jest zlodziejstwo i oszustwo!!!! Powinni się tym zając i opisać ten smieszny bank w gazecie albo w jakimś ciekawym reportażu w tv.

  • KASIA on November 23, 2012 at 9:27 pm

  UWAGA! Nie dajcie się nabić w butelkę. Kapitał jest umarzany,ale jeśli przez okres 10 lat będzicie wpłacać na konto min. 500zł oraz płacić abonament księgowy TAX CARE w wysokości 189zł (do 30 faktur w miesiącu) lub 289zł (powyżej 30 faktur). Jak łatwo policzyć koszt abonamentu księgowego 189*120= co daje 22.680zł (i tu jest ukryty ten nasz kapitał, który tak czy siak musimy spłacić) lub nawet sporo dopłacić 289*120= 34.680zł…i tu oferta banku wygląda już mniej kolorowo…wybór należy do WAS.Pozdrawiam

  • KDZ on January 17, 2013 at 9:01 am

  Kruczek polega na tym, że pożyczka jest na MAKSYMALNY OKRES 10 lat i tyle trzeba ją spłacać TERMINOWO co do dnia, żeby można się było ubiegać o umorzenie kapitału (15 tys choć teraz już 25 tys można dostać).
  ALE UWAGA! KREDYTOBIORCA -(klient BANKU) musi podpisac umowę z firmą szemraną “TAX CARE” że może prowadzić twojje ksiegi podatkowe w Warszawie a za prowadzenie Twoich ksiąg będzie pobierał od ciebie abonament księgowy też przez 10 lat, oraz pobiorą od ciebie ubezpieczenie od utraty zysku.
  Jeśli regularnie przez 10 lat opłacsz ratę odsetkową pożyczki i abonament księgowy to na 14 dni przed końcem okresu pożyczki czyli 10 lat składa wniosek o umorzenie spłaty kapitału
  – jeśli sie spóżnisz i złożysz później niż na 14 dni
  – jeśli zrezygnuje z abonamentu księgowego
  -jeśli się spóźni z ratą
  – jak nie weźmie ubezpieczenia i inwestycji na 10 lat
  To niestety nie masz co liczyc na umorzenie pożyczki bezzwrotnej…
  A i jeśli nie zgadzasz sie na podpisanie umowy współpracy z firma TAX CARE to niestety nie licz na pożyczkę bezzwrotnną .
  Ta reklamą i nabijaniem ludzi w butelke zając sie powinny słuzby finansowe naszego państwa.

  Pracownicy IDEA BANK SPRZEDAJĄC PRODUKT NIE MÓWIĄ PRAWDY!!! bo sa zatrudniani na umowy cywilno prawne ile oszukaja klientów od tego maja wynagrodzenie!!!
  A jeszcze powiem że umowę podpisujesz na 15 tys. a na konto przelewają tylko tylko 12 tys. !!!!! bo 3 tysiące to jakieś obowiązkowe ubezpieczeni na życie w razie jak zejdziesz z tego padoła łez!!!
  UWAGA! Nie dajcie się nabić w butelkę.
  Poniżej wyliczenie:
  Kapitał jest umarzany ale jeśli przez okres 10 lat będziecie wpłacać na konto min. 500zł oraz płacić abonament księgowy TAX CARE w wysokości 189zł (do 30 faktur w miesiącu) lub 289zł (powyżej 30 faktur).
  Jak łatwo policzyć koszt abonamentu księgowego tj:
  189*120= co daje 22.680zł (i tu jest ukryty ten nasz kapitał, który tak czy siak musimy spłacić) lub nawet sporo dopłacić 289*120= 34.680zł…i zobacz biedaku ile będziesz musiał oddać właścicielom banku !!!!

   • Hultaj22 on March 12, 2013 at 10:23 pm

   Tax Care liczę na okrągło 189 x 120 = 22680 pln
   Koszty kredytu odsetki do odliczenia 187 x 120 = 22440 pln – 19% = 18857 pln
   Pierwsza wpłata ubezpieczenia 3140 pln
   Koszt ubezpieczenia 148.50 x 120 = 17820 pln
   SUMA = 62497 pln.
   Zadowoleni jak sie pomyliłem to mnie poprawcie w co wątpię. Idę to szybko zamknąć.
   Co najwyżej bede 4.000 pln w plecy ale to tak lepiej niż cały ten śmieszny kredyt.

    • gosia on November 5, 2013 at 7:20 am

    Hultaj22, udało ci się spłacić te 15000zł? jestem w podobnej sytuacji

   • Bartek on April 2, 2013 at 7:53 am

   ty, matematyk, kapital jest ukryty w wysokim dosyc oprocentowaniu kredytu. a nie w abonamencie ksiegowym – ksiegowa trzeba miec i jej placic. i jak masz wieksze oborty to te kwoty wcale nie sa duze. chyba ze ty dlubiesz cos w garazu na ryczalcie lub karcie to wtedy ksiegowa juz od 50zl mozesz miec.

    • Gość on April 23, 2013 at 9:19 am

    Jak mają taką obsługę księgową, jak obsługę klienta, to bałabym się im oddawać jakiekolwiek faktury nawet na ryczałcie :]
    A poza tym przez 10 lat w BIK-u będzie wisiał KAPITAŁ DO SPŁATY 15000/25000 zł bo przez ten czas spłacasz same odsetki. Wtedy SPADA ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA w innych bankach, a duże obroty na ogół wiążą się z kredytami na więcej niż 25 tys.

    • Jan on September 23, 2013 at 12:47 pm

    Fakturowanie do 30 faktur w miesiącu za 189 to OGGROOMNA przesada, za 5 min w miesiącu

  • Diana on February 21, 2013 at 10:59 am

  Przyznali mi 25 tys. z czego 3600 wzieli na ubezpieczenie na 10 lat rata po 320 zł. wiec czy napewno bezzwrotna?:D

   • Hultaj22 on March 12, 2013 at 10:09 pm

   Sprawdź dobrze czy masz taka ratę.

  • lech on February 25, 2013 at 7:18 am

  chcialbym zaciagnac pozyczke w wysokosci20.000 czy jest mozliwoscco miasiac bym splacal moj dochod to 1800zl co miesiac prosze o kontakt 782423792

   • Hultaj22 on March 12, 2013 at 10:13 pm

   Dobrze sie zastanów. Ja odradzam jestem ciekaw jak zareaguje mój konsultant na mój widok jutro. I co mi powie na to iż nie poinformował mnie dokładnie ze zamiast 15.000 wpłynie mi 11.849 pln. Z wielk chęcią bede was informował na bieżąco jak wyglada sprawa. Dobrze bedzie wrzucić skan umowy aby wszyscy zobaczyli jak to wyglada.

  • Hultaj22 on March 12, 2013 at 3:36 am

  Mi przyznali 15 tys wziołem natomiast konsultant na moje pytanie jaka bedzie moja rata zapewniał mnie ze 150 z groszami. Podsunol papiery i wziołem. Doradził jak zrezygnować z tax Care i to zrobiłem. Szukam sposobu jak zerwać umowe całkowicie i oddać im KASE . Jestem na etapie orientowania sie mam nadzieje ze da sie to zrobic i oddam 15.000 plus to co do tej pory straciłem jako raty. Czy tak bedzie przekonamy sie. Muszę dokładnie przestudiowac umowe. Na pewno wiem ze dałem sie wydymac bez mydła. Ps. Moje podejrzenia wzbudził pan Michał w Rzeszowie tym iż tak fajnie opowiadał i nampytanie o zyskach doradził zawyżone przychody z biznesu. Zawsze jak brałem pożyczkę pani w banku uświadamiającej mnie tyle bedzie pan płacił co miesiąc i tyle płaciłem. Pan Michał z Rzeszowa tez mi powiedział tyle ze coś innego. Jak sprawy potoczą sie dalej bede pisał na bieżąco, doradzał wam ten kredyt i rady pana Michała typu. Można zrezygnować z TAX CARE po 3 miesiącach i bedzie ok bedzie pan tylko w plecy za 3 miesiące. Tylko ni mówił ze to już mnie pali nanstarcie i nie bede mógł umorzyć spłaty kapitału. Oszustwo bedzie cieżko udowodnić bo rozmowy nie nagrywałem. A miało być tak kolorowo. Mam nadzieje ze nie są ponad prawem. Jeżeli ktoś jest bieglejszy w prawie lubi wie czy da sie zerwać umowe z nimi nie ponosząc jakiś kolosalnych strat ( w co pomału wątpię ) proszę o wypowiedź. Ja natomiast przestrzegać wszystkich nie popelniajcie błędów i nie dajcie sie zwieść pięknej gadce.

  • Bartek on April 2, 2013 at 7:39 am

  dla malych albo jednoosobowych firm jak zdjae sie wiekszosc piszacych tutaj, to sie to wogole nie oplaca. ale z drugiej strony bawi mnie glupota piszacyhc tu ludzi:) piszecie ze jakis abonamant ksiegowy trzeba placic – to ja wy dzialacie bez ksiegowej?
  Jesli firma ma duze obroty t jej sie to oplaci – caly de facto kredyt wrzuci w koszty (trzeba jeszcze miec z czego odliczac), zamaist polowy(odsetek). Do tego abonament ksiegowy trzeba wziasc – tu moze byc bol bo biuro trzeba zmienic ale ceny nie sa wysokie. No i inwestycje – tez w koszty. Jesli ktos ma z czego odliczac to mu sie oplaci, tylko kwota mala bo co to jest 25 tys.

 1. No w łaśnie, a Idea bank ma rzekomo być dla tych małych firm jednoosobowych, chyba tylko dlatego że takie łatwiej nabić w butelkę. Teraz Panie Bartek może się i ma spore dochody i stać jest na wyliczoną ratę, ale czy można przewidzieć te dochody za 5 a tym bardziej za 10 lat. Może w między czasie trzeba będzie coś podłubać w garażu na ryczałcie i wtedy zacznie się ból. Może za 5 lat zmknie Pan firme a tu abonament księgowy musi pan płacić przez kolejne 5. Na 10 lat to się opłaci wziąć kredyt co najmniej 100tys.pod warunkiem że się je pewnie zainwestuje. Osobiście lubię kredyty i miałem ich już kilka np. 20000 na 2lata do oddania 23500
  lub 50000 na 4lata a do oddania 67000
  Kredyt fajnie się bierze w 15 minut bez wychodzenia z domu i fajnie się wydaje pieniądze bo są nie nasze. Tylko że później musimy oddawać ze swoich i to jeszcze przez 10 lat.
  Moim zdaniem osoby które nie mają zdolności kredytowej w normalnym banku powinny zamknąć działalność i iść do pracy na etat żeby tę zdolność zdobyć. Albo powinny jechać do pracy do Niemiec lub Anglii. Pozdrawiam

  • JAco ostr on April 20, 2013 at 3:52 pm

  witam umówiłem sie na poniedziałek w sprawie tej pożyczki bezzwrotnej bo niedawno otworzyłem firme i przydałyby sie jakieś konkretne pieniądze na rozkręcenie interesu bo taka miła pani przez telefon i że pożyczka bezzwrotna i reklamy w internecie takie eleganckie i proste na stronie nie ma wzmianki o tym ile trzeba oddać juz mnie pani przez telefon umówiła na spotkanie ale postanowiłem poszukac o tym i znalazłem tą strone i wielkie dzieki bo bym sie wpakował jak juz pewnie nie jeden

  • Idea Bank - odradzam on April 24, 2013 at 8:22 am

  Zostałem na cacy załatwiony przez ten cudowny bank. Zmienili sobie BIC dla przelewów międzynarodowych i niestety przez to nie dostałem na czas przelewów. Ktoś powie, że przecież powiadomili o tym, ale pytanie brzmi JAK ?
  Docierają do mnie niejednokrotnie przez sms, mail, ale w tym przypadku NIC. Nie zwróciłem uwagi na ich pseudopowiadomienia. Żenada a nie bank.

  • Rafal on May 13, 2013 at 2:59 pm

  Nie bralem tej pozyczki niby bezzwrotnej, ale jak tak Was czytam to sie zastanawiam, czy to nie nadaje sie do zgloszenia jakiemuś RPO, albo konsumenta.

  • Name Name on August 5, 2013 at 3:44 pm

  Ja bym powiedziała, że może KNF i prokuratura? Jeśli wiecej osób potwierdzi celowe wprowadzanie klientów w błąd, to chyba zeznania świadków powinny wystarczyć. A swoją drogą: CZYTAMY uważnie umowy wraz z aneksami i tabelami przed ich podpisaniem!!! Mamy też określony czas na odstąpienie od umowy. Można też poprosić o udostepnienie wzorca do wzglądu przed podpisaniem, poczytać na spokojnie w domu, albo dać komuś lepiej zorientowanemu (o ile bank będzie tak miły).

Leave a Reply